شلیک هوایی گارد ساحلی لیبی به سوی قایق های ایتالیا

به گزارش بلاگ پو، سخنگوی نیروی دریایی لیبی از شلیک های اخطار به چند قایق ماهیگیری ایتالیایی که غیر قانونی وارد آب های سرزمینی لیبی شده بودند، خبر داد.

شلیک هوایی گارد ساحلی لیبی به سوی قایق های ایتالیا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نیروی دریایی لیبی اعلام کرد که به سوی قایق های ماهیگیری ایتالیایی تنها تیر هشدار هوایی شلیک کرده است.

به نوشته وبگاه لیبایا ریویو مسعود ابراهیم سخنگوی نیروی دریایی لیبی خبر شلیک مستقیم به سمت قایق های ماهیگیری ایتالیایی را رد کرد. وی در توضیح این حادثه گفت: ما به سوی متجاوزان به آبهای لیبی تیر هشدار هوایی شلیک کردیم. وقتی قایق های ماهیگیری وارد آبهای سرزمینی لیبی می شوند، گارد ساحلی سعی می کند از ورود آنها جلوگیری کند.

شبکه خبری تی آر تی نیز در این زمینه نوشت که کاپیتان یکی از قایق های ماهیگیری در جریان این حادثه از ناحیه بازو به شدتزخمیشده است. احزاب سیاسی و نمایندگان مجلس ایتالیا نیز نسبت به این حادثه واکنش نشان داده و از زیر امور خارجه خواستند در قبال این حادثه توضیح دهد.

لوئیجی دی مایو وزیر خارجه ایتالیا روز جمعه گارد ساحلی لیبی را به دلیل شلیک گلوله به سوی ماهیگیران ایتالیایی محکوم کرد و به قایق های ایتالیایی در مورد عبور از آبهای خطرناک لیبی هشدار داد.

وزیر خارجه ایتالیا در این زمینه گفت: در آن طرف دریا کشوری است که هنوز تنش در آن وجود دارد و خطرناک است. ما نه تنها ماه ها بلکه 10 سال است که نسبت رفتن به آنجا هشدار می دهیم.

لیبی در سپتامبر گذشته نیز 18 ماهیگیر ایتالیایی را در آبهای سرزمینی لیبی دستگیر و آن ها را به ماهیگیری متهم کرد. این شهروندان ایتالیایی بیش از 100 روز در طرابلس در بازداشت بودند.

لیبی سالها مستعمره ایتالیا بود و این کشور جنایات فجیعی را در لیبی مرتکب شد. اشغالگران ایتالیایی در بدو هجوم به لیبی بیش از 20 هزار تن از مردم را کشتند و یک هزار تن از مجاهدان را به دار آویختند، زنان و بچه ها بسیاری را مثله کرده و اعضای بسیاری ازخانوادهها، از زن و مرد، کودک، پسر و جوان را قتل عام نمودند.

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 48081

به "شلیک هوایی گارد ساحلی لیبی به سوی قایق های ایتالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شلیک هوایی گارد ساحلی لیبی به سوی قایق های ایتالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید