در خانه بمانید و درآمدزایی کنید

به گزارش بلاگ پو، خبرنگاران/البرز مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز جزئیات و نحوه استفاده از مزایای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان را اعلام نمود.

در خانه بمانید و درآمدزایی کنید

حسین فلاح نژاد در مورد نحوه اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان البرز گفت: طرح ملی توسعه مشاغل خانگی با نظارت و کارفرمایی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی البرزو توسط جهاد دانشگاهی البرز به عنوان تسهیل گر در استان اجرا می گردد .

به گزارش بلاگ پو، وی اضافه کرد : شیوع بیماری کرونا و الزام به تعطیلی کسب و کارها موجب شد تا در بحث ایجاد اشتغال، مشاغل خانگی بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خاطر نشان کرد: این طرح در سه فاز اجرا می گردد که با شناسایی حلقه های مفقوده مشاغل خانگی و با تیم سازی و شبکه سازی مورد احتیاج، شاهد افزایش کمی و کیفی محصولات عرضه شده در بازار توسط برندهای مطرح خواهیم بود و همچنین سهم استان البرز در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در سه فاز به میزان 2500 نفر معین شده است.

وی درخصوص نحوه ثبت نام در این طرح ملی در استان البرز گفت: متقاضیان طرح توسعه مشاغل خانگی در دو گروه متقاضیان و پشتیبان ها باید در زمان مقرر در سامانه inhb.ir اقدام به ثبت نام نمایند که به همین دلیل تا کنون نیز حدود 800 نفر متقاضی برای استفاده از مزایای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در البرز در این سامانه ثبت نام نموده اند.

فلاح نژاد در مورد شرایط بهره برداری از این طرح بیان نمود: برای ثبت نام در طرح توسعه مشاغل خانگی افراد باید داری حداقل 18 سال سن و بومی استان محل ثبت نام باشند و اشتغال نداشتن تمام وقت و نداشتن بیمه کارآفرینی نیز از شروط ثبت نام در طرح محسوب می گردد و شامل تمامی مشاغل خانگی اعم از صنایع دستی، فراوریی، کشاورزی، قالی بافی، فعالیت های فرهنگی و هنری و غیره می گردد.

این مسئول مطرح نمود: در این برنامه توانمند سازی، مهارت آموزی، تجربه اندوزی، راهنمایی و مشاوره شغلی، راه اندازی و تثبیت فعالیت های مالی با توجه به مزیت های منطقه و آشنایی با انواع مدل های کسب و کار مشاغل خانگی، خویش فرمایی، شبکه سازی، زنجیره ارزش، اتصال به برندها و بنگاه های بالادستی و غیره در نظر گرفته شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان درباره موضوع اتصال به بازار کار در این مشاغل توضیحاتی ارائه کرد و گفت : شکل دهی و ظرفیت سازی بازارهای فیزیکی، الکترونیکی و اتصال به بازار و بنگاه های بالادستی، فراوری استاندارد و برند سازی، ارتقاء کیفیت محصولات و بسته بندی و یاری به تنظیم برنامه های فراوری و فروش از موضوعات اساسی این طرح است و بخش شناسایی برندها و پیشرانان در سطح ملی و استانی نیز در دستور کار است.

فلاح نژاد در مورد محورهای اصلی فعالیت ها در این طرح اظهار کرد: اتصال به پیشران، ایجاد مشارکت با کسب و کارهای بالادستی با جلب موافقت کارآفرینان، همکاری و شکل دهی بازارهای فروش الکترونیکی و معرفی و فروش محصولات با استفاده از کلیه امکانات دیجیتال برای متقاضیان مشاغل خانگی، فروش به وسیله برپایی بازارچه های فصلی و موقت، برگزاری نمایشگاه های عرضه محصولات، استفاده از ظرفیت دستگاه های اجرایی و بخش های غیردولتی در امر بازاریابی و فروش و ایجاد دسترسی به مواد اولیه با کیفیت و با قیمت مناسب و تامین ابزار مورد احتیاج با معرفی متقاضیان مشاغل خانگی به بنگاه های پیشران و بالادستی از مهمترین اقداماتی است که در راستای اجرای این طرح انجام خواهیم داد.

وی ابراز امیدواری کرد: با پیاده سازی پیروز این طرح در استان که احتیاجمند همراهی، همکاری و هم اندیشی بخش های مختلف مرتبط است، شاهد نهادینه شدن سهم مشاغل خانگی در اقتصاد کشور به ویژه در سال جهش فراوری باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 دی 1399 بروزرسانی: 1 دی 1399 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 38350

به "در خانه بمانید و درآمدزایی کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در خانه بمانید و درآمدزایی کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید