خبرنگاران پیگیری شرایط زنان سرپرست خانوار و کارآفرین در دستور کار دفاتر زنان و خانواده استانداری ها

به گزارش بلاگ پو، تهران - خبرنگاران - مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده گفت: با توجه به شرایط ویژه کشور در اثر شیوع کرونا ویروس، پیگیری های لازم جهت مساعدت به شرایط زنان سرپرست خانوار و کارآفرین در دستور کار دفاتر زنان و خانواده استانداری های سراسر کشور، قرار گرفته است.

خبرنگاران پیگیری شرایط زنان سرپرست خانوار و کارآفرین در دستور کار دفاتر زنان و خانواده استانداری ها

به گزارش یکشنبه شب پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، فریبا نظری مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده وزارت کشور، در گفت وگو با مدیران کل دفاتر زنان و خانواده استانداری های سراسر کشور که به صورت مجازی برگزار شد، ضمن تبریک نوروز باستانی و آرزوی سالی سرشار از امید، آرامش و سلامتی فردی و اجتماعی برای همه هموطنان، بر تلاش فراگیر و همه جانبه به منظور کاهش آسیب های شیوع کرونا ویروس و مدیریت آسیب های فردی و اجتماعی این شرایط پرخطر تاکید کرد.

نظری ادامه داد: ضروری است دفاتر زنان و خانواده در زمینه تحقق شعار در خانه بمانیم، تلاش و اطلاع رسانی ویژه ای داشته باشند.

مشاور وزیر کشور تاکید کرد: پرهیز از خارج شدن از خانه در ایام انتهایی اسفندماه به ویژه چهارشنبه انتها سال بسیار حائز اهمیت است و ضریب سلامتی خانواده ها را افزایش خواهد داد.

نظری اضافه نمود: اولویت های هفتگانه اجرایی به منظور مدیریت شرایط فعلی که در دستور کار دفاتر زنان و خانواده استانداریهای سراسر کشور قرار گرفته است، عبارتند از:

1. انجام مکاتبات لازم و پیگیری با بانک های طرف قرارداد جهت استمهال حداکثر شش ماهه تسهیلات اعطا شده به زنان سرپرست خانوار و کارآفرین

2.پیگیری آزادی موقت زنان جرایم غیر عمد و مالی و اعطا مرخصی به ایشان جهت حضور در کنار خانواده هایشان در ایام نوروز

3.در راستای پویش فصل همدلی جلب نظر خیرین و سازمان های مردم نهاد برای کمک سه ماهه به زنان سرپرست خانواری که با توجه به شیوع کرونا ویروس درآمد شان تقلیل یافته و زندگی شان با مشکل مالی روبرو شده است.

4. مکاتبه و پیگیری از ادارات ورزش و جوانان استان ها جهت تعویق اجاره بهای سالن های ورزشی تا حصول نتیجه.

5. فعال کردن برخی از کارگاه های تولیدی و مشاغل خانگی برای تولید گان و ماسک با مجوز سازمان غذا و دارو و دانشگاه های علوم پزشکی در نیمی از استان های کشور.

6. اطلاع رسانی در میان خانواده های مناطق مختلف استان ها مبنی بر برگزاری مراسم تحویل سال نو و نوروز باستانی منطبق با شرایط فعلی جامعه.

7.استفاده از ظرفیت خیرین و سازمان های مردم نهاد در تهیه و اهدا تجهیزات و امکانات درمانی مورد نیاز بیمارستان ها و مراکز درمانی.

مشاور وزیر کشور ضمن همدردی با خانواده هایی که عزیزانشان را براثر این بیماری ازدست داده اند، به آنان تسلیت گفته و برای بیماران مبتلا، آرزوی شفا و سلامت کامل نمود.

وی همچنین از کادر پرتلاش و متخصص مراکز درمانی و بیمارستان ها و نیروهای نظامی و انتظامی همراه با این مراکز؛ به دلیل انجام زحمات شبانه روزی قدردانی و سپاسگزاری کرد.

مشاور وزیر کشور از مدیران دفاتر زنان استانداری های سراسر کشور خواست که با استفاده از ظرفیت های فضای مجازی، برگزاری جلسات به صورت غیرحضوری را در دستور کار قرار داده و پیگیری های امور نیز به صورت تلفنی و مجازی تداوم یابد.

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: ایرنا
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 21957

به "خبرنگاران پیگیری شرایط زنان سرپرست خانوار و کارآفرین در دستور کار دفاتر زنان و خانواده استانداری ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پیگیری شرایط زنان سرپرست خانوار و کارآفرین در دستور کار دفاتر زنان و خانواده استانداری ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید