خبرنگاران استاندار خراسان رضوی: مسوولان استان برای تحقق جهش فراوری با یکدیگر همراه شده اند

به گزارش بلاگ پو، مشهد- خبرنگاران- استاندار خراسان رضوی گفت: سال جاری برای تحقق شعار جهش فراوری و تعالی خراسان رضوی مدیریت استان، مسوولین و ستاد تدبیر استان با یکدیگر همراه شده اند.

خبرنگاران استاندار خراسان رضوی: مسوولان استان برای تحقق جهش فراوری با یکدیگر همراه شده اند

علیرضا رزم حسینی روز سه شنبه در نشست با کارکنان معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان رضوی اضافه نمود: شرکت پدیده شاندیز یکی از دغدغه های ما از روز اول کار در استان بود، هدف ما هم این بود که حقوق سهامداران رعایت گردد.

وی ادامه داد: معتقد بودیم شرکت پدیده باید توسط مردم اداره گردد، بدهی نداشتن شرکت پدیده، وجود دارایی های ارزشمند و اخذ مصوبات سران قوه برای حل مسائل سه امتیاز برجسته گروه شرکت های پدیده شاندیز است.

استاندار خراسان رضوی گفت: همه بخش ها اعم از دولت، دستگاه قضایی و وزارت اقتصاد در حل مسائل این شرکت نقش داشته و موثر واقع شدند و این شرکت از شنبه گذشته وارد بورس شد.

وی اضافه نمود: همچنین این استان در حوزه اقتصاد مقاومتی سال گذشته رتبه اول کشور را به خود اختصاص داد و الگوی مثلث توسعه مالی فرهنگی استان زمینه را برای کار فراهم کرد.

رزم حسینی در مورد فرایند شیوع بیماری کرونا نیز ادامه داد: تا به امروز جلسات بسیاری حول محور ستاد مقابله با کرونا برگزار نموده ایم، و طبق گزارش ها در حال حاضر شرایط خراسان رضوی خوب است و به سوی فرایند نزولی حرکت می کنیم.

وی گفت: امیدواریم همین فرایند رو به کاهش را ببینیم و هرچه زودتر حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) هم بازگشایی گردد، ضمن اینکه برای جلوگیری تکرار اوج شیوع بیماری، همچنان پروتکل های ابلاغی از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا را در استان رعایت می کنیم.

پیش از تحولات راهگشای اخیر، فعالیت شرکت پدیده شاندیز که 130 هزار سهامدار دارد، در پی مطرح شدن تخلفات گسترده در فروش سهام، تغییر غیرمجاز کاربری زمین های کشاورزی، پرداخت نکردن حقوق دستگاه های ذیربط، دریافت نکردن گواهی سرانجام کار و دیگر تخلفات مدیران این شرکت، چهار سال پیش با دستور مراجع قضایی متوقف شد. مراجع قضایی در مرحله نخست، دفاتر فروش و عرضه سهام شرکت را با حکم دادستانی خراسان رضوی بستند و بعد از مدتی فعالیت های کل این پروژه نیز متوقف شد.

حل مشکل سهامداران و فعال کردن مجدد پروژه پدیده شاندیز ظرف چهار سال اخیر از دغدغه های جدی و سنگین مسوولان بود بطوری که سه سال پیش با تشکیل ستاد تدبیر در خراسان رضوی اقداماتی برای راه اندازی دوباره و سر و سامان دادن به شرایط شرکت پدیده شاندیز صورت گرفت.

پفراینده 120 جلدی شرکت پدیده از 22 اردیبهشت ماه 1398 با برپایی 16 جلسه دادگاه در مشهد مورد رسیدگی نهاده شد و در شانزدهمین روز تیر ماه پارسال ختم رسیدگی آن اعلام و روز 22 تیر ماه 1398 رای 509 برگی این پفراینده صادر شد. بر اساس رای قطعی قاضی دادگاه رسیدگی به پفراینده پدیده که روز پنجم مرداد ماه 1398 اعلام شد محسن پهلوان مقدم متهم ردیف نخست به تحمل حبس ابد محکوم و 21 متهم دیگر این پفراینده علاوه بر الزام به استرداد مال تحصیل شده از فعالیت هایشان در شرکت پدیده شاندیز، به مجازات هایی از تحمل 2 تا 20 سال حبس در زندان محکوم شدند.

در همین مدت کوشش های همزمان مسوولان در سطح استانی و کشوری برای برطرف مسائل شرکت پدیده و خروج سرمایه هنگفت آن از رکود، منجر گشایش کار با عقد مجموعه قراردادهایی با 45 شرکت پیمانکاری و مشاور جزء و کل برای ساخت و تکمیل پروژه های شرکت پدیده از مهر ماه پارسال شد.

هم اینک گروه شرکتهای پدیده در قالب 6 شرکت اصلی و 2 مؤسسه وابسته در حال فعالیت است. این شرکت دو سایت اصلی اداری و پروژه گردشگری در شهر شاندیز خراسان رضوی و جزیره کیش استان هرمزگان دارد و بطور میانگین دو هزار نفر در بخش های مختلف پروژه های شرکت پدیده در شهر شاندیز واقع در فاصله 40 کیلومتری شمال غرب مشهد مشغول کار هستند.

نماد معاملاتی شرکت بین المللی پدیده شاندیز با عنوان گشان نیز در فهرست اوراق بهادار بازار پایه فرابورس ایران نهاده شده و از روز بیستم اردیبهشت ماه 1399 بازگشایی شده است.

ایپتن

ایپتن | آخرین اخبار و مقالات گردشگری

مجله توسعه دهنده

مجله توسعه دهنده | مجله تکنولوژی و علوم رایانه
منبع: ایرنا
انتشار: 10 مرداد 1400 بروزرسانی: 10 مرداد 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 26190

به "خبرنگاران استاندار خراسان رضوی: مسوولان استان برای تحقق جهش فراوری با یکدیگر همراه شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران استاندار خراسان رضوی: مسوولان استان برای تحقق جهش فراوری با یکدیگر همراه شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید