تدابیر جدید در روسیه برای جلوگیری از جاسوسی های علمی

به گزارش بلاگ پو، سخنگوی کاخ کرملین روز چهارشنبه از تدابیر دولت روسیه برای جلوگیری از جاسوسی های علمی از این کشور دفاع کرد و گفت که کشورهای خارجی دائماً به جاسوسی از دانشمندان روسیه اشتغال دارند.

تدابیر جدید در روسیه برای جلوگیری از جاسوسی های علمی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کرملین روز چهارشنبه از تدابیر جدید در روسیه به منظور جلوگیری از جاسوسی های علمی از دانشمندان این کشور دفاع کرد و گفت که جاسوس های کشورهای خارجی به صورت دائمی دانشمندان روسیه را زیر نظر دارند.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در پاسخ به سوالی در مورد صدور حکمی جدید از سوی وزارت علوم روسیه گفت: البته ما باید هوشیار باشیم، چون سرویس های جاسوسی کشورهای خارجی آماده باش هستند.

وی ادامه داد: چیزی به نام جاسوسی های علمی و صنعتی وجود دارند. این اتفاق ظرف 24 ساعت در تمام روزهای هفته اتفاق می افتد و دانشمندان ما به خصوص دانشمندان جوان ما را هدف قرار می دهند.

وزرات علوم روسیه در حکمی اخیراً از پژوهشگران این کشور خواسته از دیدار با همکاران خارجی خودشان به صورت تک به تک دیدار نمایند. این سند همچنین محدودیت هایی برای استفاده اتباع خارجی از رایانه، گوشی تلفن همراه و سایر وسایل الکترونیکی هنگام بازدید از موسسات روسی در نظر گرفته است.

بعضی از دانشمندان از این حکم انتقاد نموده و آن را یادآور قوانین دوران شوروی سابق دانسته اند.

پیش از این رسانه های بین المللی گزارش هایی درباره کوشش های دستگاه های کشورهای غربی برای جاسوسی علمی از دیگر کشورها منتشر نموده اند. به عنوان مثال، وب سایت تحقیقی-خبری پروپابلیکا دو سال پیش از یکی از روش های سیا برای جاسوسی علمی از دیگر کشورها پرده برداشت. این گزارش فاش کرد سیا قصد داشته به وسیله برگزاری همایش های جعلی دانشمندان کشورهای دیگر از جمله ایران را جذب نموده و از آنها جاسوسی کند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 شهریور 1400 بروزرسانی: 13 شهریور 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 10310

به "تدابیر جدید در روسیه برای جلوگیری از جاسوسی های علمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تدابیر جدید در روسیه برای جلوگیری از جاسوسی های علمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید