ساماندهی و زیباسازی محور مواصلاتی امام رضا (ع) در منطقه 15

به گزارش بلاگ پو، خبرگزاری خبرنگاران-شهردار منطقه 15 از ایجاد تحول در محور مواصلاتی امام رضا (ع) ورودی جنوب شرق مرکز همزمان با نوروز 1401 خبر داد.

ساماندهی و زیباسازی محور مواصلاتی امام رضا (ع) در منطقه 15

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 15، سید مهدی صباغ با اعلام این خبر گفت: طرح ساماندهی و تحول شریان ارتباطی فرامنطقه ای امام رضا(ع) که روزانه مسافران بی شماری به منظور ورود و خروج از مرکز از آن عبور می کنند به لحاظ اهمیت در دستور کار مدیریت شهری نو قرار گرفت.

شهردار منطقه گفت: در این راستا، با همت شبانه روزی معاونت های مربوطه این محور در کمترین زمان ممکن برای نوروز 1401 متحول شد تا مسافران سفری ایمن و روان داشته باشند.

صباغ به مجموعه اقدامات معاونت خدمات شهری و محیط زیست اشاره کرد و گفت: رنگ آمیزی 3 دستگاه پل عابر پیاده، نصب 21 المان تخم مرغ رنگی، فرفره و حاجی فیروز، شستشوی و رنگ آمیزی المانهای شهری (گاردریل، نیوجرسی) به مساحت 13 هزار متر مربع، نصب 4 هزار متر ریسه پرچمی، نصب المان ماشین ژیان گل آرایی شده، نصب 12 پایه پرچم دور برگردان غرب به غرب، شستشو و رنگ آمیزی جدول به مساحت 12 هزار متر مربع، رنگ آمیزی 50 پایه چراغ کنار گذر بزرگراه امام رضا(ع)، شستشوی کرکره مغازه ها به مساحت 11 هزار و 250 متر مربع و رنگ آمیزی دیواره های بزرگراه و ایستگاه های اتوبوس از جمله این برنامه ها است.

او در ادامه به تشریح فعالیت های خدمات شهری در طرح استقبال از بهار 1401 محور بزرگراه امام رضا (ع) پرداخت و گفت: پاکسازی خاک و نخاله های غیرمجاز 250 سرویس به حجم 3 هزار مترمکعب، لایروبی انهار روباز و روبسته به طول 7 هزار متر، نظافت و شستشوی پل های عابرپیاده به طول هزار و 320 متر و شستشوی جداول و گاردریل ها به طول 28 هزار متر از سایر فعالیت ها در این بزرگراه بوده است.

شهردار منطقه به توسعه فضای سبز تقاطع بزرگراه امام رضا (ع) و شهید نجفی رستگار اشاره کرد و اضافه کرد: 5 هزارمترمکعب خاکریزی، 3 هزار مترمکعب خاکبرداری، 5 هزار عدد چاله کنی، کاشت 500 اصله نهال اقاقیا و زبان گنجشک انجام شد و فضای سبز تقاطع سه راه سیمان و خیابان ورامین به مساحت 2 هکتار با 7 هزار مترمکعب خاکبرداری و 4 هزار متر مربع خاکریزی توسعه یافت.

او به بهسازی و تامین روشنایی بزرگراه امام رضا(ع) پس از 4 سال بلاتکلیفی با هدف رفع تصادفات جرحی و فوتی این محور و شریان ارتباطی اشاره کرد و گفت: در حدفاصل گردنه تنباکویی تا بازار گل امام رضا(ع) 168 پایه چراغ برق از طریق سازمان فنی و عمران شهرداری تهران نصب شد که به دلیل عدم وجود ترانس برق در خاموش مانده بود. طی پی گیری های انجام شده تکمیل ترانس ها در دستور کار سازمان است تا پس از تکمیل به اداره برق استان تهران تحویل شود.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 19 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 19 اردیبهشت 1401 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 61624

به "ساماندهی و زیباسازی محور مواصلاتی امام رضا (ع) در منطقه 15" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساماندهی و زیباسازی محور مواصلاتی امام رضا (ع) در منطقه 15"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید