تعطیلات کرونایی در چه زمانی تاثیر گذار است؟

به گزارش بلاگ پو، معاون کل وزارت بهداشت، گفت: تعطیلات به شرطی می تواند تاثیرگذار باشد که مردم به سفر، دید و بازدید و دورهمی و حتی پارک نروند.

تعطیلات کرونایی در چه زمانی تاثیر گذار است؟

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، ایرج حریرچی، روز شنبه 24 آبان در برنامه صبحگاهی در انتهای الوند درباره تعطیلات ساعتی صنف ها و واکسن کرونا گفتگو کرد.

آیا امکان استفاده از بیمارستان ها یا نقاهتگاه های سیار وجود دارد

امیدواریم به این مرحله نرسیم، اما تجربه ما و کشور های دیگر نشان داده که بیماران مبتلا به کرونا به اکسیژن نیاز دارند که در شرایط نقاهتگاه قابل فراهم کردن نیست و تا جایی که بتوانیم از این روش استفاده نخواهیم کرد.

از نظر شما تعطیلی بعد از ساعت 18 اثر بخش خواهد بود

هیچ اقدام منفردی وجود ندارد که تمام مسائل را حل نماید. تعطیلی ساعاتی از شبانه روز خصوصا ساعت اوج یک تجربه پیروز جهانی است که در بیشتر کشور ها اجرا شده است. در مورد تاثیرگذاری هر اقدامی حداقل به یک هفته نیاز دارد. در مورد کاهش بستری دو الی سه هفته و در مورد کاهش مرگ حدود چهار هفته زمان می خواهیم. توجه کنید که گاهی موارد بستری و مرگ در حال اوج گیری و صعود است و اقداماتی باید در جهت جلوگیری از صعود آن انجام شود.

آیا این تصمیم باعت ازدحام در مترو یا وسایل نقلیه عمومی نمی شود

بخشی از اقدامات ممکن است در صدی نتیجه خوب ندهد. مردم نیز باید ساعت خودشان را تنظیم کنند. ما در شرایط غیر کرونا هم شاهد آن بودیم که صبح ها حرکت به سمت تهران یا مرکز شهر بسیار زیاد بود. این تعطیلی ممکن است مقداری موجب تراکم شود، اما نفی آن نیز بسیار بیشتر از فرایند قبلی خطرناک است.

وزارت بهداشت برای کاهش مرگ و میر ها چه برنامه ای دارد

این پیش بینی مهم ترین موضوع در شرایط کرونایی است. اما مهم ترین عملی که در این شرایط می توان پیش گرفت، تعطیل کردن است. البته موارد دیگر مثل بهداشت فردی، استفاده از ماسک و تست و قرنطینه کردن بیماران و مبتلایان نیز تاثیرگذار است. تعطیلات به این شرط می تواند تاثیرگذار باشد که مردم به سفر، دید و بازدید و دورهمی و حتی پارک نفرایند و از تردد جلوگیری کنند.

آیا امکان تعطیلی شهر های بزرگ صحیح است

روسای دانشگاه ها در نامه ای مشترک این پیشنهاد را مطرح کردند. البته این پیشنهاد همراه با منع سفر، منع خروج و منع تردد خواهد بود، ولی تا تصمیم گیری نهایی نشود و توسط رئیس محترم ستاد مقابله با کرونا یا دکتر رئیسی اعلام نشود صرفا برآورد است.

در مورد تست های تشخیص سریع کرونا در چه مرحله ای هستیم

در شرایط بسیار خوبی هستیم. دانشمندان و تولیدکنندگان اقدامات بسیار خوبی انجام دادند و امیدواریم محصولات تولید شده تا هفته بعد وارد سیستم بهداشتی و درمانی شود. این تست سریع همان ته حلق است که با تست خون و سرم تفاوت دارد و دارای حساسیت بسیار بالایی است. نتیجه تست نیز در کمتر از 25 دقیقه مشخص می شود. همچنین سامانه هایی طراحی شده که به تمام مراکز اطلاع رسانی می کند و اگر کسی تستش مثبت شد، نمی تواند سوار قطار یا هواپیما شود.

آیا امکان خرید واکسنی که به تازگی تولید شده وجود دارد

ما همراه 140 کشور دیگر متحد شدیم و ستاد مبارزه با کرونا مبلغی را پرداخت کرده است. سازمان بهداشت جهانی این واکسن را برای 20 درصد مردم جهان تولید کرده که ایران جزء آن ها است. همچنین اعلام شده شرکت دیگری نیز با همین تکنولوژی واکسنی را معرفی خواهد کرد، اما به رغم این دو واکسن در کشورها، ممکن است ما چند سالی درگیر این بیماری باشیم و هیچ راه حلی به جز مراقبت منظم و همیشگی نیست.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 37849

به "تعطیلات کرونایی در چه زمانی تاثیر گذار است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعطیلات کرونایی در چه زمانی تاثیر گذار است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید