سفر هوایی ارزان قیمت دیگر به سر آمد!

به گزارش بلاگ پو، طبق گزارش وب سایت businesstraveller، وی ضمن لزوم اجرای این طرح به منظور قطع زنجیره انتقال و انتشار ویروس خطرناک و مرگبار کرونا در هواپیما، اضافه کرد: شرکت های هواپیمایی با اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی به شدت ضرر و زیان خواهند دید چراکه مجبورند برای هر پرواز هزینه بیشتری بپردازند و درآمدزایی و سودآوری کمتری داشته باشند.

سفر هوایی ارزان قیمت دیگر به سر آمد!

وی در ادامه اظهاراتش مطرح نمود: به عبارتی دیگر باید گفت در صورتی که مسافران بخواهند با همان قیمت قبلی بلیط هواپیما تهیه و خریداری کنند، این امر برای شرکت های هواپیمایی که هم اکنون مجبورند حدود حداقل یک سوم از ظرفیت هواپیماهای خود را خالی بگذارند و بلیطی برای آنها به فروش نرسانند، غیر ممکن خواهد بود. بنابراین طبیعی است که به منظور کسب حداقل سودآوری و در آمد زایی، قیمت بلیط هر صندلی برای پرواز و سفرهای هوایی را حدوداً 50 درصد افزایش خواهند داد و این بدان معناست که دوران طلایی سفرهای ارزان قیمت هوایی به خاتمه خود نزدیک شده است.

دژونیاک همچنین تاکید کرد که صنعت هوایی هم اکنون در میانه بحران کرونا قرار گرفته است و به نظر می رسد که تا چند ماه آینده مسافران و شرکت های هواپیمایی در سراسر جهان همچنان تحت تاثیر شدید شیوع گسترده و ویروس کرونا و تبعات منفی آن قرار بگیرند.

همزمان با شیوع گسترده ویروس کرونا در کشورهای مختلف جهان بسیاری از ایرلاین ها به منظور جلوگیری از انتشار بیشترین ویروس و همچنین حفظ سلامت و بهداشت جامعه، پروازهای خود به مناطق گسترده ای از جهان که هم اکنون با کرونا به شدت درگیرند، را تا اطلاع ثانوی لغو کرده و به حالت تعلیق درآورده اند. همین لغو پروازها موجب شده که شرکت های هواپیمایی ضرر و زیان های مالی گسترده ای را متحمل شوند و بسیاری از خطوط هوایی پرتردد و درآمدزایی آنها به حالت غیرفعال تغییر حالت دهد. بسیاری از هواپیماها نیز هم اکنون در فرودگاه های بزرگ و پر تردد جهان زمین گیر شده اند.

همه این مسائل موجب شده که بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه هوانوردی، صدمات وارده از سوی شیوع ویروس کرونا بر صنعت هوانوردی و گردشگری را به حادثه تروریستی 11 سپتامبر به برج های دوقلوی ایالات متحده آمریکا تشبیه کنند که البته به عقیده آنها آسیب های این ویروس خطرناک به مراتب بسیار بیشتر و گسترده تر خواهد بود به گونه ای که انتظار می رود شیوع کرونا در جهان عنوان بزرگترین کابوس برای ایرلاین ها را به خود اختصاص دهد.

ایسنا

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: گردشبان
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 25543

به "سفر هوایی ارزان قیمت دیگر به سر آمد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر هوایی ارزان قیمت دیگر به سر آمد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید