سفر در تونل زمان با نظریه انیشتین!

به گزارش بلاگ پو، دامنه فرآیند های ریاضیاتی که ما کشف کردیم نشان می دهد که در جهان ما، سفر درزمان با اراده آزاد، بدون هیچ گونه تناقضی امکان پذیر است.

سفر در تونل زمان با نظریه انیشتین!

خودرو فیلم بازگشت به آینده که مسافر زمان با آن به گذشته و آینده سفر می کند

دانشمندان استرالیایی می گویند که اثبات کرده اند که سفر در زمان پس از حل یک تضاد منطقی به شکل نظری امکان پذیر است.

فیزیکدانان دانشگاه کوئینزلند با استفاده از مدل سازی ریاضی توانستند نظریه نسبیت عام انیشتین را با دینامیک کلاسیک منطبق کنند. ناسازگاری بین این دو نظریه یکی از موانع اصلی بر سر راه سفر در زمان است که به پارادوکس پدربزرگ معروف است.

نظریه انیشتین این اجازه را می دهد که شخصی با استفاده از حلقه زمان به عقب بازشود تا پدربزرگ خود را از بین ببرد. هرچند بر اساس دینامیک کلاسیک، کشتن پدربزرگ در گذشته به دست مسافر زمان باعث می شود که قبل از هر چیز خود مسافر زمان نیز از بین برود.

گرمن توبار که این تحقیق را مدیریت کرده می گوید: ما به عنوان فیزیکدان می خواهیم اساسی ترین قوانین بنیادی جهان را بفهمیم و من سال هاست در شگفت هستم که چگونه علم دینامیک می تواند با پیش بینی های اینشتین مطابقت داشته باشد.

آیا سفر در زمان از نظر ریاضی امکان پذیر است؟

تابر و دکتر کاستا برای بررسی محاسبات خود، از همه گیری ویروس کرونا به عنوان یک مدل استفاده کردند تا دریابند آیا دو نظریه می توانند باهم وجود داشته باشند یا خیر. آن ها مسافر زمانی را فرض کردند که تلاش می کند به گذشته برشود و از آلوده شدن بیمار صفر به بیماری کووید-19 جلوگیری کند.

نظریه انیشتین اساسا اجازه سفر در زمان را می دهد، اما علم دینامیک، اجازه نمی دهد که توالی رخداد ها با یکدیگر تداخل پیدا کنند. این به آن معنا است که که اگر مسافر زمان بتواند از شیوع ویروس در گذشته جلوگیری کند، باعث می شود که اصلا انگیزه اولیه او برای سفر به گذشته از بین برود.

تابر می گوید: در مورد بیمار صفر ویروس کرونا، ممکن است سعی کنید از مبتلا شدن او جلوگیری کنید، اما با این کار شما خودتان به ویروس مبتلا شده و بیمار صفر می شوید یا این که شخص دیگری مبتلا می شود.

مهم نیست که شما چه کاری انجام داده اید، وقایع پیرامون شما دوباره خود را به همان شکل سابق تنظیم می کنند. این بدان معنی است که - بدون توجه به کار های شما - همه گیری قطعا اتفاق می افتد، و به خود جوان تر شما دوباره این انگیزه سفر به گذشته و متوقف کردن آن را می دهد؛ بنابراین هر چقدر هم سعی کنید یک تناقض ایجاد کنید، رویداد ها همیشه خود را به نحوی تنظیم خواهند کرد تا از هرگونه ناسازگاری جلوگیری کنند.

دامنه فرآیند های ریاضیاتی که ما کشف کردیم نشان می دهد که در جهان ما، سفر درزمان با اراده آزاد، بدون هیچ گونه تناقضی امکان پذیر است. دکتر فابیو کاستا فیزیکدان دانشگاه کوئینزلند، که نظارت بر این پژوهش را برعهده دارد می افزاید: ریاضیات فقط بررسی می کند -، اما نتایج به دست آمده دیگر موضوع بحث های علمی تخیلی است.

این مقاله ای با جزئیات بیشتر در نشریه کلاسیکال اند کوانتوم گرویتی منتشر شده است.

منبع: ایندیپندنت

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

asiaro.ir: سفر به آسیا و کشورهای شرق آسیا، آسیای مرکزی و خاورمیانه

thailandro.ir: سفر به تایلند با همه خوشی ها و تفریحات هیجان انگیز

منبع: فرادید
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 34806

به "سفر در تونل زمان با نظریه انیشتین!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر در تونل زمان با نظریه انیشتین!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید