ترامپ در انتظار یک معجزه!

به گزارش بلاگ پو، در هفته های اخیر، میزان رضایت از ترامپ در نظرسنجی های متعدد محلی و ملی در آمریکا به شدت سقوط نموده است به نحوی که فاصله بین ترامپ و جو بایدن، نامزد حزب دمکرات، به بیش از پانزده درصد رسیده، این در حالی است که جو بایدن به خاطر شیوع بیماری کرونا، عملا در منزل خود باقی مانده و فعالیت انتخاباتی قابل توجهی انجام نمی دهد.

ترامپ در انتظار یک معجزه!

به گزارش خبرنگاران، ترامپ و اعضای ستاد انتخاباتی اش، تا به امروز صحت و اعتبار این نظرسنجی ها را زیرسوال برده و گفته اند که این نظرسنجی ها نمی توانند واقعیت را منعکس نمایند. علاوه بر این، از دیدگاه بعضی ناظران، تا انتخابات ریاست جمهور آمریکا حدود چهار ماه دیگر باقی مانده است. بنابراین، ترامپ ممکن است در این مدت بتواند وجهه سیاسی خود را بهبود بخشد.

اما با وجود این تحلیل های خوشبینانه، بعضی از محافل جمهوری خواه و مشاوران سابق ترامپ درباره سرنوشت انتخابات سوم نوامبر ابراز نگرانی می نمایند. شش تن از نزدیکان ترامپ در مصاحبه با نشریه آمریکایی پالتیکو اعلام نموده اند که ترامپ احتیاج به هدایت دارد و عدم تمرکز او بر امور اساسی، شانس پیروزی او را کمتر می نماید.

سام نانبرگ، مشاور سابق ترامپ گفت: با توجه به راستا فعلی، رئیس جمهور ترامپ در آستانه یکی از بدترین شکست های انتخاباتی در انتخابات ریاست جمهوری معاصر و از نظر تاریخی بدترین شکست رئیس جمهور فعلی واقع شده است. نانبرگ، که هنوز از ترامپ حمایت می نماید، به نظرسنجی اخیر سی ان بی سی و نیویورک تایمز/سیینا اشاره نمود که نشان می دهد محبوبیت ترامپ در مقابل بایدن به زیر 40 درصد سقوط نموده است.

نانبرگ اضافه کرد: اگر محبوبیت ترامپ در دو هفته آینده به 35 درصد برسد او در واقع بیش از 400 رأی الکترال از دست خواهد داد که در این حالت، ترامپ قویا احتیاج دارد که مجددا ارزیابی کند که آیا او می خواهد به عنوان نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات شرکت کند یا نه.

سید جلال ساداتیان

ترامپ احتیاج به یک برگ برنده دارد

سید جلال ساداتیان سفیر اسبق ایران در بریتانیا در مصاحبه با خبرنگاران با اشاره به اینکه تنها با اتکاء به نظرسنجی ها نمی توان از الان ترامپ را بازنده انتخابات 2020 آمریکا دانست، گفت: در سال 2016 نیز همه نظرسنجی ها حاکی از پیشتازی کلینتون بود، اما ناگهان در دو هفته خاتمهی ورق برگشت و ترامپ پیشتاز شده و در نهایت نیز به کاخ سفید راه یافت، بنابراین صرف تکیه بر نظرسنجی ها نمی توان ملاک خوبی به منظور ارزیابی شرایط نامزد های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باشد.

وی اضافه کرد: اگر همین فردا رای گیری گردد، شانس بایدن بیشتر است، اما با توجه به اینکه حدود 4 ماه تا موعد برگزاری مانده، هر لحظه ممکن است ترامپ یک اقدامی را انجام دهد که بتواند فضا را به نفع خود تغییر دهد، در این زمینه او خیلی کوشش کرد تا باب مذاکره مجدد با ایران را باز کند، اما پیروز نشد، در حال حاضر عظیم ترین ضعفی که ترامپ دارد، کاهش نرخ اشتغال و افزایش بیکاری به بیش از 10 درصد است، وی تمام این 3.5 سال تمام کوششش را به خرج داد که تمام منابع مالی آمریکا را صرف اشتغالزایی در این کشور کند.

بیشتر بخوانید:

ترامپ، ترامپی تر شده است

ترامپ ممکن است از رقابت انتخاباتی کنار بکشد

ساداتیان گفت: ترامپ برای تحقق این کار از بسیاری از پیمان های بین المللی همچون برجام، معاهده آب و هوایی پاریس، یونسکو، نفتا و... خارج شد و حتی سهم سازمان بهداشت جهانی را نیز نپرداخت، او حتی با کشور های اروپایی بر سر بودجه ناتو نیز درگیر شد و خواستار افزایش سهم پرداختی آن ها شد، بنابراین در چنین فضایی ترامپ تمام کوشش خود را به کار بست تا، بودجه لازم را برای اشتغالزایی هر چه بیشتر آمریکایی ها فراهم کند، اما شیوع ویروس کرونا تمام برنامه های او را بر هم زد، به طوریکه تا به امروز بیش از 50 میلیون شغل در این کشور نابود شده و پیش بینی می گردد این فرایند تا خاتمه تابستان همچنان ادامه داشته باشد.

این کارشناس مسائل بین الملل با تاکید بر اینکه ترامپ بیش از حد سفیدپوستان آمریکایی را هواداری می نماید، گفت: این مسئله باعث شده که رنگین پوستان آمریکایی به خصوص سیاه پوستان علیه ترامپ موضع رادیکالی بگیرند و قتل جورج فلوید توسط پلیس آمریکا آتش به خرمنی بود که دامن رئیس جمهوری آمریکا را گرفت، به طوریکه بیش از 1.5 ماه است که هروز در 40 ایالت آمریکا تظاهرات علیه نژاد پرستی و تبعیض در آمریکا وجود دارد که این مسئله فشار زیادی را به ترامپ وارد نموده است.

ترامپ این روزها در مخمصه بدی گرفتار شده است

ا قتصاد برای ترامپ حکم شمشیر دولبه را دارد

وی اضافه کرد: اگر ترامپ بتواند اوضاع مالی آمریکا را سامانی ببخشد و نرخ بیکاری را کمتر کند، دوباره شانس او برای ورود مجدد به کاخ سفید افزایش پیدا می نماید، اما اگر همین شرایط فعلی تا موعد برگزاری انتخابات ادامه داشته باشد، آن موقع دیگر کار او برای غلبه بر بایدن بسیار سخت خواهد شد؛ این در حالیست که بعضی از جمهوری خواستار مطرح نیز با انتخاب مجدد ترامپ مخالف هستند و این امر برای ترامپ می تواند گران تمام گردد، حال باید دید در نهایت چه سرنوشتی برای ترامپ رقم خواهد خورد.

ساداتیان با تاکید بر اینکه ترامپ خود نیز اذعان نموده که شاید دوباره انتخاب نگردد، توضیح داد: الان فضا طوری رقم خورده که همه چیز به آینده و این چهار ماه به جامانده بستگی دارد، با توجه به اینکه دموکرات ها نیز هنوز کمپین بایدن را شروع ننموده اند، منتظرند که ترامپ با دستان خود وجهه اش را خراب کند و با این شرایط آن ها با کمترین هزینه بیشترین بهره برداری را از شرایط پیش آمده در قبال کرونا و نژاد پرستی ببرند تا راه بایدن برای ورود به کاخ سفید هموار گردد.

این دیپلمات اسبق کشورمان با اشاره به اینکه بایدن اعلام نموده به برجام بازخواهد گشت، گفت: با توجه به اینکه در حال حاضر آمریکا تحریم های بسیار شدید و ظالمانه ای را علیه کشورمان وضع نموده، بازگشت آمریکا با شرط و شروط به برجام خواهد بود، چرا که بایدن نیز به همین راحتی پای میز مذاکره حاضر نمی گردد، اما از طرفی باید دید کشورمان نیز که تا به امروز مقاومت نموده، آیا با تغییر ترامپ دوباره حاضر خواهد بود مذاکره کند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر مهم ترین مسئله برای ترامپ یک اتفاق ویژه است تا فضا را برای او تغییر دهد، اما به نظر می رسد هر چه زمان به جلو می رود، عرصه بر رئیس جمهوری فعلی آمریکا تنگ تر می گردد، به نوعی می توان گفت، ترامپ این روزهای سخت ترین روزهای کاری خود را می گذراند و ممکن است شرایط به گونه ای رقم بخورد که او دیگر همه چیز را از دست رفته ببنید.

bestcanadatours.com

مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا
منبع: فرارو
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 29896

به "ترامپ در انتظار یک معجزه!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ در انتظار یک معجزه!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید