زبان بدن مردان را با این 48 نشانه تفسیر کنید!

به گزارش بلاگ پو، شکی نیست که تلاش برای فهمیدن اینکه آیا یک پسر به شما علاقه مند است یا نه از نظر ذهنی کار سختی است. همه می دانیم که خیلی سخت است که بتوانید تشخیص دهید که آیا کسی شما را دوست دارد یا نه؟ برای همین بسکمک از خانم ها از داشتن روابط محبت آمیز با آقایان خودداری می کنند. خب جواب این سؤال را از کجا باید فهمید که آیا فلان مرد شما را دوست دارد یا خیر؟ می توان گفت که بسکمک از اوقات همه چیز به زبان بدن مردان برمی گردد. در این مطلب 48 نشانه از زبان بدن مردان آورده شده است که به شما کمک می کند متوجه شوید آیا یک مرد به شما علاقه مند است یا نه!

زبان بدن مردان را با این 48 نشانه تفسیر کنید!

نشانه ها در زبان بدن مردان

1. بالا بردن ابروها

این مورد یکی از نشانه های جذاب در زبان بدن مردان است. مردان در پاسخ به چیزی که می گویید به صورت ارادی ابروهایشان را بالا می برند. اما اگر مردی ابروهایش را در زمان حرف زدن یا نگاه کردن به شما بالا ببرد به این معنی است که شما او را جذب می کنی!

2. حرکت لب ها

تکان دادن لب ها زمانی که یک مرد در حال تماشای شماست می تواند یکی از نشانه های علاقه در مردان باشد. او خودش را در حال حرکت به سمت بوسه تصور می کند و همین باعث می گردد ناخودآگاه لب هایش را تکان دهد!

3. خودنمایی کردن

اگر او در مقابل شما خودنمایی می کند، مطمئناً به شما علاقه مند است. در شوخی زیاده روی می کند، سعی می کند کارهای بامزه انجام دهد، سر به سر اطرافیان می گذارد و در کل کاری می کند که نگاه ها را به سوی خودش جلب کند. شما این کارها را هرچه می خواهید می توانید صدا کنید، اما باید بدانید او این نمایش ها را برای شما انجام می دهد.

4. تغییر در رفتار

گاهی پیش می آید که یک مرد با تغییر علاقه اش به یک زن لو می رود. برای مثال اگر در حال خندیدن است با دیدن شما سعی می کند متین باشد و یا برعکس ناگهان شروع به خندیدن با صدای بلند می کند. این تلاشی است تا در مرکز توجه قرار بگیرد.

5. رعایت نظافت

مردی که به شما علاقمند باشد دائم نگران ظاهرش است و مدام کراوات، ژاکت و پیراهن خود را مرتب می کند تا مطمئن گردد در مقابل شما مناسب و تمیز به نظر می آید و تأثیر خوبی روی شما بگذارد.

6. کشیدن دست به موها

آیا وقتی می بیند شما وارد اتاق می شوید، سریع موهایش را مرتب می کند؟ بله او به شما علاقه دارد. مردان همیشه به ظاهر خود می رسند تا به شما نشان دهند که می خواهند به بهترین وجه برای شما به نظر برسند.

7. چشمان فراخ

علاوه بر بالا بردن ابروها که در موارد قبل گفته شد، مردانی که به شما علاقه دارند با چشمان باز به شما گوش می دهند تا گویی بیشتر شما را درگیر خود کنند. وقتی مردی مخاطب خوبی است یکی از نشانه های مثبت به حساب می آید، زیرا نشان می دهد تلاش دارد به شما توجه کند.

8. پرس وجو و سؤال کردن

مردها از به دست آوردن اطلاعات راجع به دختر مورد علاقه شان لذت می برند. این پرس وجو می تواند از خود دختر و یا نزدیکان او باشد. اگر پسری از زندگی شخصی شما سؤال بپرسد و کارهایی که انجام می دهید، برای او جالب باشد، قطعاً علاقه ای در میان است. او در تلاش است تا شما را به نوعی بیش تر از یک دوست معمولی بشناسد.

9. راست ایستادن

یکی دیگر از نشانه های اصلی جذابیت در زبان بدن مردان صاف ایستادن است. مردان دوست دارند قامت خود را به عنوان راهی برای پیروزی روی یک زن نشان دهند. آن ها قفسه سینه خود را بیرون می دهند، باسن خود را به عقب کشیده و از هر فرصتی برای نمایش بدنشان استفاده می کنند.

10. تماشای اندام شما

اگر هنوز در این فکر هستید که آیا شما را دوست دارد یا نه! دقت کنید که آیا او بدن شما را چک می کند یا نه. اما بدانید که با این کار قصد ندارد به شما توهین کند. تقریبا همه مردان وقتی به کسی علاقمند باشند این کار را می کنند، بنابراین آزرده خاطر نشوید.

11. حالت های عصبی

بعضی از مردها زمانی که از کسی در جمع خوششان می آید کمی معذب و عصبی می شوند. برای مثال بارها و بارها پیراهن خود را صاف می کنند، با دکمه لباسشان بازی می کنند، صورت و لب های خود را به صورت ناخودآگاه لمس می کنند و یا با هر چیز در اطراف خود مثل کلید، بطری و … بازی می کنند. این کارها نشانه این است که انرژی عصبی حاضر در وجود آن ها، در قامت یک تیک یا یک حرکت غیرارادی رخ می دهد.

12. رفتارهای سازگار با شما

اگر مردی از شما خوشش بیاید قطعاً به نظر شما احترام می گذارد. در مواردی مانند موسیقی، نوشیدنی، غذا و خیلی چیزهای دیگر با شما هم نظر شده و شما را تأیید می کند. حتی ممکن است اگر درباره ظاهر مردان، چیزی مانند علاقه به ته ریش یا ریش بگوئید، بزودی تغییر را در او ببینید!

13. نحوه نشستن

شاید خنده دار به نظر برسد اما اگر پاها باز باشند و روی زمین قرار گرفته باشند، بدان معنی است که یک مرد می خواهد توجه شما را جلب کند.

14. نزدیک شدن به شما

این یک نشانه کاملاً آشکار از مردان عاشق است که در حالی که با شما صحبت می کنند روی لبه صندلی خود می نشیند و به سمت شما جلو می آیند. از این امر غافل نشوید، او واقعاً لذت می برد به شما گوش کند. این یک حالت صمیمی است که نشان می دهد آن ها می خواهند به دختر موردعلاقه شان نزدیک تر شوند.

15. لمس کردن شما

خوشبختانه این یک نوع لمس کردن همراه با احترام است، در غیر این صورت مسئله چیز دیگری است! وقتی در جای شلوغی مانند مهمانی یا خیابان کنار هم راه می روید او دستش را پشت شما قرار می دهد. با این کار علاوه بر اینکه می خواهد مثل یک جنتلمن رفتار کند، سعی دارد به دیگر مردان نیز نشان دهد شما متعلق به او هستید.

بیشتر بدانید: رایج ترین اشتباهات در زبان بدن

16. لبخند زدن به شما

اگر او همیشه به شما لبخند می زند و وقتی به او نگاه می کنید با لبخندی گرم جواب شما را می دهد، باید بدانید که نشان از علاقه در او وجود او است.

17. نحوه قرار دریافت دست ها

زبان بدن دست ها نیز حائز اهیمت است. دست ها می توانند درک واضح تری به شما بدهند. اگر دستانش را در جیبش می گذارد و یا پشت سر خود قرار می دهد، یک نشانه واضحی است که به شما علاقه مند است. دست به سینه نشان دهنده ارتباط بسته است، بازوهای باز نشان دهنده علاقه مندی به برقراری ارتباط است و اگر شی ء در دست گرفته و بازی می کند بدین معنی است که از لحاظ فیزیکی و جنسی جذب شما شده است. با این حال تنها به این یک مورد توجه نکنید.

18. ارتباط چشمی

او نمی تواند چشم از تو بردارد. آیا قبل از این که از اتاق خارج گردد، هر قدر هم مشغله داشته باشد یا با هر فردی که باشد، با شما ارتباط چشمی برقرار می کند؟ این یک واقعیت است که مردان وقتی از زنی خوششان بیاید زیاد به چشمان او نگاه می کنند. پس اگر به مردی نگاه کردید و متوجه شدید او به چشمان شما خیره شده است از علاقه او به خودتان تعجب نکنید.

بیشتر بخوانید: تفسیر زبان بدن چشم ها

19. قرار دریافت مستقیم در برابر شما

اگر وقتی با شما صحبت می کند به سمت شما بر می گردد و نه تنها شانه هایش در راستای شانه های شما است، بلکه زانوها و پاهایش نیز مستقیماً به سمت شما قرار می گیرد، یعنی به شما و آنچه شما می گویید علاقه مند است.

20. خندیدن به حرف های شما

مردی که به شما علاقه داشته باشد به آنچه شما می گویید می خندد. حتی وقتی چیزهای احمقانه می گویید یا جوک های بی مزه تعریف می کنید پا به پای شما می خندد.

21. بلند حرف زدن

مردها از خودنمایی لذت می برند. اگر وقتی به مردی نزدیک می شوید، او ناگهان به سمت شما می چرخد و با صدای بلندتری حرف می زند، این نشانه خوبی است. یعنی او می خواهد شما او را بشنوید و به او توجه کنید.

22. کنار نکشیدن در برابر لمس از طرف شما

اگر به او تکیه کنید، مطمئناً از آن لذت می برد. اگر هنگام حرف زدن به دست یا شانه او ضربه بزنید، لبخند می زند و یا اگر دستش را بگیرید خودش را عقب نمی کشد. این ها همه نشانه علاقه است. بعضی مردها هنگام برخورد با یک زن یا لمس توسط او، خود را کنار می کشند و این یعنی به شما علاقه ندارند!

23. چهره هوشیار

وقتی شما صحبت می کنید با تمام وجود به شما گوش می دهد و چشمانش برق می زند گویی او سعی دارد همه شما را به درون خود بکشد. بله این نشانه ای از علاقه از سمت یک مرد است.

24. خجالت کشیدن

معمولاً این نشانه خوبی است که گاهی مردان در برابر بعضی از خانم ها احساس خجالت می کنند. خجالت کشیدن او به این معنی است که شما را زنی قوی و بی عیب می بیند و ممکن است در برابر شما کم آورده و یا گاهی اوقات احساس خجالت کند.

25. مدل راه رفتن

مردی که تلاش می کند تا با شما همگام گردد و یا در را برای شما باز می کند و ابتدا به شما اجازه ورود می دهد، تلاش دارد ادب و علاقه پنهان خود را آشکار کند و این کارها برای جلب توجه از طرف شماست.

26. محو تماشا شدن

این یکی از نشانه های بزرگ در رمزگشایی زبان بدن مردان است. وقتی مردی مدام محو تماشای شما می گردد و یا وقتی سرتان را به سوی او می چرخانید نگاهش را از شما می دزدد، بیانگر این است که آن مرد به شما علاقه دارد.

27. تعریف و تمجید از ظاهر

وقتی یک لباس جدید یا متفاوت می پوشید خوشش می آید و یا اگر تغییری در ظاهر شما ایجاد شده باشد فورا متوجه می گردد. ظاهرتان را تأیید کرده و لبخند می زند. همچنین با تعریف از ظاهر شما می خواهد شما نسبت به خود احساس خوبی داشته باشید.

28. کنار گذاشتن گوشی همراه

در حین صحبت با شما گوشی همراهش را چک نمی کند و تمام حواسش به شماست. درست است که این روزها همه سرشان در گوشی هایشان است، اما آگاه باشید که اگر شما در کنار مردی هستید و او از این کار پرهیز می کند، قطعاً به شما علاقه مند است و شما تمام سرگرمی مورد نیاز او هستید.

29. کنترل رفتار

پسرها معمولاً در رفتار با رفقای خود کمی بی ادب و حتی پرخاشگر هستند. اما زمانی که در کنار دخترها و به خصوص دختری که به او علاقه مند هستند قرار می گیرند، سعی می کنند لحن خشن و رفتار پرخاشگرانه با رفقایشان را به حداقل برسانند تا شما نظر مثبتی نسبت به آن ها داشته باشید. این تغییر رفتار می تواند نشانه علاقه و احترام مردان باشد.

30. آرامش خاطر

کاری که بسیاری از پسرها سعی می کنند در برخورد با دختر مورد علاقه شان انجام دهند، ایجاد آرامش ذهنی برای او و جلب اعتماد است. داشتن احساس خوب در کنار یک مرد می تواند به دلیل علاقه او نسبت به شما باشد، یعنی وقتی با هم هستید احساس فشار نمی کنید و می توانید خودتان باشید.

31. توجه به رفتار دیگر مردان با شما

شاید بهتر باشد اسم این کار را حسادت نگذاریم، اما هر چه هست می توان گفت که وقتی با دیگر مردان حرف بزنید و بخندید مردی که به شما علاقه دارد دوست نداشته و عکس العملی نشان می دهد. شاید حتی چهره ای عبوس و آزرده به خود بگیرد یا با دختری دیگر شروع به خندیدن کند. بدانید که این عکس العمل ها به خاطر علاقه به شماست.

32. رعایت ادب

او هیچ وقت به دوستان و آدم های اطراف شما بی ادبی نمی کند و همیشه سعی می کند با احترام راجع به آن ها حرف بزند. این مؤدب بودن اگر تنها مختص شما باشد، می تواند نشان از علاقه ای خاص از طرف یک مرد باشد.

33. اندیشیدن به پاسخ ها

او در مورد چگونگی پاسخ به شما فکر می کند. یعنی اگر به هنگام مکالمه یا چت کردن با سکوت روبرو شدید عصبی و کلافه نشوید. همچنین اجازه ندهید این سکوت اندک شما را بترساند. این یک نشانه خوب است و بدان معنی است که او سعی دارد کلمات صحیحی برای گفتن و ادامه مکالمه پیدا کند.

34. تقلید از شما

قیافه و حرکات و حالات چهره شما را تقلید می کند. وقتی یک مرد کاری را که شما می کنید انجام می دهد، این نشانه خوبی است. این تقلید کردن می تواند نشانه آن باشد که او روی شما تمرکز کرده است. با تغییر حالت های خود می توانید او را بیشتر امتحان کنید.

35. نادیده دریافت دخترهای دیگر

اگر در فضای باز یا یک مهمانی باشید و او علاقه ای به زنان دیگر نشان ندهد، همه حواسش به شما باشد و فقط بخواهد با شما صحبت کند یعنی به شما علاقه دارد.

36. وارد شدن به حریم شخصی

آیا کمی از آنچه از نظر اجتماعی مورد قبول است به شما نزدیک تر شده است؟ اگر او به شما نزدیک تر می گردد، با شما بیشتر صحبت می کند و دوست دارد شما را بهتر بشناسد، می تواند نشانه علاقه او به شما باشد.

37. دوری از شما

گاهی ممکن است فرد مقابل شما بسیار خجالتی باشد و از شما دوری کند. گاهی حتی دوری و بی توجهی هم ممکن است بیانگر این مسئله باشد که او واقعاً شما را دوست دارد. ممکن است با دیدن شما راهشان را کج کنند و یا کمتر حرف بزنند، اما واقعا از دیدنتان شادمان شوند. این نوع مردان لازم است تشویق شوند، پس سعی کنید شما از آن ها دوری نکنید و رفتارشان را شخصی قلمداد نکنید.

38. استفاده از صدای بم

یکی از نشانه های واضح در زبان بدن مردان همین مورد است؛ بعضی از مردان به صورت ناخودآگاه تن صدایشان را پایین می آورند و سعی می کنند صدای خشن و کلفتی داشته باشند تا برای زنان، مردانه تر به نظر برسد. آن ها با این کار می خواهند تسلط خود را به دست بیاورند.

39. معرفی و صحبت کردن راجع به شما

معمولاً فردی که به شما علاقمند باشد به دوستانش درباره شما می گوید. او به شما افتخار می کند و داستان هایی را درباره شما به اطرافیانش منتقل می کند. همچنین دوست دارد شما را با دوستان و اقوامش آشنا کند.

40. اهمیت دادن و توجه

او از هر فرصتی استفاده می کند تا به شما یادآوری کند که برایش مهم هستید. اگر به او زنگ بزنید زود گوشی را جواب می دهد، اگر از او چیزی بخواهید، حتماً قبول می کند و اگر با او صحبت کنید، فقط به شما نگاه می کند. همه این ها نشانه علاقه یک مرد به شماست.

41. ترجیح دادن شما به دوستانش

معمولاً مردها رفیق بازتر از خانم ها هستند. اما مردی که حاضر باشد به خاطر شما و در کنار شما بودن قرار با دوستانش را کنسل کند، حتماً به شما علاقمند است و از گذراندن وقت در کنار شما لذت می برد.

42. اولویت قرار دادن

این یکی از بدیهی ترین نشانه های علاقه یک مرد به شماست. وقتی در هر شرایطی شما را به همه چیز و همه کس ترجیح می دهد و برای وقت گذراندن با شما وقتش را خالی می کند، می توان به راحتی گفت که به شما علاقه دارد. حتی اگر در دسترس نباشد حضور خود را با ارسال پیامک یا تماس تلفنی نشان می دهد.

43. جلب توجه عمدی

با انجام کارهایی از جمله خنده و حرف زدن با صدای بلند، صحبت درباره چیزی که به آن علاقه دارید (یا حتی ممکن است با دختر دیگری صحبت کند) تلاش در جلب توجه شما دارد. در این مواقع طرف همیشه اول به شما نگاه می کند تا واکنش تان را ببیند.

44. عمیق نفس کشیدن

وقتی به او نزدیک هستید برای مثال در کنارش نشسته اید، یا کنار هم راه می روید نفس عمیق می کشد. بعضی افراد زمانی که استرس دارند و یا عصبی شده اند این عکس العمل را نشان می دهند و در این مورد شکی نیست که شما او را مضطرب می کنید.

45. لبخند زدن با چشم

گاهی هم پیش می آید که بدون گفتن یک کلمه، شما می دانید که او شما را دوست دارد؛ چون او با لبخندی ریز در چشمانش به شما نگاه می کند.

46. نحوه حرکت سر و چشم

ممکن است هنگام خندیدن، سر و چشم خود را پایین بیاورد یا چشمانش را ببندد و یا وقتی دیگران حرف می زنند توجهی به آن ها نکند. اما او به محض شنیدن صدای شما سرش را بالا می آورد و با لبخند گوش می کند. این نشانه واضحی مبنی بر آن است که شما توجهش را جلب می کنید و از شنیدن صدای شما شادمان است.

47. چشمک زدن

این یکی از اولین نشانه هایی است که یک پسر به صورت نامحسوس از آن استفاده می کند تا طرف مقابل خود را از احساسات نهفته در درونش آگاه کند. چشمک زدن جزئی از زبان بدن مرد محسوب می گردد که از آن به عنوان یک کانال ارتباطی برای ارسال پیام استفاده می کند.

48. نحوه دست دادن و دریافت دست

دست دادن به هنگام سلام و خداحافظی کردن نیز از آن مواردی است که باید به آن توجه کنید. اگر دست شما را بسیار سفت در دستش می گیرد، جوری که انگار قصد رها کردن آن را ندارد، یعنی از گذراندن وقت کنار شما لذت می برد. شاید این نهایی ترین قدم برای ابراز علاقه و یک مورد بسیار واضح باشد.

سخن آخر

شکی نیست که مطالعه زبان بدن مردان سخت است. ما بیشتر عادت داریم روی کلمات تمرکز کنیم و بر اساس آن ها احساس طرف مقابل را ارزیابی کنیم. همچنین ممکن است توجه به همه موارد ذکر شده و فهمیدن علاقه یک مرد کار آسانی نباشد، اما با گذشت زمان و گذراندن کمی وقت در کنار او می توانید به راحتی از علاقه او آگاه شوید. پس سعی کنید برای پی بردن به این مسئله عجله نکنید و به سیگنال ها و حرکات او توجه داشته باشید. نظر شما چیست؟ شما چه تجربیاتی در این رابطه دارید؟ چه نشانه های دیگری در زبان بدن مردان سراغ دارید؟ لطفا تجربیات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

در سرانجام پیشنهاد می کنیم با تکنیک های اصولی در استفاده از زبان بدن در سخنرانی و باید و نبایدهای زبان بدن در مذاکرات نیز در انگیزه آشنا شوید.

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: مجله انگیزه
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 33721

به "زبان بدن مردان را با این 48 نشانه تفسیر کنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زبان بدن مردان را با این 48 نشانه تفسیر کنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید