ربات های ناسا در زیر زمین!

به گزارش بلاگ پو، پژوهشگران ناسا، مجموعه ای از ربات ها را برای شرکت در رقابت های مربوط به جستجو در محیط های زیر زمینی ابداع کرده اند.

ربات های ناسا در زیر زمین!

به گزار خبرنگاران و به نقل از اسپیس، در پی فراخوان آژانس پروژه های پژوهشی پیشرفته دفاعی آمریکا یا دارپا (DARPA) برای نقشه برداری سریع، جهتیابی و جستجوی پویا در محیط های زیرزمینی، شرکت های بسکمک برای ابداع ربات های اتوماتیک اقدام کرده اند.

دارپا در این فراخوان، علاقمندان را دعوت کرد تا در رقابتی که بین روزهای 15 تا 22 ماه جاری در شهر پیتسبرگ آمریکا برگزار می شود شرکت کنند و یک فناوری جدید ارائه دهند که به نیروهای نظامی و گروه های جستجو در نقشه برداری و بررسی مناطق زیرزمینی کمک کند.

گروهی از پژوهشگران آزمایشگاه پیش رانش جت(JPL) ناسا نیز از شرکت کنندگان این رقابت هستند که میان ربات ها و پهپادهای گوناگون در جریان است. ممکن است فناوری های ارائه شده در این رقابت، برای ماموریت های فضایی نیز مناسب باشند و ناسا بتواند از آنها در ماموریت های بررسی غارها و دهانه های آتشفشان سیارات دیگر استفاده کند.

لئون آلکالای(Leon Alkalai)، مدیر اداره برنامه ریزی راهبردی آزمایشگاه پیش رانش جت، گفت: ما قصد داریم با سرمایه گذاری در این رقابت، برای آینده سرمایه گذاری کنیم. شکی نیست که چالش بزرگ بعدی آزمایشگاه پیش رانش جت و ناسا، در مورد اکتشافات زیرزمینی خواهد بود.

پژوهشگران آزمایشگاه پیش رانش جت، در این گروه با پژوهشگرانی از موسسه فناوری کالیفرنیا(Caltech)، دانشگاه ام.آی.تی(MIT) و موسسه علم و فناوری پیشرفته کره(KAIST) همکاری دارند. این گروه 60 نفره، مجموعه ای از شش ربات را ابداع کرده اند که می توان آنها را با کمک هوش مصنوعی در میان جهتهای زیرزمینی راهنمایی کرد. این ربات ها می توانند در جهتهای زیرزمینی حرکت کنند و اشیای مخفی شده در جهت از جمله تلفن همراه را پیدا کنند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

asiaro.ir: سفر به آسیا و کشورهای شرق آسیا، آسیای مرکزی و خاورمیانه

thailandro.ir: سفر به تایلند با همه خوشی ها و تفریحات هیجان انگیز

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 10749

به "ربات های ناسا در زیر زمین!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ربات های ناسا در زیر زمین!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید