جذب هیئت علمی به صورت مربی به جز موارد خاص ممنوع است ، بکارگیری مربیان در آزمایشگاه ها بلامانع است

به گزارش بلاگ پو، دویست و سی و ششمین جلسه هیئت عالی جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست محمدعلی کی نژاد در محل وزارت علوم برگزار گردید.

جذب هیئت علمی به صورت مربی به جز موارد خاص ممنوع است ، بکارگیری مربیان در آزمایشگاه ها بلامانع است

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، کی نژاد، رئیس هیئت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی در دویست و سی و ششمین جلسه هیات عالی جذب که با حضور دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزار گردید بر ضرورت اصلاح هرم هیأت علمی و خودداری از بکارگیری مربیان برای تدریس دروس نظری و جایگزینی اساتید در حین بازنشستگی با اعضای هیأت علمی جوان تاکید نمود.

غلامی وزیر علوم نیز گفت: جذب هیأت علمی برای تدریس به صورت مربی ممنوع است مگر در موارد خاص که هیأت امنای دانشگاه مربوطه برای رشته های خاص مجوز جذب مربی صادر کند. همچنین مربیان تابع آئین نامه استخدامی هستند.

حسینی دبیر هیأت مرکزی جذب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز گفت: دانشگاه ها باید نقشه هیأت علمی خود را ارائه دهند.

طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد نیز با اشاره به اینکه به کارگیری مربی در آزمایشگاه ها بلااشکال است گفت: استاد ممتاز باید حداقل 70 سال سن داشته باشد.

وی توضیح داد: کارگیری مربی در آزمایشگاه ها بلااشکال است و باید نظام ارتقاء این اعضاء نیز تدوین گردد.

طهرانچی اضافه نمود: آئین نامه بکارگیری بازنشستگان که مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی است مبنای عملکرد ماست.

رضوان طلب دبیر هیأت مرکزی جذب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز در این نشست گزارشی پیرامون جذب و تبدیل وضعیت اعضای هیأت علمی این وزارتخانه در 10 سال گذشته ارائه کرد.

وی بیان نمود: در طول این مدت 23856 عضو پیمانی جذب شده اند و 1269 پرونده تبدیل وضعیت بند ز و بند پ هم در این مدت آنالیز شده و همچنین 224 نفر نیز به عنوان اعضای گروه معارف تأیید شده اند.

دبیر هیأت مرکزی جذب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: از تعداد 23856 متقاضی 95.2 درصد در داخل از کشور درس خوانده اند 4.8 درصد فارغ التحصیل دانشگاه های خارج از کشور هستند.

دکتر رضوان طلب اضافه نمود: 10 کشور به ترتیب مالزی، هندوستان، فرانسه، انگلستان، ایالات متحده آمریکا، کانادا، آلمان، استرالیا، ژاپن و روسیه کشور هایی بوده اند که فارغ التحصیلان جذب شده در آن کشور درس خوانده اند.

لازم به ذکر است؛ در این نشست اعضای هیأت عالی جذب مقرر کردند آئین نامه به کارگیری مربیان و اساتید بازنشسته تدوین گردد تا مسئله ای در ارتقای مربیان و به کارگیری اساتید جوان ایجاد نگردد.

همچنین مقرر شد قانون نظام آموزش مهارتی مصوب مجلس شورای اسلامی برای سنجش صلاحیت حرفه ای مربیان ملاک عمل باشد.

همچنین در سرانجام این جلسه تعدادی از اعضای هیأت های اجرایی جذب و کارگروه های صلاحیت عمومی دانشگاه های علوم و فنون فارابی، صنعتی مالک اشتر، ملایر، بوعلی سینا، یزد، پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، منطقه 2 دانشگاه آزاد اسلامی شامل استان های گیلان، مازندران و گلستان، صنعتی شریف، علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی البرز، علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اراک تأیید صلاحیت شدند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

turkeyro.ir: ترکیه: سفر بقه سرزمین زیبایی ها، استانبول، آنتالیا، آنکارا، کوش آداسی

pariha.ir: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 آبان 1400 بروزرسانی: 23 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 13609

به "جذب هیئت علمی به صورت مربی به جز موارد خاص ممنوع است ، بکارگیری مربیان در آزمایشگاه ها بلامانع است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جذب هیئت علمی به صورت مربی به جز موارد خاص ممنوع است ، بکارگیری مربیان در آزمایشگاه ها بلامانع است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید