زنبورها می توانند فوتبال بازی کنند!، 10 حقیقت کمتر شناخته شده راجع به حشرات

به گزارش بلاگ پو، روزیاتو نوشت: زنبورها مفهوم صفر را می فهمند. آن ها می توانند جمع و تفریق کنند و حتی بهتر از سگ های موادیاب مین های زمینی را کشف کنند. برخی از زنبورهای گرده (bumblebee) می توانند فوتبال بازی کردن را فرا بگیرند. آن ها می توانند تجربیات خوب و بد را به خاطر بیاورند و این یعنی دارای نوعی از شعور هستند.

زنبورها می توانند فوتبال بازی کنند!، 10 حقیقت کمتر شناخته شده راجع به حشرات

دنیای حشرات هزارتو و پیچیده است. در این مطلب از گاردین می خواهیم نگاهی بیندازیم به 10 مورد از جالب ترین حقایق کمتر شناخته شده راجع به حشرات. با ما همراه باشید.

زنبورها تقریباً همه کاری می توانند بکنند

به گزارش روزیاتو، زنبورها مفهوم صفر را می فهمند. آن ها می توانند جمع و تفریق کنند و حتی بهتر از سگ های موادیاب مین های زمینی را کشف کنند. برخی از زنبورهای گرده (bumblebee) می توانند فوتبال بازی کردن را فرا بگیرند. آن ها می توانند تجربیات خوب و بد را به خاطر بیاورند و این یعنی دارای نوعی از شعور هستند.

سوسک ها توانایی های یک ابرقهرمان کوچک را دارا هستند

سرگین غلتانک شاخدار اگر انسان بود توانایی این را داشت که 6 اتوبوس دوطبقه را همزمان روی هوا نگه دارد. نوع دیگری از سوسک به نام Regimbartia attenuate این توانایی را دارد که حتی پس از بلعیده شدن از طریق قورباغه از درون معده این دوزیست شنا کرده و از پشتش خارج شود.

پشه ها می توانند مفید باشند

نام پشه ها اغلب با اذیت و آزار عجین شده است، اما پشه ها می توانند در گرده افشانی برخی گل ها مفید واقع شوند و نهایتاً برای حیوانایی که در زنجیره غذایی در سطوح بالاتر قرار دارند ـ همچون قورباغه ها و پرنده ها ـ غذا فراهم کنند. به همین علت اگر تمام پشه ها از بین بروند، این موضوع تاثیرات بسیار مخربی بر محیط زیست خواهد گذاشت.

سوسک ها نفرت انگیز، اما حیرت انگیز هستند

ویدیوهای صحنه آهسته از سوسک ها نشان می دهد که چطوری یک سوسک با سرعت تمام به دیوار برخورد می کند و بدون این که شتابش را از دست بدهد از دیوار به صورت عمودی بالا می رود. سوسک می تواند با قدرتی 50 برابر وزن بدنش گاز بگیرد و تا 2 هفته بعد از قطع شدن سرش زنده بماند.

حشرات تاریخ بشر را شکل داده اند

فکر می کنید اولین جانداری که به فضا رفت چه بود؟ میمون؟ سگ؟ گربه؟ نه. در حقیقت یک مگس سرکه (مگس میوه) بود که در سال 1947 در یک راکت ایالات متحده برای معین کردن تاثیر بالقوه تشعشعات کیهانی بر روی فضانوردان به فراسوی اتمسفر رفت.

از بیدها به ناحق بدگویی می شود

درباره بیدها گفته می شود که راه شان را بین لباس ها در کمد پیدا و آن ها را نابود می کنند. اما این حرف ناعادلانه است. شفیره بید (لارو) لباس ها را می خورد و نه بید بالغ؛ و جدای از این از میان هزاران گونه بید، تنها چند گونه این کار را انجام می دهند.

باید نسبت به زنبور بی عسل نظر مثبت تری داشته باشیم

این زنبورها می توانند استنتاج متعدی را درک کنند. یعنی این را قضیه را می فهمند که اگر A بزرگ تر از B و B بزرگ تر از C باشد، پس A باید بزرگ تر از C باشد. این زنبورها همچنین می توانند با نگاه کردن به صورت زنبورهای دیگر آن ها تشخیص دهند.

تولید شکلات و بستنی به حشرات وابسته است

اگر اهل شکلات هستید باید از مگس ریزه هایی که گرده های درخت کاکائو را گرده افشانی می کنند، متشکر باشید. دوست دارید در دنیایتان همچنان بستنی وجود داشته باشد؟ پس باید از گرده افشان هایی که برای تولید یونجه کافی برای گاوهای شیری گرده افشانی می کنند متشکر باشید.

جیرجیرک ها شاید غذای آینده مان باشند

حشرات سال هاست که در منوی رستوران های آسیایی، آفریقایی و آمریکای جنوبی جای دارند، اما بسکمک از غربی ها علاقه ای به آن ها ندارند. این قضیه شاید در آینده تغییر کند چرا که تاثیرات مصرف گوشت برخی را مجاب خواهد کرد تا رو به خوردن حشراتی نظیر جیرجیرک بیاورند. جیرجیرک را می توان در مقیاس بالا و با ایجاد آلودگی اندک پرورش داد.

مردم به شیوه های عجیبی علاقه خود را به حشرات ابراز خواهند کرد

کلکسیون پروانه وینستون چرچیل به بهبود افسردگی اش کمک کرد. والتر روتشیلد بانکدار مشهور به کک ها لباس می پوشاند. این که به همه حشرات به چشم آفت نگاه کنیم درست نیست. بسکمک از ما باید ارزش آن ها را در زندگی مان درک کنیم و قدردان شان باشیم.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 13 فروردین 1402 بروزرسانی: 13 فروردین 1402 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 70584

به "زنبورها می توانند فوتبال بازی کنند!، 10 حقیقت کمتر شناخته شده راجع به حشرات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زنبورها می توانند فوتبال بازی کنند!، 10 حقیقت کمتر شناخته شده راجع به حشرات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید