کوشش زرافه برای محافظت از بچه اش در حمله کفتار، شغال، کرکس و شیر

به گزارش بلاگ پو، صحنه ای که در آن یک زرافه سعی می نماید از بچه خود در برابر حملات شیر، کفتار، کرکس و شغال محافظت کند به وسیله گروهی از علاقه مندان به حیات وحش در پارک ملی کروگر آفریقای جنوبی ضبط شده است.

کوشش زرافه برای محافظت از بچه اش در حمله کفتار، شغال، کرکس و شیر

به گزارش خبرنگاران، استف بوتا، راهنمای 30 ساله و تانیا کوتزه اخیرا شاهد این چشم انداز دلخراش و در عین حال پرهیجان بودند.

تانیا کوتزه مشاهدات خود از این رویداد را به اشتراک گذاشت: ما در حال حرکت به سمت S25 بودیم تا ببینیم آیا می توانیم یوزپلنگی را در آن منطقه پیدا کنیم که این زرافه را دیدیم که خیلی استرس دارد. او بالا و پایین می رفت و به زمین خیره شده بود، ما کاملاً مطمئن نبودیم که چه خبر است. ابتدا فکر می کردیم یوزپلنگی است که دراز کشیده است، اما معلوم شد که یک بچه زرافه تازه متولد شده است. بعد از مدتی دیدیم که بچه برای بلند شدن تقلا می نماید.

هر بار که می خواست بلند گردد یا روی صورتش می افتاد یا به پهلو. وقتی می دیدم که مدام با مادرش که سعی می کرد یاریش کند و انگیزه بلند شدن را به او بدهد، زمین می خورد، قلبم شکست. به عنوان یک تماشاگر می توانید درگیر شوید، بنابراین فقط باید منتظر بمانید و ببینید در آینده چه اتفاقی می افتد. من و شوهرم به این نتیجه رسیدیم که گوساله باید در بدو تولد کمر یا پاهایش آسیب دیده باشد و به همین علت نتوانست از جای خود بلند گردد.

یک کرکس برای آنالیز بچه زرافه به محل رسید و جمعیت با ترس و انتظار تحت تاثیر قرار گرفتند. زرافه مادر به یاری آمد و کرکس را دور کرد. همه با خیال راحت آهی کشیدیم. بعد یک جفت شغال آمدند و آن ها را نیز دور کرد. روز بعد شنیدیم که گوساله در طول شب مرده است. صبح مادر سعی نموده بود شیر ها و کفتار ها را از خود دور کند، اما در نهایت بچه زرافه به وسیله شیر خورده شد.

استف هم در این باره توضیحاتی ارائه نموده است: پس از اینکه متوجه به جهان آمدن یک بچه زرافه شدیم به محل که در حدود 3 کیلومتری دروازه پل کروکودیل بود رفتیم و آن ها را پیدا کردیم، اما بچه زرافه مرده بود. من نزدیک به پنج ساعت را در آنجا صرف فیلمبرداری از تمام اتفاقات کردم.

این یک دید عاطفی بود. زرافه ها حدود 15 ماه باردار می شوند و از دست دادن یک بچه در مدت کوتاهی پس از زایمان باید تجربه وحشتناکی باشد. گوساله باید در طول شب مرده باشد و این مادر زرافه تمام شب آنجا ایستاده بود و از آن محافظت می کرد تا اینکه شیر ها صبح روز بعد رسیدند. او با چند شغال، یک کفتار و شیر ها روبرو شده بود. در حالی که زرافه کفتار را تعقیب می کرد، شغال ها می آمدند و با کندن بخشی از لاشه عقب نشینی می کردند، وحشتناک بود.

زرافه خم می شد تا زخم باز را بلیسد و سعی می کرد به بچه کوچک بی جان یاری کند. دلم برای این زرافه شکست که فقط از غرایز مادرانه اش پیروی می کرد.

حوالی ساعت 11 صبح یک شیر به صحنه رسید. تنها پس از ورود شیر نر بود که مادر تصمیم گرفت تسلیم گردد. شاید به این علت که زندگی خود او اکنون در خطر بود. همانطور که او از آنجا خارج شد، شیر نر بچه زرافه را به دندان گرفته و به داخل بوته زار رفت.

بسیاری از بازدیدکنندگان برای چند دقیقه توقف کردند و سپس رفتند. با این حال، همواره بهتر است در این شرایط کمی صبر داشته باشید، شما می توانید از تماشای رفتار حیوانات چیز های زیادی یاد بگیرید.

منبع: فرارو
انتشار: 2 مهر 1401 بروزرسانی: 2 مهر 1401 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 66924

به "کوشش زرافه برای محافظت از بچه اش در حمله کفتار، شغال، کرکس و شیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش زرافه برای محافظت از بچه اش در حمله کفتار، شغال، کرکس و شیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید