فالح الفیاض: نیروهاى عتبات از الحشد الشعبى خارج نشده اند

به گزارش بلاگ پو، رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق با اشاره به اینکه مرجعیت عراق ضمن حمایت از الحشد الشعبی ملاحظاتی درباره آن دارد، تاکید کرد که الحشد به این ملاحظات گوش فرا خواهد داد.

فالح الفیاض: نیروهاى عتبات از الحشد الشعبى خارج نشده اند

به گزارش گروه بین الملل بلاگ پو، فالح الفیاض رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق، دیروز با حضور در برنامه تحت خطین در شبکه خبری العراقیه توضیحاتی درباره ساختار سازمان الحشد الشعبی و تغییرات احتمالی آن ارائه کرد.

به نوشته پایگاه اطلاع رسانی الحشد الشعبی، وی در این برنامه بر وحدت تیپ های الحشد و موضع آنها تاکید کرد و گفت که به عنوان مشاور امنیت ملی عراق معتقد است که معادله امنیت کشور بدون الحشد متزلزل است.

وی درباره بازدید مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق از مقر سازمان الحشد الشعبی نیز گفت: این بازدید اموری را که برای برخی مبهم و یا اشتباه جا افتاده بود، روشن ساخت و این دیدار، وحدت کلیه تیپ های الحشد را نشان داد.

الفیاض در بخش دیگری از سخنانش درباره اهانت به شخصیت ابومهدی المهندس نیز گفت: حاج المهندس دارای کارنامه ای باافتخار است و ما هرگونه اهانت به او را محکوم و رد می کنیم.

پایگاه خبری عراقی ناس نیوز نیز بخشهایی از این گفت وگوی تلویزیونی فیاض را منتشر کرد و نوشت: وی در این مصاحبه از وجود ملاحظاتی از سوی مرجعیت دینی عراق درباره سازمان الحشد الشعبی خبر داد و گفت: ما به این ملاحظات گوش فرا خواهیم داد. مرجعیت تمامى طرف ها را به اهتمام به الحشد الشعبى فراخوانده وخود نیز از آن حمایت می کند.

وی توضیح داد که مرجعیت عراق خواستار انضباط الحشد الشعبی است و این سازمان یک نهاد سرپیچی کننده از قانون و مصوبات مجلس نیست.

وی درباره اخبار منتشر شده درباره خروج برخی تیپ ها از الحشد الشعبی تاکید کرد: تیپ های العتبات از سازمان الحشد خارج نشده اند بلکه رتبه بندی و ترتیبات خاصی برای آنها در نظر گرفته شده است.

الفیاض در ادامه در واکنش به نسبت هایی که برخی طرف ها به برخی زیرمجموعه های الحشد می دهند، گفت: با اصطلاح تیپ هاى ولایت فقیه موافق نیستیم و الحشد الشعبى دربرگیرنده تمام عراقى ها است. الحشد الشعبی نقش ویژه ای در مقابله با تروریسم داعش داشت.

وی درباره فراکسیون مجلسی خود به نام عطاء در فرایند انتخاب الکاظمی نیز گفت که این فراکسیون در جلسه مکلف شدن الکاظمی برای تصدی پست نخست وزیری حاضر بود و در مجلس نیز به کابینه او رای داده است.

وی درباره پست ریاست ستاد الحشد الشعبی نیز گفت: هنوز کسی برای این پست انتخاب نشده است اما ابوفدک المحمداوی فعلا برای پیشبرد امور اداری و سازمانی، به عنوان سرپرست این پست در حال فعالیت است اما هنوز حکمی دولتی برای این امر ندارد.

مشخص رئیس ستاد الحشد الشعبى از اختیارات فرمانده کل نیروهاى مسلح (نخست وزیر عراق) است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 مرداد 1399 بروزرسانی: 3 مرداد 1399 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 26738

به "فالح الفیاض: نیروهاى عتبات از الحشد الشعبى خارج نشده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فالح الفیاض: نیروهاى عتبات از الحشد الشعبى خارج نشده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید