سخنگوی طالبان: مذاکره با کابل مشروط به آزادی زندانیان است

به گزارش بلاگ پو، سهیل شاهین اعلام نمود که موعد مشخصی برای مذاکرات قبل از آزادی بازداشت شدگان وجود ندارد.

سخنگوی طالبان: مذاکره با کابل مشروط به آزادی زندانیان است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سهیل شاهین سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در مصاحبهیی با القدس العربی اظهار داشت که هیات مذاکره کننده ای که قرار بود دور جدیدی از مصاحبه ها در دوحه داشته باشد به قطر نرفته است.

وی با اعلام اخلال در فرایند آزادی بازداشت شدگان طالبان از سوی مقامات کابل، اظهار داشت که فرایند مذاکرات قبل از آزادی همه بازداشت شدگان طالبان طبق توافق دوحه، تکمیل و طی نخواهد شد و قبل از آغاز هر مصاحبهیی باید همه بازداشت شدگان آزاد شوند.

سهیل شاهین در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا موعد نهایی تکمیل فرایند مذاکرات اساسا به پایبندی دولت افغانستان با بند های توافق امضا شده در دوحه مرتبط است، اظهار داشت که این فرایند مشروط به اجرای توافق دوحه است.

وی در عین حال گفت که مقدمات برای آغاز مذاکرات میان طالبان و طرف افغانی و نمایندگان بین المللی و سازمان ملل به منظور سرانجام دادن به درگیری و جنگ 19 ساله در این کشور، جریان دارد تا بستر مناسبی برای بازگشت حاکمیت به ملت و خروج نیرو های خارجی فراهم گردد.

سخنگوی طالبان در ادامه بیان نمود که این گروه به خشونت دست نمی زند و در موضع دفاعی ضد تجاوز خارجی (ایالات متحده) است و اینکه مشتاق است در آینده و پس از نتایجی که از فرایند مذاکرات محقق خواهد شد، نماینده ملت افغان باشد.

سهیل شاهین همچنین از نقش قطر در نزدیک کردن دیدگاه های طرف های مورد منازعه تمجید و آنرا میانجیگری شفاف توصیف کرد و گفت که دفتر طالبان در دوحه فعالیت خود را توسعه خواهد داد.

القدس العربی گزارش داد: مذاکرات جدید میان دولت افغانستان و طالبان که قرار بود برگزار گردد به علت عدم آزادی بعضی از بازداشت شدگان با مانع روبرو شده است

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 32363

به "سخنگوی طالبان: مذاکره با کابل مشروط به آزادی زندانیان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخنگوی طالبان: مذاکره با کابل مشروط به آزادی زندانیان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید