ستاره ای که تمرین در کانادا را به اردوی تیم ملی ترجیح می دهد، تداوم بازیکن سالاری در تیم ملی کاراته بانوان؟

به گزارش بلاگ پو، در آستانه مسابقات کاراته قهرمانی آسیایی کاپیتان تیم ملی به جای حضور در اردوی تیم ملی به پیگیری تمرینات خود در کانادا می پردازد.

ستاره ای که تمرین در کانادا را به اردوی تیم ملی ترجیح می دهد، تداوم بازیکن سالاری در تیم ملی کاراته بانوان؟

از سفر با تور کانادا لذت ببرید.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، شانزدهمین دوره رقابت های کاراته قهرمانی آسیا از 28 تا 31 تیرماه در ازبکستان برگزار خواهد شد و در فاصله 16 روز تا آغاز این مسابقات تیم های کاراته کشورمان در حال آماده سازی برای حضور در این مسابقات هستند.

در این شرایط، حمیده عباسعلی ستاره تیم ملی کاراته بانوان و کاپیتان این تیم بعد از حضور در مسابقات کاراته وان کانادا بدون توجه به وظیفه خود به عنوان یک بازیکن ملی پوش همچنان در این کشور حضور دارد و بدون هیچ دلیل موجه ای در تمرینات غایب است. نکته عجیبی که با واکنشی از سوی مسئولان تیم بانوان و سرمربی این تیم روبرو نشده است و تاکیدی دوباره بر وجود بازیکن سالاری در بخش بانوان دارد.

اینکه یکی از ستاره ها و بزرگان تیم بانوان کشورمان در حساس ترین روزهای آماده سازی تیم ملی در کنار سایر ملی پوشان حضور ندارد و تمرین با دوستان خود در کانادا را به حضور در اردوی آماده سازی تیم ملی ترجیح می دهد، نکته ای ست بسیار عجیب که تنها در بخش بانوان کاراته ایران دیده می گردد و هیچ دلیل منطقی نیز نمی توان برای آن پیدا کرد.

این در شرایطی است که سجاد گنج زاده، بهمن عسگری و هامون درفشی پور نیز در مسابقات کانادا حضور داشتند، اما به محض سرانجام این مسابقات به ایران بازگشتند و حتی درفشی پور در انتخابی تیم ملی مردان شرکت و دو بازیکنان پرافتخار دیگر تیم کشورمان با آغاز اردو در تمرینات حاضر شدند.

این رفتار عباسعلی برای اولین بار نیست و این بازیکن در ماه های گذشته نیز در چند مقطع در تمرینات تیم کشورمان غیبت داشت و در کانادا به تمرینات خود پرداخت. اتفاقی که به نظر می رسد بدون هیچ احساس مسئولیتی از سوی این بازیکن نسبت به تیم ملی صورت می گیرد و او در روزهای حساس کسب سهمیه المپیک برای زندگی آینده خود در حال برنامه ریزی است.

از طرف دیگر شاید حمیده عباسعلی با توجه به سطح تمرینات تیم ملی بانوان و بی تفاوتی سرمربی تیم ملی به نتایج بازیکنان تحت هدایتش به این نتیجه رسیده است که حضور در کانادا و پیگری تمریناتش در این کشور برای او مفیدتر است. با آنالیز رفتارهای سرمربی تیم بانوان بعد از شکست های سریالی ملی پوشان در مسابقات لیگ های کاراته وان که به جای ابراز ناراحتی از دستاوردهای شاگردانش، در سالن مسابقات به ثبت لحظات خود و دوستانش در شبکه های اجتماعی می پردازد، تا حدودی رفتار عباسعلی را در آستانه مسابقات آسیایی توجیه می نماید.

رئیس فدراسیون کاراته نیز در این مدت ترجیح داده است که بیشتر روی موفقیت های تیم مردان مانور بدهد و حتی با وجود اظهارات خود مبنی بر توجه و تقویت کادرفنی تیم بانوان هیچ اقدامی در این زمینه انجام ندهد. همه این حواشی در شرایطی است که در سالیان گذشته همیشه یکی از دلایل عدم موفقیت تیم بانوان کشورمان دخالت های دبیر پیشین فدراسیون در امور بانوان عنوان می شد و با تغییر و تحولات انجام شده در دوره جدید مدیریت فدراسیون کاراته این امید وجود داشت تا نه تنها دیگر شاهد این حواشی نباشیم بلکه نشانه هایی نیز از پیشرفت فنی بازیکنان دیده می شد. روندی که تا به امروز نه تنها تبدیل به واقعیت نشده است، بلکه در بخش فنی نیز اتفاق جدیدی برای کاراته ایران رقم نزده است. سارا بهمن یار در این زمینه بهترین مثال ممکن است که در مسابقات جهانی با شایستگی به مدال برنز دست یافت، اما ناتوانی کادرفنی تیم ملی باعث شد تا نه تنها روند پیشرفت او متوقف گردد بلکه در ارائه عملکردی مانند مسابقات جهانی نیز ناکام بماند.

منبع: تسنیم
انتشار: 18 مرداد 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 8405

به "ستاره ای که تمرین در کانادا را به اردوی تیم ملی ترجیح می دهد، تداوم بازیکن سالاری در تیم ملی کاراته بانوان؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ستاره ای که تمرین در کانادا را به اردوی تیم ملی ترجیح می دهد، تداوم بازیکن سالاری در تیم ملی کاراته بانوان؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید