سرطان پوست از فولیکول های مو آغاز می گردد

به گزارش بلاگ پو، مطالعه جدید نشان می دهد بعضی از کشنده ترین سرطان های پوست در سلول های بنیادی مسئول رنگ موها شروع شده و به جای لایه های پوست، عمدتاً از فولیکول های مو نشات می گیرند.

سرطان پوست از فولیکول های مو آغاز می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر، فولیکول های مو، عضو پیچیده ای هستند که در لایه های پوست قرار دارند. سلول های رشدنیافته تولیدنماینده رنگدانه موجب تغییرات ژنتیکی عامل سرطان می شوند و در مرحله دوم، در معرض سیگنال های طبیعی رشد مو قرار می گیرند.

مطالعه نشان می دهد برخلاف فولیکول های عادی و طبیعی، سلول های بنیادی رنگدانه سرطان زا از فولیکول ها خارج شده و موجب ایجاد ملانوماهای در اطراف پوست می نمایند و سپس عمق پیدا می نمایند.

مایومی ایتو سوزوکی، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه نیویورک، در این باره می گوید: با تایید اینکه سلول های سرطان زا رنگدانه در فولیکول ای مو خاستگاه اصلی ملانوما هستند، ما بهتر به بیولوژی این سرطان و ایده های جدید برای مقابله با آن دست خواهیم یافت.

سلول های بنیادی که بالغ شده و به ملانوسیت ها تبدیل می شوند با جذب بعضی از اشعه های ماوراءبنفش خورشید که به DNA آسیب می رسانند از پوست محافظت می نمایند.

  • مفاهیم: سرطان پوست چیست؟

abanhome.com: بازسازی ساختمان | برای اجرای یک طرح بازسازی مقرون به صرفه با کارشناسان گروه ساختمانی آبان مشورت کنید

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 15398

به "سرطان پوست از فولیکول های مو آغاز می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرطان پوست از فولیکول های مو آغاز می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید