سلطانی فر: ایران و بلغارستان در سال 2019 بازی تدارکاتی فوتبال و والیبال انجام می دهند، ارتباطات بین المللی در ورزش باعث پیشرفت می گردد

به گزارش بلاگ پو، وزیر ورزش و جوانان گفت: پیشنهاد دادیم در سال 2019 در یکی از فیفا دی ها بتوانیم بازی دوستانه ایران و بلغارستان را داشته باشیم.

سلطانی فر: ایران و بلغارستان در سال 2019 بازی تدارکاتی فوتبال و والیبال انجام می دهند، ارتباطات بین المللی در ورزش باعث پیشرفت می گردد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر در اولین روز از سفر به بلغارستان در گفتگویی گفت : بنا به دعوت وزیر ورزش بلغارستان به این کشور سفر کردم تا ضمن مذاکره با مسئولین ورزش بلغارستان، یادداشت تفاهم امضا کنیم و از امکانات ورزشی این کشور هم دیدن کنیم.

سلطانی فر ادامه داد: در ابتدا ملاقاتی با وزیر ورزش و جوانان بلغارستان داشتیم و مذاکرات خیلی خوبی در زمینه همکاری های دو جانبه در بخش ورزشی و جوانان صورت گرفت.در ورزش بلغارستان ظرفیت های خوبی بویژه در ورزش های مادر وجود دارد همچنین به دلیل شرایط طبیعی که از آن برخوردارند، تیم های ورزش های زمستانی ما می توانند به دلیل هزینه های ارزانی که هست، از آن استفاده نمایند از طرفی فاصله آن تا ایران هم زیاد نیست.

سلطانی فر همچنین پتانسیل ورزش های مادر در بلغارستان را مورد توجه قرار داد و توضیح داد: می توانیم از مربیان رشته های دو و میدانی، شنا و ژیمناستیک آنها برای توسعه و پیشرفت بهره ببریم.

وزیر ورزش و جوانان رشته والیبال ایران و بلغارستان را هم سطح دانست که در بین 10 کشور برتر جهان قرار دارند و اضافه نمود: در تکواندو، ووشو و کاراته وضعیت ایران بهتر از بلغارستان است و در نهایت صحبت کردیم که از ظرفیت های دو کشور در اعزام ها و برپایی اردوهای مشترک استفاده و همچنین از مدرسین و مربیان دو طرف بهره ببریم.

سلطانی فر ادامه داد: پیشنهاد دادیم در سال 2019 در یکی از فیفا دی ها بتوانیم بازی دوستانه ایران و بلغارستان را داشته باشیم که جزو تیم های خوب اروپا محسوب می گردد همچنین در صورتی که برنامه های والیبال دو کشور جواب دهد بازی ندارکاتی بین تیم های والیبال ایران و بلغارستان برگزار گردد.

وزیر ورزش و جوانان با ارزیابی مثبت از این دیدار ادامه داد: دو کشور در کشتی و وزنه برداری وضعیتی مشابه دارند و در بین قدرت های برتر جهان قرار دارند اما در بقیه رشته ها همکاری های مشترک می تواند صورت گیرد.

سلطانی فر همکاری های دو کشور ایران و بلغارستان را در بخش جوانان هم مورد تاکید قرار داد و توضیح داد: این همکاری ها در زمینه جوانان هم می تواند صورت بگیرد بطوریکه اعضای سمن های دو کشور رفت و آمد نمایند و زمینه استفاده از تجارب همدیگر را فراهم کنیم.

وزیر ورزش و جوانان گفت: از تأسیسات ورزشی این کشور بازدید داشتم و در ادامه باز هم از بقیه تأسیسات دیدن خواهم کرد، از موزه ورزش این کشور هم بازدید داشتم و در قالب سفر فشرده امروز یادداشت تفاهم دو کشور را در زمینه ورزش به امضا رساندیم که این یادداشت در ادامه یادداشت تفاهم سال 2013 بود که می تواند زمینه های إجرائی و همکاری بیشتر را فراهم کند.در این راستا وزیر ورزش و جوانان بلغارستان بر اجرای سریع مفاد این همکاری ها تاکید دارد که ما هم در این زمینه معتقدیم که سریع تر این همکاری ها جنبه عملی به خود بگیرد.

سلطانی فر به دیدارش با رئیس فدراسیون فوتبال بلغارستان اشاره نمود و گفت: رئیس فدراسیون فوتبال این کشور از ستاره های سابق تیم ملی بوده و در خلال سال های 1994 تا 1998 در تیم ملی که استویچکوف ستاره آن بوده، عهده دار دروازه بان تیم ملی این کشور بوده است.

وی ادامه داد: در این دیدار برنامه های آماده سازی تیم ملی فوتبال بلغارستان را مرور کردیم.

سلطانی فر ابراز امیدواری کرد روابط بین المللی که برای رشد توسعه کشور فراهم می گردد هرچه سریعتر عملی گردد.

وزیر ورزش و جوانان گفت: باور داریم هر چه ارتباطات خارجی و مسابقات برون مرزی برای رشته های خاص بیش تر گردد قطعا می تواند به سود رشته هایی گردد که موقعیت مدال آوری در مسابقات جهانی و بازی های المپیک را دارند.

سلطانی فر در خاتمه گفت: برای حضور در المپیک 2020 برنامه ریزی کوتاه مدت داریم و برای رشته های مادر هم برنامه هشت تا 10 ساله داریم تا با خروج از وضعیت فعلی زمینه رشد و توسعه را فراهم آوریم.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 شهریور 1400 بروزرسانی: 13 شهریور 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 2970

به "سلطانی فر: ایران و بلغارستان در سال 2019 بازی تدارکاتی فوتبال و والیبال انجام می دهند، ارتباطات بین المللی در ورزش باعث پیشرفت می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سلطانی فر: ایران و بلغارستان در سال 2019 بازی تدارکاتی فوتبال و والیبال انجام می دهند، ارتباطات بین المللی در ورزش باعث پیشرفت می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید