شایعه های اشتباهی که در مورد هواپیما باید بدانید ، فروش آنلاین بلیط هواپیما

به گزارش بلاگ پو، همواره شایعه در مورد هواپیما و پروازهای آن وجود داشته که بسیاری از این شایعات اشتباه و غیر واقعی است اما اگر واقعیت را بدانید از این پس با خیال آسوده تری سوار هواپیما خواهید شد و از پروازتان لذت بیشتری خواهید برد. در ادامه این مقاله با مجله اینترنتی خبرنگاران همراه باشید.

شایعه های اشتباهی که در مورد هواپیما باید بدانید ، فروش آنلاین بلیط هواپیما

فریب فیلم های سینمایی را نخورید

یکی از واقعیت هایی که مهمانداران هواپیما به شما نمی گویند این است که فیلم های سینمایی که در مورد سقوط و حوادث هواپیما ساخته می شود جنبه سرگرمی دارد. با توجه به پیشرفت تکنولوژی در زمان حاضر، امنیت پروازها به طرز چشم گیری افزایش یافته و خطر سقوط و حادثه های هوایی به حداقل رسیده. بنابراین با اطمینان این خبر را به شما می دهیم که داستان هایی در مورد ریسک سفر با هواپیما دیگر واقعیت ندارد.

ماسک های اکسیژن، واقعی هستند

داستان های در مورد جعلی بودن ماسک های اکسیژن و نداشتن اکسیژن ذخیره همیشه در مورد پرواز شنیده می شود اما واقعیت برخلاف این شایعات است. در مواقع بسیار نادری ممکن است فشار داخل کابین هواپیما به شدن کاهش یابد، در این صورت در عرض 45 ثانیه هر انسانی که در کابین باشد بیهوش خواهد شد و در 12 دقیقه بعدی براثر کمبود اکسیژن خواهد مرد. اما حقیقت طور دیگری است. در صورت کاهش فشار هوا، ماسک های اکسیژن به سرعت باز خواهد شد و مسافر باید قبل از بیهوش شدن در اثر کمبود اکسیژن، ماسک های زرد رنگ معروف را بر روی صورت خود قرار دهد.

واقعیت این است که این ماسک ها فقط برای 12 دقیقه اکسیژن ذخیره ای دارد. جای نگرانی نیست زیرا این زمان برای فرود هواپیما و یا کاهش ارتفاع برای خلبان، کافی است.

اکسیژن کابین مسافرین دست کاری نمی شود

شایعه دیگری که در مورد اکسیژن کابین هواپیما شنیده می شود، این است که اکسیژن داخل کابین از قصد کم می شود تا مسافر در طول پرواز خواب آلود باشد و یا به خواب بروند. اما نکته ای که باید به آن دقت کنید این است که فشار هوای کابین خلبان هم با دیگر بخش ها یکسان است. اگر این شایعه واقعیت داشت خلبان ها هم در طول پرواز به خواب می رفتند. فکر خوابیدن خلبان در طول پرواز هم ترسناک است بنابراین امکان واقعیت داشتن این شایعه صفر است.

در هنگام پرواز و فرود هواپیما، دستگاه های الکترونیکی خود را خاموش کنید

لازم است که در هنگام بلند شدن هواپیما و فرود آن دستگاه های الکترونیکی خود را خاموش کنید ولی نه به آن دلیل که فکر می کنید. ممکن است دستگاه های شما باعث برای اختلال در سیستم مخابراتی هواپیما شود اما دلیل دیگر این کار توجه کامل مسافر به شرایط هواپیما در این لحظات حساس است.

شایعه نیست، خلبان چترنجات ندارد!

جالب است بدانید هوای داخل کابین مسافرین میکروب زدایی می شود اما این ویژگی در بیشتر کابین های خلبانان وجود ندارد. در چنین شرایطی منطقی نیست که خلبانان چتر نجات داشته باشند در حالی که مسافرین از داشتن چتر نجات محروم باشند. باید به شما بگوییم که این یک شایعه است. حتی اگر چتر نجاتی هم بود خلبانان طبق وظیفشان، اجازه ترک هواپیما را به هیچ نخواهند داشت.

هواپیما یک خلبان ندارد

همه شما در ابتدای پرواز صدای خلبان هواپیما را از بلندگوی هواپیمای خود شنیده اید. این شایعه در مورد خلبان هواپیما شنیده می شود که هر پرواز فقط یک خلبان دارد اما باید به شما بگوییم شخصی که شما به نام کمک خلبان می شناسید هم یک خلبان کامل است که تمام مدارک و دوره های خلبانی را پشت سرگذاشته و تنها تفاوتی که می تواند با خلبان اصلی داشته باشد این است که در بیشتر موارد سابقه خلبان اصلی بیشتر از خلبان دوم است.

مثلث برمودا نقطه پرواز ممنوع نیست

هنوز هم شایعه در مورد مثلث برمودا وجود دارد. اما علی رغم این که این منطقه نام و آوازه بدی دارد، هیچ دلیل منطقی ای وجود ندارد که پرواز از آسمان برمودا ممنوع باشد. اگر پروازها از فراز برمودا انجام نگیرد، راستا پرواز هواپیماها بسیار طولانی تر خواهد شد.

به علاوه دلیل ناپدید شدن هواپیما ها عدم توجه به آب هوای گرراستای در امتداد اقیانوس بوده که امروزه پیش از هر پروازی کارمندان کنترل پرواز به دقت شرایط آب و هوایی طول راستا را بررسی خواهند کرد. بنابراین دیگر جای نگرانی نیست که پرواز شما از راستا برمودا می گذرد یا خیر.

برای خرید بلیط هواپیما به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید.

abanhome.com: بازسازی ساختمان | برای اجرای یک طرح بازسازی مقرون به صرفه با کارشناسان گروه ساختمانی آبان مشورت کنید

منبع: مجله دور و نزدیک
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 53248

به "شایعه های اشتباهی که در مورد هواپیما باید بدانید ، فروش آنلاین بلیط هواپیما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شایعه های اشتباهی که در مورد هواپیما باید بدانید ، فروش آنلاین بلیط هواپیما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید