فراوری خودرو به روز های اوج برگشته است

به گزارش بلاگ پو، به گزارش خبرنگاران، حسین مدرس خیابانی سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، گفت: از اردیبهشت 97 که دو خودروساز کره جنوبی و فرانسوی از ایران خارج شدند کسی فکر نمی کرد صنعت خودروسازی ما بتواند همان تیراژ فراوری را پیدا کند و روی پای خود بایستد، ولی خوشبختانه این رخ داد و دو خودروساز ما فرایند فراوریشان به روز های اوج برگشته است.

فراوری خودرو به روز های اوج برگشته است

وی اضافه نمود: ما سال جاری فراوری حدود یک میلیون و 200 هزار دستگاه خودرو را در برنامه داریم.

سرپرست وزارت صمت گفت: طبیعی است که بعد از تیراژ و کمیت باید روی ارتقای کیفیت کار کنیم و برای اینکه در رقابت جهانی و بازار منطقه ای تاثیرگذار باشیم، حتما باید به سمت کیفیت و رضایت مشتری برویم.

وی اضافه نمود: تا پیش از این به دلیل شکاف عرضه و تقاضا ممکن بود که خودروساز ها آن چنان به کیفیت بها ندهند، اما برنامه جدی داریم که بعد از تیراژ به سمت کیفیت و رضایت مشتری برویم.

سرپرست وزارت صمت گفت: در حوزه های مختلف باید بتوانیم کیفیت خودرو را از لحاظ خدمات پس از فروش، فنی، ظاهری و ایمنی ارتقا دهیم و خودروسازان ما در این جهت گام بر می دارند.

وی اضافه نمود: با ارتباطی که خودروسازان ما با شرکت های دانش بنیان، مراکز دانشگاهی و حتی صنایع پیش رو در این حوزه دارند اطمینان داشته باشید که خودروسازان ما در حوزه کیفیت خودرو هم فعال هستند.

مدرس خیابانی با اشاره به اینکه هم اکنون صادرات قطعات خودرو داریم، ابراز امیدواری کرد که هم بتوانیم احتیاج داخل را تامین کنیم و هم کیفیت خودروی ما قابل رقابت در منطقه باشد.

افزایش 18 درصدی فراوری خودرو در دو ماه اول سال جاری

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت از افزایش 18 درصدی فراوری خودرو در دو ماهه اول سال جاری، نسبت به مدت مشابه سال قبل اطلاع داد.

مدرس خیابانی گفت: در این مدت 55 درصد تحویل محصولات ایران خودرو و 50 درصد تحویل محصولات سایپا اضافه شده است.

وی اضافه نمود: اکنون به شدت روی تأمین مواد اولیه متمرکز شده ایم تا عرضه خودرو را افزایش دهیم.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، گفت: با وجود وضع اعمال محدودیت ها برای ثبت نام خرید خودرو 5 میلیون نفر از واجدان شرایط در این ثبت نام شرکت کردند.

مدرس خیابانی با اشاره به اینکه این حجم از تقاضا معادل فراوری خودروی 2 تا 3 کشور است، اضافه نمود: حتی کشور عظیم خودروسازی مثل کره جنوبی سالانه 3 میلیون و 600 هزار خودرو فراوری می نماید، در حالی که ما تنها برای ثبت نام 5 میلیون نفر متقاضی داشتیم.

وی گفت: بعضی به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند و حتی روزی 400 تا 500 هزار نفر برای خرید خودرو ثبت نام کردند و مفهوم آن این است که باید در دو ساعت اول 25 هزار دستگاه تحویل می دادیم بنابر این تنها راهش این بود که قرعه کشی کنیم.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت اضافه نمود: مراسم قرعه کشی با حضور دستگاه های امنیتی و نظارتی و رسانه ملی برگزار گردید و همه از این که عدالت در توزیع رعایت شده است، راضی هستند.

مدرس خیابانی با اشاره به اینکه در بخش فروش فوری 25 هزار خودرو قرعه کشی انجام شد، گفت: در ایران خودرو و سایپا هم 85 هزار خودرو برای فروش یکساله قرعه کشی شد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

abanhome.com: بازسازی ساختمان | برای اجرای یک طرح بازسازی مقرون به صرفه با کارشناسان گروه ساختمانی آبان مشورت کنید

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 28404

به "فراوری خودرو به روز های اوج برگشته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری خودرو به روز های اوج برگشته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید