تماشای دیوار برلین با فناوری واقعیت مجازی

به گزارش بلاگ پو، به گزارش خبرنگاران به نقل از یاهونیوز، یک اپلیکیشن واقعیت مجازی به افراد علاقمند امکان می دهد تا دیوار یادشده را سه دهه بعد از نابودی به شکل مجازی مشاهده نمایند.

تماشای دیوار برلین با فناوری واقعیت مجازی

این اپلیکیشن که MauAR نام دارد، تغییراتی را که در گذر زمان در دیوار برلین اتفاق افتاده به کاربران نشان می دهد و البته بدین منظور از تصاویر بازسازی شده دیوار برلین و همین طور نمایش سربازان محافظ دیوار و تجهیزات و استحکامات آنها بهره می گیرد. پس از نصب MauAR بر روی گوشی یا تبلت تنها کافی است دوربین آن را فعال کنید و در محیط اطراف بچرخانید تا حال و هوای سال های جنگ سرد در اطراف دیوار برلین برای شما زنده گردد.

به گفته پیتر کولسکی طراح این محصول، اپلیکیشن یادشده اطلاعات تاریخی و سیاسی کاربران را افزایش می دهد و تاثیرگذاری آن بر روی اشخاص حتی بعد از کنار گذاشتن گوشی یا تبلت کماکان باقی می ماند.

وی افزوده که تاثیرگذاری ناشی از استفاده از اپلیکیشن مذکور به وسیله مطالعه کتب تاریخی یا حتی مشاهده فیلم های سینمایی به دست نمی آید.

اپلیکیشن یادشده در آستانه سی امین سالگرد تخریب دیوار برلین در دسترس علاقمندان قرار گرفته است. در تاریخ نهم نوامبر سال 1988 و در آخرین سال های جنگ سرد دیوار برلین که دو بخش شرقی و غربی این شهر را از یکدیگر جدا می کرد برای همواره تخریب شد.

abanhome.com: بازسازی ساختمان | برای اجرای یک طرح بازسازی مقرون به صرفه با کارشناسان گروه ساختمانی آبان مشورت کنید

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 15013

به "تماشای دیوار برلین با فناوری واقعیت مجازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تماشای دیوار برلین با فناوری واقعیت مجازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید