شکوهی: روش تدریس، بیشترین نقش را در جذب افراد دارد

به گزارش بلاگ پو، تهران (پانا) - مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی آموزش و پرورش بر اهمیت روش های تدریس در فرایند یاددهی و یادگیری در مدارس تاکید نمود.

شکوهی: روش تدریس، بیشترین نقش را در جذب افراد دارد

مسعود شکوهی، مدیرکل امور تربیتی و مشاوره و پیشگیری از آسیب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش، در نشستی با دبیرخانه کشوری ششمین و هفتمین جشنواره الگوهای برتر تدریس درس تفکر و سبک زندگی که با مدیریت اداره کل آموزش و پرورش استان یزد برگزار می گردد، با اشاره به اهمیت این جشنواره و اثربخشی آن اظهار کرد: در دوره دانشجویی استادی داشتیم که فارغ التحصیل یکی از دانشگاه های معتبر آمریکا بود. سواد بالایی داشت ولی از ترم دوم صدای اعتراض دانشجویانی بلند شد که خواستار تعویض استاد بودند. پایان استاد دیگری آمد که مدرک تحصیلی او پایینتر و فارغ التحصیل دانشگاه های داخلی بود. امروز که به این موضوع فکر می کنم می بینم روش تدریس است که بیشترین نقش را در جذب افراد دارد.

وی ادامه داد: درس تفکر و سبک زندگی بهانه ای است که ما تمرکزمان را بر روش های نوین تدریس بگذاریم و برترین آنها را کشف و شناسایی کنیم تا بتوانیم الگوهای آن را ترویج دهیم. اگر در مدارس مان معلمی با مدرک تحصیلی بالا داشته باشیم که نتواند روش مناسبی برای تدریس خود انتخاب کند یاددهی و یادگیری دچار مشکل خواهد شد. در دنیای امروز در شرایطی که مدارس هوشمند شدند و از امکانات هوشمند برای آموزش استفاده می کنیم بازهم روش تدریس بسیار مهم است.

شکوهی با اشاره به اهمیت روش های تدریس در تحقق اهداف تعلیم و تربیت گفت: من از همکاران مان در حوزه ستادی و استان ها می خواهم این روش ها و الگوهای تدریس را کشف و برجسته نمایند تا بتوانیم روش های آموزش و تربیت را ملموس تر و قابل فهم تر نمایند. امیدوارم درس تفکر و سبک زندگی الگویی برای سایر دروس باشد و با این نگاه بتوانیم قدمی در راستای اجرایی کردن سند تحول بنیادین برداریم.

مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش استان یزد را الگوی آموزشی در میان استان های کشور مطرح نمود و از دانافر مدیرکل آموزش و پرورش یزد و معاونان او در اجرای این جشنواره تشکر کرد.

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 40595

به "شکوهی: روش تدریس، بیشترین نقش را در جذب افراد دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکوهی: روش تدریس، بیشترین نقش را در جذب افراد دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید