طرح طراوت بانک صادرات ایران در ایستگاه صنعت نشر

به گزارش بلاگ پو، مدیرعامل بانک صادرات ایران گفت: بستر مناسب برای خریداران کتاب اولین نمایشگاه مجازی کتاب تهران بر روی اپلیکیشن ها و درگاه ها توسط بانک صادرات ایران فراهم شده و خدمت به جامعه فرهنگی برای بانک صادرات ایران افتخار بزرگی است. با استفاده از طرح طراوت کل تامین مالی صنعت نشر را تحت پوشش قرار خواهیم داد. این کار در طول سال نیز جریان داشته و بخشی از صنعت نشر را تا به امروز تامین مالی کرده ایم.

طرح طراوت بانک صادرات ایران در ایستگاه صنعت نشر

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، حجت اله صیدی در نشست خبری نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران که با حضور محسن جوادی، معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رمضان علی سبحانی فر، مدیرعامل شرکت پست، رئیس اتحادیه ناشران استان تهران، رئیس نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران و اصحاب رسانه برگزار شد، گفت: نمایشگاه مجازی کتاب در شرایطی برگزار می شود که امکان برگزاری نمایشگاه فیزیکی به دلیل شیوع ویروس کرونا، فراهم نبود و با وجود این موانع، تلاش می کنیم تا چراغ فرهنگ کتاب و کتابخوانی را روشن تر نگاه داریم.

صیدی افزود: همکاری بانک صادرات ایران با نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، همکاری دیرینه ای است و تلاش شده تا با بسترسازی خرید اینترنتی کتاب در این نمایشگاه، شرایط مناسب را برای خدمت به دانشجویان، طلاب، اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و اهل قلم فراهم کنیم.

وی در خصوص تسهیلات و حمایت های بانک صادرات ایران در قالب تفاهم نامه همکاری امضاء شده در این نشست اظهار کرد: همکاری بانک صادرات ایران در نمایشگاه های پیشین با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سابقه دارد. اما برای همکاری در قالب این نمایشگاه به طور ویژه با دو شیوه تسهیل امور نقل و انتقال وجه و دریافت پول توسط ناشران و همچنین پرداخت یارانه به دانشجویان، طلاب، اعضای هیئت علمی و اهل قلم انجام می شود.

مدیر عامل بانک صادرات ایران ابراز کرد: بانک صادرات ایران پس از ارسال و اطمینان از تحویل مرسوله، فرآیند خرید اینترنتی را تکمیل خواهد کرد.

وی همچنین در خصوص استفاده از طرح طراوت بانک صادرات ایران در حمایت از حوزه کتاب گفت: طرح طراوت به عنوان طرح اعتباری رونق تولید از تقاضای کل تا مواد اولیه را در این صنعت پوشش خواهد داد. در واقع اعتبار از سمت خریدار کتاب تا کسانی را که در حوزه تامین کاغذ، ناشرین، نویسندگان، چاپ فعالیت می کنند و نیز سایر دست اندرکاران نشر و توزیع کتاب در قالب طرح طراوت بانک صادرات ایران پوشش خواهد داد.

صیدی در خصوص تداوم همکاری بانک صادرات ایران در حوزه کتاب نیز اظهار کرد: این رویداد فرهنگی طبعاً موجب شور و نشاط در جامعه خواهد شد. بانک صادرات ایران وظیفه خود می داند به برگزاری هر چه بهتر این نمایشگاه کمک کند. در این جهت، درگاه و اپلیکیشن ایجاد شده دریافت و پرداخت وجه را تسهیل خواهد کرد.

مدیرعامل بانک صادرات ایران با بیان اینکه این بانک در کنار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تخصیص یارانه خرید کتاب اقدام کرده است، تاکید کرد: بالندگی فرهنگ، بالندگی اقتصاد را نیز در پی دارد.

ویبا اشاره به اینکه پرداخت های الکترونیک تابعی از ساعت کاری شعب بانک نیست، تاکید کرد: خریداران کتاب در هر ساعتی که اراده کنند، می توانند کتاب سفارش داده و پرداخت را انجام دهند.

وی تفاوت خدمات بانک صادرات ایران در این نمایشگاه با نمایشگاه فیزیکی را نیز مورد اشاره قرار داد و گفت: مهمترین تفاوت برای تسهیل خرید الکترونیک کتاب در این نمایشگاه اختصاص یک کد ویژه برای خریداران در درگاه پرداخت بانک صادرات ایران است که با استفاده از آن یارانه به خریدار اختصاص خواهد یافت و خرید انجام می شود. در دنیا استاندارد زمان تراکنش هشت ثانیه است در حالی که متوسط زمان انجام تراکنش در ایران پنج ثانیه است و امیدواریم شرایط خدمت رسانی به خریداران کتاب در این نمایشگاه به صورت مناسبی فراهم شد.

صیدی همچنین هدف اصلی بانک صادرات ایران در همکاری با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در برگزاری نمایشگاه کتاب را کمک به رشد و توسعه فرهنگی در کشور اعلام کرد و افزود: بحث تقدم و تأخر اهمیت اقتصاد و فرهنگ در کشور یک بحث همیشگی است اما اعتقاد مدیریت بانک صادرات ایران این است که وقتی فضای فرهنگی کشور بالنده باشد، اقتصاد نیز به درستی عمل خواهد کرد. در واقع وقتی چراغ فرهنگ روشن باشد، فعالان مالی نیز کار خود را به نحو مطلوبی انجام خواهند داد. با توجه به قدمت بانک صادرات ایران و تعداد زیاد مشتریان بانک، حتماً اگر بتوانیم مشتریان بانک را به مطالعه کتاب تشویق کنیم، پیامدهای مطلوبی دربرخواهد داشت. به عبارت دیگر هر علاقه مند به کتاب اگر مشتری بانک صادرات ایران هم باشد برای ما افتخار است.

وی گفت: از ابتدای سال 98 نحوه اعتباردهی در بانک صادرات ایران تغییر کرد. در گذشته در حوزه صنعت نشر به دلیل محدودیت منابع، تنها به ناشر تسهیلات داده می شد، اما در شرایط جدید برای افزایش تسهیلات به ناشران، اعطای تسهیلات به کتابفروشی ها در دستور کار قرار گرفت و از طریق کارت اعتباری مرابحه جریان نقدینگی از طریق اعتبارات اسنادی به سمت ناشران افزایش یافت تا این قشر نیز بتوانند هزینه تامین کاغذ را از این طریق تامین کنند. در واقع ناشر با استفاده از اعتبارات اسنادی ریالی بانک صادرات ایران کاغذ را نقد می خرد اما نسیه پرداخت می کند و وارد کننده کاغذ که مشتری بانک صادرات نیز هست با اعتبار ایجاد شده کاغذ را از تهیه کننده اصلی خریداری می کند. در قالب این طرح هم به ناشر اعتبار می دهیم و هم به مشتریان و تأمین کنندگان مواد اولیه.

مدیرعامل بانک صادرات ایران تاکید کرد: طرح طراوت طرح اعتباری ویژه تولید است که اعتباردهی به کل زنجیره تولید را پوشش می دهد و هدف این است که بانک صادرات ایران با استفاده از آن بخش های مختلف صنعت نشر از کتاب فروش تا تهیه کاغذ را تامین اعتبار کند. این طرح کمک خواهد کرد تا گردش مالی صنعت نشر چند برابر افزایش یابد. ارائه تسهیلات به اهل قلم نیز طی چند ماه گذشته اجرا شده است.

در این نشست تفاهم نامه همکاری بانک صادرات ایران با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای افزایش تعاملات و همکاری برای ارائه خدمات پیشرفته بانکی مورد نیاز نمایشگاه ها، ایجاد تمرکز بیشتر فعالیت های مالی و گردش پولی حوزه نشر، ارائه خدمات نوین بانکی به فعالان صنعت نشر و تقویت نهادهای فعال در حوزه کتاب امروز با حضور حجت اله صیدی، مدیرعامل بانک صادرات ایران، محسن جوادی، معاون امور فرهنگی وزیر ارشاد و فرهنگ اسلامی، رمضا نعلی سبحانی فر، معاون وزیر ارتباطات و مدیرعامل شرکت پست، هومان حسن پور، رئیس اتحادیه ناشران استان تهران و ایوب دهقان کار، رئیس نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران و در حضور اصحاب رسانه به امضا رسید.

->

سفر به کیش

سفر به کیش، جاذبه های دیدنی ایران

تور استانبول

تور استانبول | تور ترکیه ارزان، تور لحظه آخری ترکیه، تور نوروز 98، بهار، تابستان، پاییز، زمستان 97
منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 10 مرداد 1400 بروزرسانی: 10 مرداد 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 41765

به "طرح طراوت بانک صادرات ایران در ایستگاه صنعت نشر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح طراوت بانک صادرات ایران در ایستگاه صنعت نشر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید