فعالیت 80 مرکز تجمیعی واکسیناسیون در مرکز

به گزارش بلاگ پو، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، با اشاره به اهمیت و حساسیت کار تیم های بهداشتی در مراکز تجمیعی واکسیناسیون، خواستار حمایت مالی از آنان شد.

فعالیت 80 مرکز تجمیعی واکسیناسیون در مرکز

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری مهر، علیرضا زالی در نشستی با حضور سردار محمدحسین سپهر قائم مقام وزیر بهداشت در امور واکسیناسیون و رؤسا و معاونان بهداشتی دانشگاه های علوم پزشکی استان تهران، از آمادگی دانشگاه های علوم پزشکی تهران نسبت به افزایش مراکز تجمیعی واکسیناسیون خبر داد و گفت: برخی از مراکز پرازدحام در حال حاضر در دو شیفت کاری فعالیت می کنند.

وی اضافه کرد: البته اضافه کردن شیفت کاری به مراکز واکسیناسیون نیازمند تأمین نیروی انسانی است.

زالی، جمعیت 14 میلیون و 800 هزار نفری استان تهران، تعداد بالای افراد بالای 60 سال، آمار بالای بیماران خاص از جمله تالنامی، ام اس و هموفیلی و همچنین فعالیت 40 درصد جمعیت نیرو های بهداشتی کشور در تهران را از عواملی دانست که فرایند واکسیناسیون در استان تهران را نسبت به سایر استان ها متمایز و حساس می کند.

وی با اشاره به فعالیت 80 مرکز تجمیعی واکسیناسیون در مرکز اظهار کرد: نیاز مراکز بهداشتی منطقه، اندازه جمعیت منطقه، اندازه جمعیت گروه سنی بالای 60 سال و اندازه مراجعه به مراکز بهداشتی قبل از آغاز واکسیناسیون از جمله شاخص های ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران برای راه اندازی مراکز تجمیعی است.

زالی با اشاره به چالش ها و سختی های کار نیرو های انسانی مقیم در مراکز تجمیعی واکسیناسیون بر ضرورت حمایت مالی از نیرو های بهداشتی تاکید کرد.

وی با اشاره به فعال تر شدن سامانه پیامکی وزارت بهداشت، بر ضرورت سوق دادن مردم برای مراجعه به مراکز واکسیناسیون طبق تاریخ اعلام شده در پیامک وزارت بهداشت تاکید کرد.

زالی همچنین انتشار برخی اخبار نادرست در رسانه ها و شبکه های اجتماعی را موجب تشویش و نگرانی شهفرایندان برای تزریق واکسن نام کرد و خواستار آگاهی بخشی به مردم شد.

abanhome.com: بازسازی ساختمان | برای اجرای یک طرح بازسازی مقرون به صرفه با کارشناسان گروه ساختمانی آبان مشورت کنید

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 50829

به "فعالیت 80 مرکز تجمیعی واکسیناسیون در مرکز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت 80 مرکز تجمیعی واکسیناسیون در مرکز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید