تیم ملی در خلیج فارس، نفس های سنگین برای پرواز بلند

به گزارش بلاگ پو، تیم ملی در حالی اردوی چهار روزه خود را در کیش برگزار کرد که در طول تمرینات، بازیکنان در محاصره گرما و شرجی هوا، با نفس های سنگین و بدن های هیدراته، برای افزایش آمادگی کوشش کردند.

تیم ملی در خلیج فارس، نفس های سنگین برای پرواز بلند

به گزارش خبرنگاران، شاگردان دراگان اسکوچیچ بعد از چهار روز تمرین در کیش، دوشنبه راهی منامه شدند. ملی پوشان ایران در شرایطی باید چهار ملاقات حساس و سرنوشت ساز خود را برگزار نمایند که از حیث میزبانی متضرر شده اند.

با این حال، مهم ترین مساله در این مسابقات، شرایط آب وهوایی حاشیه خلیج فارس است که کشورها و شهرهای پیرامون این گستره آبی را به دلیل شرایط اقلیمی خاص خود برای برگزاری مسابقات ورزشی به خصوص در فضای باز، نامناسب می نماید.

گواه این مطلب، تغییر تاریخ برگزاری جام جهانی 2022 قطر از زمان سنتی خود در تابستان به زمستان است؛ به طوری که حتی مسئولان قطری که عاشق به نمایش در آوردن قدرت اجرایی خود در استفاده از آخرین تکنولوژی ها هستند، نتوانستند مسئولان فیفا را به میزبانی در تابستان متقاعد نمایند.

در هر حال این روزها کشورهای کوچک حاشیه خلیج فارس و همینطور جزایر ایرانی، با گرمای حدودا 37 درجه و رطوبت 60 تا 90 درصدی روبرو هستند که این به معنی دمایی در حدود 50 درجه سانتی گراد در روز و 40 درجه سانتی گراد در شب است.

این شرایط نامساعد، کادر فنی را بر آن داشت که اردویی پیش از ورود به بحرین برگزار کند.

مرور یک جلسه تمرین تیم ملی، با تعریق بیش از حد و سنگین شدن نفس و در نتیجه از دست دادن آب بدن و انرژی بازیکنان همراه بود که همین موضوع استفاده از استخرهای آب سرد را بعد از تمرین برای ملی پوشان ضروری می کرد یا وقفه های چندگانه در تمرین، برای نوشیدن آب بود.

به این مسائل، سنگین شدن لباس نه چندان پیشرفته بازیکنان را هم اضافه کنید که به دلیل نداشتن تکنولوژی های روز جهان، بر بدن بازیکن سنگینی می نماید.

با این تفاصیل، چهار جلسه تمرین در کیش، تا حدود زیادی ملی پوشان ایران را از هرگونه شوک احتمالی به دلیل روبرو شدن با گرما و شرجی هوا در بحرین و در حین مسابقات، در امان داشت و آن ها فرصت کوتاهی برای تطبیق خود برای شرایط محیطی داشتند.

تیم ملی بعد از ورود به بحرین و انجام تست کرونا، یازدهم و دوازدهم خرداد در این کشور به تمرین می پردازد و سیزدهم خرداد در نخستین مصاف خود، مقابل هنگ کنگ قرار می گیرد و مجددا چهار روز فرصت خواهند داشت تا هفدهم خرداد در یکی از حساس ترین مسابقات خود، برابر بحرین میزبان و از تیم های مدعی صعود قرار گیرد و انتقام شکست در بازی رفت را بگیرد.

bestcanadatours.com

مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا
منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 51196

به "تیم ملی در خلیج فارس، نفس های سنگین برای پرواز بلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیم ملی در خلیج فارس، نفس های سنگین برای پرواز بلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید