عملیات اجرایی بزرگ ترین مجتمع گردشگری در شهرستان نیر کلید خورد

به گزارش بلاگ پو، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان نیر از شروع به کار احداث فاز نخست بزرگ ترین مجتمع گردشگری، آب درمانی، اقامتی کشور در شهرستان نیر اطلاع داد.

عملیات اجرایی بزرگ ترین مجتمع گردشگری در شهرستان نیر کلید خورد

به گزارش بلاگ پو به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردبیل، ایرج سپیدکار رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان نیر امروز چهارشنبه 10 مرداد 97 در بازدید از این پروژه توضیح داد: در حد فاصل آبگرم های برجلو و قینرچه در چهار کیلومتری شهرستان نیر این پروژه در حال انجام است.

او افزود: این پروژه با سرمایه گذاری بخش خصوصی و نظارت و حمایت اداره کل میراث فرهنگی استان و اداره میراث فرهنگی شهرستان اجرا می گردد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان نیر متذکر شد: این مجموعه گردشری در سه فاز در زمینی به مساحت 8/5 هکتار توسط شرکت تعاونی مروارید آزادی اردبیل احداث خواهد شد و فاز اول آن که شامل بزرگ ترین آب درمانی تخصصی کشور در دو طبقه و با رعایت آخرین استانداردهای روز دنیا در 5539 مترمربع در حال انجام است.

به گفته سپیدکار برآورد مالی اجرای فاز یک مجموعه گردشگری 13میلیارد تومان است که اداره کل در راستای حمایت از سرمایه گذاری بخش خصوصی نسبت به معرفی طرح شرکت مجری به کمیته تخصصی اشتغال استان اقدام کرد.

او با اشاره به تصویب شش میلیارد تومان تسهیلات افزود: این تسهیلات کم بهره بوده و اشتغال زایی 60 نفر را به دنبال خواهد شد؛ در حال حاضر مرحله اول تسهیلات به مبلغ 600 میلیون تومان توسط بانک توسعه تعاون پرداخت گردیده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان نیر افزود: همچنین از محل اعتبارات ایجاد زیرساخت های گردشگری مبلغ 350 میلیون تومان برای برق رسانی از سوی اداره کل میراث فرهنگی هزینه گردیده است؛ گفتنی است تاسیسات برق رسانی تا 20 روز آینده به اتمام خواهد رسید.

سپیدکار افزود: در فازهای بعدی این مجموعه احداث هتل پنج ستاره، پارک آبی، واحدهای اقامتی لوکس و روستایی، رستوران، آمفی تئاتر روباز و سالن های ورزشی خواهد بود.

منبع: chtn.ir
انتشار: 12 شهریور 1397 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 384

به "عملیات اجرایی بزرگ ترین مجتمع گردشگری در شهرستان نیر کلید خورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عملیات اجرایی بزرگ ترین مجتمع گردشگری در شهرستان نیر کلید خورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید