فیلر لب چیست و چگونه انجام می شود؟

به گزارش بلاگ پو، با انجام فیلر لب می توانید لب های نازک خودتان را حجیم و زیبا کنید. توجه داشته باشید که این کار باید توسط متخصص انجام شود در غیر این صورت عوارضی چون کبودی و عفونت لب ها را در پی خواهد داشت.

فیلر لب چیست و چگونه انجام می شود؟

سرویس آرایش و زیبایی - اگر به فکر زیباتر کردن لب هایتان افتاده باشید حتما با اصطلاحاتی مثل فیلر لب آشنا شده اید. اما فیلر یا پر کننده لب چیست؟ با کلاژن یا هیالورونیک اسید چقدر آشنایی دارید؟ افرادی که می خواهند همیشه زیبا و جذاب به نظر برسند، علاقه مندند برای یک بار هم که شده تجربه داشتن لب هایی حجیم و زیبا را داشته باشند.

البته این موضوع بیشتر برای کسانی دارای اهمیت است که لب هایی باریک و نازک دارند یا این که در اثر افزایش سن، حجم و زیبایی لب های آن ها کاهش پیدا کرده است. اما با توجه به عوارض پروتز لب و تزریق ژل به لب باید نکات ریز و درشت زیادی را در نظر داشت. با ما همراه باشید تا همه این نکات را با شما در میان بگذاریم.

در صورتی که آگاهی از موضوع خاصی درباره فیلر برای لب مد نظر شماست؛ با انتخاب عناوین ارائه شده در فهرست زیر به موضوع دلخواه خود برسید.
  • فیلر لب چیست و چگونه انجام می گردد؟
  • مدت ماندگاری
  • چه مدت طول می کشد تا نتیجه نهایی تزریق فیلر معین گردد؟
  • موارد مهم درباره انجام فیلر روی لب
  • تفاوت فیلر لب با ژل لب

فیلر لب چیست و چگونه انجام می گردد؟

فیلر لب روشی برای حجیم کردن لب ها به صورت تزریق است. فیلر ها یا از کلاژن (Collagen) یا هیالورونیک اسید (Hyaluronic Acid) ساخته شده اند.

برای حجم دادن به لب ها، فیلر به طور مستقیم توسط سوزن مخصوص به درون لب ها تزریق می گردد. تزریق فیلرهایی که بر مبنای هیالورونیک اسید تهیه شده اند، نقش بهتری در حجم دادن و زیباتر شدن لب ها ایفا می کنند؛ زیرا هیالورونیک اسید به طور طبیعی در بدن وجود دارد و پس از تزریق به خوبی با بافت لب ها سازگاری پیدا می کند. همچنین به دلیل این که هیالورونیک اسید سبب حفظ آب بیشتری درون لب ها می گردد، لب ها پس از تزریق فیلر طبیعی تر به نظر می رسند.

پزشک برای تزریق فیلر، مقدار آن را با توجه به این که لب قرار است تا چه اندازه حجم نیاز داشته باشد در نظر می گیرد. همچنین استفاده از داروهای بی حسی برای این که فرد مورد نظر، درد کمتری حین تزریق داشته باشد متداول است.

مدت ماندگاری فیلر روی لب چقدر است؟

اگر علاقه مند هستید که از فیلر لب برای حجیم و زیباتر شدن لب هایتان استفاده کنید، حتماً این سؤال برایتان به وجود آمده که مدت ماندگاری فیلر چقدر است. در پاسخ این سؤال باید به این موضوع توجه داشته باشید که به دلیل این که لب نسبت به گونه و... بیشتر حرکت می کند و جذب ژل بیشتری دارد، باید هر 4 یا 6 ماه یک بار تزریق ژل را برای لب انجام دهید.

چه مدت طول می کشد تا نتیجه نهایی تزریق فیلر معین گردد؟

برخی از افراد به محض تزریق فیلر لب مقابل آینه قرار می گیرند و می خواهند نتیجه نهایی را مشاهده کنند. توجه داشته باشید که لب ها بعد از تزریق مقداری ورم دارند و ممکن است کمی کبودی در این قسمت دیده گردد. برای مشاهده نتیجه نهایی تزریق فیلر باید 2 تا 3 هفته صبر کنید.

موارد مهم درباره انجام فیلر روی لب

نکات زیادی درباره مزایا و معایب فیلر لب وجود دارد که افرادی که می خواهند این کار را انجام دهند درباره آن ها بی اطلاع هستند. دانستن این نکات باعث می گردد شما با آگاهی بیشتری نسبت به این کار اقدام کنید و با مسائلی مانند بد فرم شدن لب ها، کبودی و خونریزی در لب ها و ... روبرو نشوید. در ادامه برخی از مهم ترین مواردی که باید دریافت کننده این خدمات به آن توجه داشته باشند ارائه شده است.

1. از متخصص برای انجام این کار کمک بگیرید

همیشه این گونه نیست که تزریق فیلر لب درست انجام گردد و شما لب هایی زیبا و حجیم پس از تزریق داشته باشید! در صورتی که این کار را به فرد غیر متخصص مانند افرادی که در آرایشگاه ها کار می کنند واگذار کنید، احتمال این که حجم ژل به خوبی در لب ها توزیع نگردد و برخی قسمت ها بزرگ و برخی قسمت ها کوچک به نظر برسد وجود خواهد داشت. همچنین احتمال این که لب ها دچار کبودی و عفونت شوند نیز وجود دارد.

قبل از استفاده از فیلر، مطمئن شوید که متخصص زیبایی که درباره نحوه تزریق و حالت های مختلف لب آشنایی کافی دارد این کار را انجام می دهد. با اهمیت دادن به این موضوع می توانید بدون استرس و نگرانی خودتان را به پزشک بسپارید تا وی حجم لب هایتان را به بهترین نحو ممکن تغییر دهد، بدون این که درد، کبودی و...در پی تزریق برایتان به وجود بیاید.

2. تزریق را کم کم انجام دهید

برخی از افراد بدون این که درباره میزان حجمی که فیلر برای لب ها ایجاد می کند اطلاع داشته باشند تزریق آن را انجام می دهند. تزریق فیلر برای لب ها ممکن است بیش از حد باشد و فرد دریافت کننده این خدمات، از حالتی که لب هایش به واسطه این تزریق پیدا کرده خوشش نیاید.

برای این که با مسائل مشابه روبرو نشوید، به شما توصیه می کنیم فیلر را چند بار و هر بار به مقدار کم روی لب ها انجام دهید تا بتوانید حجم لب های دلخواهتان را که برای شما متناسب است به دست بیاورید.

3. در مورد اندازه لب هایتان فکر کنید

یکی از مواردی که حتماً قبل از فیلر لب باید به آن توجه داشته باشید بررسی اندازه لب ها و تصمیم گیری در مورد اندازه ای است که می خواهید هر لب پیدا کند. برخی از متقاضیان فیلر علاقه مند هستند که لب پایین آن ها بزرگ تر باشد و برخی دیگر دوست دارند لب بالایی حجیم تری داشته باشند. افرادی نیز وجود دارند که می خواهند تزریق به نحوی انجام گردد که هر دو لب آن ها به یک اندازه حجیم گردد و متناسب به نظر برسد.

تصمیم گیری درباره این موضوع می تواند با توجه به علاقه شخصی یا با مشورت دوستان و پزشک متخصص زیبایی انجام گردد. با بررسی این موضوع قبل از انجام فیلر، پس از آن حس این که پول و زمانتان را هدر داده اید و نتوانسته اید به زیبایی ایده آل که می خواستید دست پیدا کنید، نخواهید داشت.

4. مراقبت های قبل و بعد از فیلر را انجام دهید

قبل و بعد از انجام فیلر لب از مصرف قرص آسپرین، روغن ماهی، ویتامین E، داروهای ضد التهاب، قرص ایبوپروفن، مولتی ویتامین ها و مواد غذایی مانند آلو اجتناب کنید. این مواد خون را رقیق می کنند و ممکن است پس از انجام فیلر احتمال خونریزی وجود داشته باشد.

قبل و بعد از انجام فیلر روی لب الکل و نوشیدنی های کافیین دار مصرف نکنید. استفاده از این مواد در بروز خونریزی، ایجاد کبودی و ... در ناحیه لب تأثیرگذار است.

در صورتی که پزشک، دارویی را برای کاهش تورم، خونریزی و حالت کبودی به وجود آمده برای لب ها تجویز کرد، تنها از داروی مورد نظر برای برطرف کردن مشکل احتمالی استفاده کنید و به هیچ عنوان دست به مصرف خودسرانه دارو نزنید.

5. نوع حجم دهنده و میزان آن را به دقت انتخاب کنید

اگر از جمله افرادی هستید که از همان روزهای ابتدایی رواج فیلر لب از این ماده استفاده می کنید، احتمالاً کلاژن برایتان نام آشنایی است. این ماده در گذشته بیشتر استفاده می شد اما این روزها متداول ترین ماده ای که برای حجم دادن به لب ها و فیلر استفاده می گردد، اسید هیالورونیک است. این ماده سازگاری بیشتری با بدن دارد و ماندگارتر است. همچنین حساسیت هایی که در اثر استفاده از اسید هیالورونیک رخ می دهد نسبت به کلاژن کمتر است.

اگر می خواهید لب هایتان طبیعی به نظر برسد و حجم مناسبی داشته باشد، بهتر است در هر جلسه به اندازه یک میلی لیتر تزریق انجام دهید؛ اما در صورتی که می خواهید لب های پرتری مانند هنرپیشه ها داشته باشید، با مشورت پزشک می توانید 2 تا 3 میلی لیتر از ماده مورد نظر را برای حجم دهی لب ها دریافت کنید.

6. این روش سریع ترین راه حجم دادن به لب ها است

افرادی که فیلر را برای بزرگ تر و جذاب تر کردن لب هایشان انتخاب می کنند، حتماً به این موضوع واقف هستند که این راه یکی از سریع ترین روش ها برای حجم دهی به لب ها است. شما می توانید یک یا دو هفته پس از تزریق که کبودی ها و تورم احتمالی برطرف شده، نتیجه ای که فیلر روی لب داشته را مشاهده کنید و از این که چهره شما تغییر کرده هیجان زده شوید.

7. از کرم بی حسی استفاده نکنید

باید این موضوع را بپذیرید که انجام فیلر روی لب ها دردناک است و برای زیبا شدن باید این درد را تحمل کنید. در صورتی که برای کاهش درد از کرم های بی حس کننده استفاده کنید، احتمال این که نتیجه کار با آنچه تصور می کرده اید متفاوت گردد وجود خواهد داشت.

کرم های بی حس کننده به طور طبیعی سبب بزرگ تر شدن و حجم دریافت لب ها می شوند، بنابراین ممکن است پس از تزریق از حجم لب هایتان راضی باشید و بعد از این که اثر بی حس کننده از بین رفت، تازه با اندازه واقعی لب ها روبرو شوید!

8. درباره مسائل انجام فیلر لب آگاه باشید

اغلب مردم و افرادی که فیلر لب را انجام می دهند روی این موضوع تأکید دارند که این کار بی خطر است. در صورتی که احتمال بروز واکنش های آلرژیک به تزریق وجود دارد. این واکنش می تواند منجر به بروز عفونت در این ناحیه گردد.

در صورتی که به دلیل سرما خوردگی و ... به بیماری هایی مانند تبخال و... مبتلا شده اید یا این که بدنتان در برابر داروهای مختلف واکنش نشان می دهد، حتماً باید درباره تزریق فیلر برای لب با دکتر مشورت کنید و در صورت مضر بودن این کار برای بدن، از انجام آن صرف نظر نمایید.

9. هزینه انجام فیلر را تخمین بزنید

زیبایی اعتیاد آور است و هیچ کس نمی تواند این موضوع را کتمان کند. با توجه به این که تأثیر انجام فیلر روی لب حداکثر تا 6 ماه ماندگار است، باید برای حجم دادن به لب ها مجدداً هزینه آن را پرداخت کرده و فیلر لب را انجام دهید. این کار ممکن است تا سال ها برایتان ادامه داشته باشد؛ بنابراین قبل از انجام فیلر روی لب ها، ابتدا درباره هزینه ای که باید برای آن در نظر داشته باشید تحقیق کنید.

تفاوت فیلر لب با ژل لب در چیست؟

باید دقت کنید که فیلر یا پر کننده لب، یک مفهوم گسترده از روش های تزریق به لب برای حجیم کردن آن است که تزریق ژل لب یکی از این روش هاست. در واقع ژل لب یکی از روش های فیلر محسوب شده که در آن از ماده هیالورونیک اسید استفاده می گردد، اما همه روش های فیلر برای لب، تزریق ژل نیست. روش های دیگری همچون پلی لاکتیک اسید نیز وجود دارد که در آن به جای پرکردن با ژل، پوست نسبت به تولید کلاژن تحریک می گردد و نوع نیمه دائمی از فیلر محسوب می گردد. حال آنکه فیلر به روش تزریق ژل لب کاملا موقتی است.

سخن آخر

یکی از ارکان زیبایی چهره، خوش فرم بودن لب هاست. اگر لب های شما حجم کمی دارد و یا بر اثر لاغری یا افزایش سن حجم لب هایتان کاهش یافته، یکی از روش های پر و خوش فرم کردن لب ها ، فیلر یا پر کننده لب است. اما برای انجام این کار مواردی را در نظر داشته باشیدو بی گدار به آب نزنید. پرهیز از مراجعه به افراد غیر متخصص و انجام مراقبت های قبل و بعد از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

با این وجود توصیه ما به شما این است که روش های برجسته کردن لب بدون جراحی را انجام دهید و طبیعی بودن چهره را در هر صورت ترجیح دهید.

اگر تجربه استفاده از ژل لب یا فیلر لب را داشته اید، موضوعاتی که از نظرتان در مورد این کار حائز اهمیت است را با تیم خبرنگاران و مخاطبین ما در میان بگذارید.

برگرفته از: hudabeauty

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: setare.com
انتشار: 13 شهریور 1400 بروزرسانی: 13 شهریور 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 8794

به "فیلر لب چیست و چگونه انجام می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلر لب چیست و چگونه انجام می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید