سازمان جهانی بهداشت: شاید لازم شود بعضی کشورها تعطیلی های کرونا را برگردانند

به گزارش بلاگ پو، سازمان جهانی بهداشت هشدار داد برخی از کشورها باید تعطیلی های اعمال شده برای مقابله با شیوع ویروس کرونا را برگردانند.

سازمان جهانی بهداشت: شاید لازم شود بعضی کشورها تعطیلی های کرونا را برگردانند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سازمان جهانی بهداشت امروز چهارشنبه ضمن هشدار درباره گسترش شیوع بیماری کووید-19 (کروناویروس 2019) گفت ممکن است لازم باشد برخی کشورها تعطیلی ها و سایر محدودیت ها را برای مقابله با این بیماری مجدداً بازگردانند.

تدروس آدهانوم، مدیر کل سازمان جهانی بهداشت گفت کشورهایی مانند اسپانیا و ایتالیا با اتخاذ راهبردی جامع توانستند شیوع سخت این بیماری را مهار کنند.

ماریا ون کرکوف، از مقام های ارشد سازمان جهانی بهداشت در ادامه سخنان آدهانوم شرح داد که بسیاری از کشورها از سیستم های بهینه برای پیشگیری از شیوع این بیماری برخوردار نیستند.

کرکوف در یک نشست خبری روز چهارشنبه از مقر سازمان جهانی بهداشت در ژنو گفت: برخی از کشورهایی که در مهار انتقال این بیماری پیروز شده اند و الان دارند اقتصادشان را بازگشایی می کنند ممکن است با مشکلاتی رو به رو شوند و مجبور شوند باز هم مداخلاتی انجام دهند و مجبور شوند تعطیلی ها را دوباره اجرا کنند.

وی اضافه کرد: ما امیدواریم که این اتفاق نیفتد. امیدوار هستیم که مجبور نباشیم یکبار دیگر وارد تعطیلی های گسترده شویم.

شبکه خبری سی ان بی سی نوشته برخی از کشورهایی که پیروز ترین راهبرد را برای مبارزه با این بیماری به کار بسته اند کشورهایی هستند که در زمینه مبارزه با شیوع بیماری هایی مانند سارس در سال 2003 و مرس در سال 2013 تجربه داشتند.

کرکوف گفت: این کشورها صاحب تجارب دست اول در مورد این بودند که این نوع عوامل بیماری زا تا چه حد می توانند خطرناک باشند.

این مقام سازمان جهانی بهداشت از کشور خاصی اسم نبرده اما سارس از چین آغاز شد و به بخش هایی از آسیا از جمله هنگ کنگ و سنگاپور سرایت کرد. مرس عمدتاً در کره جنوبی شیوع پیدا کرد.

مدیر کل سازمان جهانی بهداشت روز دوشنبه درباره سرعت دریافت شیوع ویروس کرونا در جهان هشدار داده بود.آدهانوم در یک نشست خبری گفت علی رغم آنکه بسیاری از کشورها پیشرفت هایی در مبارزه با این ویروس داشته اند شیوع آن در جهان شدت گرفته است.

وی گفت: با آنکه بسیاری از کشورها به پیشرفت هایی دست پیدا کرده اند شیوع این بیماری همه گیر در سطح جهان سرعت گرفته است.

او در ادامه تأکید کرد: همه ما می خواهیم این بیماری به سرانجام برسد. می خواهیم به زندگی مان ادامه بدهیم، اما واقعیت سخت این است که به اتمام این بیماری حتی نزدیک هم نشده ایم.

طبق اطلاعاتی که سازمان جهانی بهداشت منتشر کرده بیش از 60 درصد موارد روزانه ابتلا به کرونا از قاره های آمریکا هستند.

قبل تر از آن یک دانشمند ارشد سازمان جهانی بهداشت گفت حدود 90 درصد مردم جهان در برابر بیماری کووید-19 آسیب پذیرند.

دکتر سومیا سوامیناتون گفت مطالعات اخیر برای بررسی وجود یا عدم پادتن ویروس کرونا در سرم خون مردم نشان می دهد اکثریت مردم جهان هنوز در برابر این بیماری آسیب پذیر هستند.

دانشمند ارشد سازمان جهانی بهداشت گفت: به نظر می رسد که بخش اعظم جمعیت جهان-دست کم 90 درصد همچنان در برابر این بیماری آسیب پذیر هستند و به همین دلیل، این ویروس ممکن است به حیاتش ادامه دهد.

کرونای جدید یکی از 7 نوع ویروس شناخته شده کرونا است که باعث ایجاد بیماری در انسان می شود. 4 گونه از این نوع ویروس ها علائمی شبیه سرماخوردگی خفیف ایجاد می کنند و سه گونه دیگر باعث ایجاد بیماری های حاد تنفسی می شوند که در مواردی به مرگ منجر می شود.

سازمان جهانی بهداشت بعد از ابتلای بیش از 121 هزار نفر در سراسر جهان به این بیماری آن را همه گیر جهانی گفت.

abanhome.com: بازسازی ساختمان | برای اجرای یک طرح بازسازی مقرون به صرفه با کارشناسان گروه ساختمانی آبان مشورت کنید

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 29510

به "سازمان جهانی بهداشت: شاید لازم شود بعضی کشورها تعطیلی های کرونا را برگردانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان جهانی بهداشت: شاید لازم شود بعضی کشورها تعطیلی های کرونا را برگردانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید