تدوین اطلس زنان و خانواده، بیکاری 3 برابری دختران تحصیل نموده

به گزارش بلاگ پو، به گزارش خبرنگاران، معصومه ابتکار در پنجمین جلسه شورای هماهنگی کارگروه توانمندسازی زنان سرپرست خانوار گفت: در زمینه حمایت از زنان سرپرست خانواده برنامه های ویژه برای آنها در حال اجرا است و در حال حاضر بهزیستی و معاونت رفاهی وزارت تعان کار و اجتماعی اقدامات خوبی انجام داده اند که امیدوارم با رویه بهتر و جدی دنبال گردد.

تدوین اطلس زنان و خانواده، بیکاری 3 برابری دختران تحصیل نموده

وی گفت: اطلس زنان و خانواده را معاونت زنان منتشر نموده که در حال حاضر موجود است و این اطلس به صورت استانی تهیه شده و 192 نقشه موضوعی دارد.

ابتکار با اشاره به اینکه از این اطلس می توان برای سیاستگذاری و برنامه ریزی در بخش های مختلف استفاده گردد، اضافه نمود: شرایط هر استان برای اشتغال و وضعیت زنان سرپرست خانواده متفاوت است و باید بر اساس آن، برنامه ریزی کرد.

وی اضافه نمود: دختران تحصیلنموده دو تا سه برابر پسران تصحیلنموده بیکار هستند که این موضوع احتیاج به برنامه ریزی جدی دارد.

معاون امور زنان و خانواده با اشاره به اینکه 42 درصد از 18 هزار میلیارد تومان اعتبار و تسهیلات پایدار روستایی را زنان کسب نموده اند و تا دو برابر نسبت به مردان، زنان روستایی کارکرد پیروزیت آمیزی داشته اند.

وی همچنین با اشاره به کارگروه اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی اضافه نمود: علاوه بر این دو کارگروه، طرح کسب و کار زنان از دیگر کارهایی است که آغاز شده است و جشنواره ای نیز برای معرفی زنان کارآفرین پیروز برگزار نموده ایم که ادامه خواهد داشت.

ابتکار ادامه داد: در حال حاضر طرح زنان نسل تحریم را داریم که بخشی از آن را رونمایی نموده ایم به طوری که 100 زن کارآفرین خود را داوطلبانه در سایت معرفی نموده اند و مردم می توانند به آنها رای داده و به این ترتیب کارآفرین نمونه معرفی می گردد.

وی با اشاره به برگزاری نشست های تخصصی در مورد اشتغال و کارآفرینی زنان گفت: توانسته ایم مسائل اشتغال و کارآفرینی زنان را احصا کنیم و نقایص آموزشی و مهارت اولیه کسب و کار را نیز رفع نماییم که در این خصوص وزارت ارتباطات همکاری خوبی داشته است.

ابتکار توضیح داد: تفاهم نامه سه جانبه ای با شورای اجتماعی کشور و سازمان فنی و حرفه ای در مورد توان افزایی زنان سرپرست خانوار صورت گرفته است.

معاون امور زنان و خانواده توضیح داد: در مورد نرخ مشارکت مالی و اشتغال زنان، فراز و نشیب هایی وجود دارد به همین دلیل اشتغال غیر رسمی و خانگی زنان که میزان آن بالاست مورد ارزیابی قرار گرفته و به دلیل اینکه این اشتغال ثبت نمی گردد به همین دلیل جزو مشاغل نیز محاسبه نشده است.

وی گفت: یک میلیون و300 هزار اشتغال خانگی زنان در پورتال وزارت رفاه به ثبت رسیده و ما دنبال این هستیم که طرحی بیابیم که مسئله ضمانت برای زنان حل گردد و اینگونه بخشی از احتیاجهای زنان کارآفرین نیز رفع خواهد شد و این موضوع در بودجه سال 98 در نظر گرفته شده است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

asiaro.ir: سفر به آسیا و کشورهای شرق آسیا، آسیای مرکزی و خاورمیانه

thailandro.ir: سفر به تایلند با همه خوشی ها و تفریحات هیجان انگیز

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 4590

به "تدوین اطلس زنان و خانواده، بیکاری 3 برابری دختران تحصیل نموده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تدوین اطلس زنان و خانواده، بیکاری 3 برابری دختران تحصیل نموده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید