خبرنگاران انصاری فرد: اجازه ایجاد هجمه را علیه پرسپولیس نمی دهیم

به گزارش بلاگ پو، تهران- خبرنگاران- مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: سپاهانی ها از ابتدای فصل حرف های زیادی را مانند مهندسی نتایج علیه پرسپولیس مطرح کردند و اجازه نمی دهیم دوباره چنین فشار و هجمه ای علیه پرسولیس ایجاد شود.

خبرنگاران انصاری فرد: اجازه ایجاد هجمه را علیه پرسپولیس نمی دهیم

محمد حسن انصاری فرد با اشاره به دیدار پرسپولیس و سپاهان در هفته بیستم لیگ برتر فوتبال و اتفاقاتی که منجر به لغو این مسابقه شد، گفت: آن چه روز یکشنبه در اصفهان روی داد به قدری روشن است که حتی نیاز نیست به سوابق افراد و باشگاه ها توجه شود. هیچ یک از مسائلی که تا به امروز از سوی طرف مقابل مطرح شده است به قدر ذره ای خطاهای اجرا شده و ایرادهای وارده را توجیه نمی کند و توضیح نمی دهد. در این که نتیجه این بازی باید 3 بر صفر شود تردیدی نیست. نه برای این که ما می گوییم بلکه به خاطر صراحت قانون و البته اتفاق نظر کارشناسان مسائل حقوقی و داوری چنین است. با این وجود کمیته انضباطی در حال بررسی موضوع و دریافت گزارش های لازم است. هر چند اظهارات شفاف مقام های نیروی انتظامی و همچنین صحبت های صریح ناظر مسابقه و ناظر داوری که در رسانه ها مطرح شد و طبیعی است همین موارد در گزارش رسمی هم موجود باشند، گویای واقعیت هستند. بسیاری کارشناسان خبره و شناخته شده هم به استناد اظهارات رسمی، مقام های رسمی نظر صریح خود درباره حکمی که باید صادر شود را اعلام نموده اند.

وی ادامه داد: بعضی مستندات هم توسط خود مقام های سپاهان ارائه شده اند. ویدئوهایی که در بطن آنها نکات روشن و افشاگرانه وجود دارد و هر ابهامی را از بین می برد. شخص آقای تابش، دوشنبه شب اعتراف کردند که تا ساعت 15:30 و به جای گرم کردن در زمین طبق مقررات بازی ها در صدد لغو بازی بودند و بعد از ناامیدی از این مساله برای حضور در ورزشگاه اقدام کردند. این در حالی است که بازی باید در ساعت 16:15 انجام می شد و آنها حداقل باید قبل از ساعت 14:30 هتل را ترک می کردند تا در زمان مناسب به ورزشگاه می رسیدند.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: از سوی دیگر طبق ماده 86مسوول تامین امنیت طبق قانون، باشگاه میزبان است. حتی اگر تماشاگر از خروج تیم سپاهان ممانعت کرده بود طبق ماده 50 (مسوولیت تضامنی) ماده 85 (مسولیت رفتار تماشاگران) و ماده 86 (نظم و امنیت در مسابقات) آئین نامه انضباطی، مسوولیت این موضوع متوجه خود باشگاه سپاهان بود. تازه این در حالی است که بنابر اعلام فرمانده انتظامی و فرمانده یگان ویژه چنین مساله ای وجود نداشت و اگر هم موضوعی در میان بود، واقعا در حدی نبود که بخواهد بازدارنده باشد و کاروان سپاهان هم در نهایت وقتی تصمیم گرفت در ورزشگاه حاضر شود، بدون مشکل محل استقرار خود را ترک کرد.

مدیر عامل باشگاه پرسپولیس اعلام نمود: با توجه به این حقایق به هیچ وجه نیازی نبود که بازی با 30 دقیقه تاخیر روبرو شود. اگر چنین مجوزی وجود داشت، ناظر بازی که کننده تام الاختیار از سوی فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ در برگزاری مسابقه است، از باشگاه و تیم پرسپولیس برای این منظور اجازه نمی خواست و درخواست نمی کرد.با این وجود از تمام رسانه ها، افکار عمومی و حتی هواداران سپاهان دعوت می کنیم فقط به این چند ماده از آئین نامه های انضباطی و برگزاری لیگ برتر توجه کنند و متوجه می شوند که اصلا نیاز به بحث های دیگر نیست. با این وجود باشگاه و تیم پرسپولیس به نشانه حسن نیت و به احترام هواداران سپاهان و حسن همکاری در فضای فوتبال و همچنین ناظر مسابقه و داور به عنوان لطف همکاری بسیار زیادی با تیم و باشگاه سپاهان داشتند که البته مزد خوبی از باشگاه و تیم سپاهان دریافت کردیم!

انصاری فرد افزود: تیم فوتبال پرسپولیس نه فقط نیم ساعت که عملا دو نیم ساعت انتظار را هم رد کرد اما تیم سپاهان به زمین نیامد و اظهارات صریح آقایان؛ جلال مرادی و مسعود مرادی وجود دارد که خود آنها از جمله تیم داوری تا ساعت 17 و 20 دقیقه منتظر ماندند و باز هم خبری از سپاهان نشد. حتی یک نفر هم نیامد که یک نشانه باشد. مصاحبه های ناظران مسابقه و داوری و گزارشات انها هم جای هیچ شک و شبهه ای باقی نمی گذارد.

وی اعلام نمود: این حوادث در حالی روی می دهد که در همین لیگ اروپا و سری آ ایتالیا و بازی های مهم می بینیم بازی را بدون تماشاگر برگزار می کنند و کوچکترین بحث و چالشی پیش نمی آید. این مساله برای باشگاه ها و تیم های شهر خودرو و استقلال هم وجود داشت و در این دو مورد هم شاهد هیچ چالش و مسئله ای نبودیم. الان اگر برخورد مناسب و قانونی با رفتار سپاهان صورت نگیرد، نه فقط پرسپولیس که به آن دو تیم و هوادارانشان و اصولا به کل فوتبال ایران اجحاف می شود. چرا این حاشیه ها، التهاب، تنش ها، فرافکنی ها و اتهام زدن ها عمدتا از ناحیه مجموعه سپاهان است؟ بحث مهندسی نتایج و اتهام حمایت از تیم پرسپولیس را چه کسانی از اواسط اواخر فصل قبل مطرح کردند. باشگاه سپاهان حتی قبل از همین بازی هم تندترین اتهامات را علیه پرسپولیس مطرح کرده است. از طرح اتهام واهیحمایت از تیم خاص گرفته تا متاسفانه جملات زننده ای چون خریدن جام بحث هایی نیستند که نادیده گرفته شود.در این سال ها معلوم شد چشم پوشی نه تنها مسئله ای را حل نمی کند، بلکه مسائل را در اصفهان بیشتر می کند و ما اجازه نمی دهیم چنین فشار و هجمه ای علیه پرسولیس ایجاد شود.

از طرفی مساله امنیت فوتبال، ورزشگاه ها و هواداران فوتبال در میان است. از فدراسیون فوتبال و کمیته انضباطی و کمیته اخلاق می خواهیم به اثر این رفتارها بر ایجاد مسائل آینده توجه کنند. همین رفتارها جو را ملتهب می کند و باورهای نادرست را در هواداران سپاهان ایجاد می کند که به جهت تعصب نسبت به تیم محبوبشان، ادعاهای نادرست را باور می کنند و این باور به شکل خشونت در ورزشگاه و بیرون از آن در سال های آینده بروز می کند. در سال های گذشته به این اثر حاشیه سازی ها و فرافکنی ها توجه نشد و نتیجه اش بحران هایی بود که حادث شد. نتیجه همین رفتارها بود که سال گذشته برای بازی حذفی، عنوان کردند امکان اجرای قانون و آئین نامه فوتبال در اصفهان وجود ندارد و 160 هوادار ما در ورزشگاه و بیرون از آن به گزارش اورژانس مضروب و خونین شدند و بعضی موارد هم جبران ناپذیر بود.

آیا قرار است، این چشم پوشی ها و مماشات همچنان ادامه پیدا کند تا در آینده حوادث ناگوارتری حادث شود.؟ در ماجرای اخیر فقط بحث بر سر نتیجه نیست. بحث بر سر امنیت فوتبال و جان تماشاگران و مردم، به ویژه هواداران پرسپولیس است و ما عاجزانه می خواهیم به این بخش موضوع توجه شود.

مدیر عامل سرخپوشان در ادامه گفت: گرم کردن در راهرو هم چه بعد از ساعت 17چه قبل از آن و چه هر زمان دیگری از اساس یک بحث حاشیه ای است.اصلا مقررات بازی گفته چه زمانی قبل از بازی باید لیست داد و چه تایمی در زمین برای گرم کردن اقدام کرد و انقدر مستندات وجود دارد و خلاف مقررات رفتار شده که جای هیج توجیهی نمی ماند.از کمیته انضباطی انتظار می رود این مورد را به کلی از پرونده خارج کند. چون حتی بر فرض صحت ادعا، آیین نامه برگزاری رقابت های لیگ برتر و قوانین بین المللی و فیفا با ادبیات واضح و به صراحت درباره انجام پروتکل قبل از بازی و مسولیت ها و رفتارهای تیم ها سخن می گوید.در تمام قوانین آنچه متر و معیار است و مورد بحث قرار می گیرد، در چارچوب زمین مسابقه است. وقتی درباره پروتکل انجام بازی صحبت می شود، به صراحت از حضور تیم در زمین مسابقه حرف می زند و هیچ عضوی از تیم سپاهان نه برای گرم کردن و نه برای بازی به زمین نیامد.

وی تاکید کرد: گرم کردن سپاهان در رختکن یا راهرو اصلا نباید مورد توجه و متر و معیار قرار داشته باشد که بخواهند صحت ادعا را بررسی کنند یا نه؟ آنها آنقدر مصمم به عدم انجام بازی بودند که حتی نیازی ندیدند لیست بازیکن بدهند. از طرفی ویدئویی از 2 بازیکن سپاهان علاوه بر صحبت های تابش بود که گفته اند شاید بازی لغو شود. آن ویدئو از هوادار سپاهانی پشت نرده ها که در رسانه ملی پخش شد هم گویای واقعیت دیگری است و تاکیدات فرمانده انتظامی و یگان ویژه هم شبهات را کاملا از بین می برد. ما نیازی به صحبت بیشتر نمی بینیم چون همه چیز شفاف است و منتظر رای سه بر صفر و تصمیم قاطع و صریح کمیته محترم انضباطی می مانیم.

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: ایرنا
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 20563

به "خبرنگاران انصاری فرد: اجازه ایجاد هجمه را علیه پرسپولیس نمی دهیم" امتیاز دهید

1 کاربر به "خبرنگاران انصاری فرد: اجازه ایجاد هجمه را علیه پرسپولیس نمی دهیم" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران انصاری فرد: اجازه ایجاد هجمه را علیه پرسپولیس نمی دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید