قانون شهرداری نیویورک دردسر جدید قدیمی ترین کتابفروشی شد

به گزارش بلاگ پو، شهرداری شهر نیویورک طرحی برای نشانه گذاری ساختمان های قدیمی شهر دارد که مالک استرند این طرح را موجب رکود کتابفروشی می داند.

قانون شهرداری نیویورک دردسر جدید قدیمی ترین کتابفروشی شد

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از گاردین، موسسه و کتابفروشی استرند یکی از قدیمی ترین و بزرگترین کتابفروشی های مستقل نیویورک و دنیا در سالگرد 92 سالگی خود اعلام نموده است که در معرض تعطیلی قرار گرفته است. شهرداری شهر نیویورک طرحی برای نشانه گذاری ساختمان های قدیمی شهر دارد که مالک استرند این طرح را موجب رکود کتابفروشی می داند.

کمیسیون محافظت از نشان های تاریخی (LPC) وابسته به شهرداری نیویورک در سال های گذشته سعی نموده ساختمان های قدیمی شهر را نشانه گذاری کند تا بافت قدیمی شهر حفظ گردد که حالا ظاهراً نوبت به ساختمان قدیمی کتابفروشی استرند رسیده است. نانسی باس ویدن مالک کنونی کتابفروشی در اصل نسل سوم خانواده موسس استرند محسوب می گردد. وی اعتقاد دارد این کار کمیسیون به کسب و کار این کتابفروشی لطمه می زند.

نانسی ویدن میخواهد شکایت نامه ای رسمی علیه شهرداری تنظیم کند و می گوید این ساختمان با اینکه قدیمی است ولی در حال حاضر 238 کارمند به طور فعال در آن کار می نمایند و این اقدام شهرداری می تواند به کار آنها لطمه وارد کند. طبق قانون شهرداری نیویورک ساختمان های دارای نشان تاریخی مشمول یک سری محدودیت های رفت و آمد می شوند.

ویدن 58 ساله می گوید در صورت نشان گذاری شهرداری دیگر نمی تواند تغییری در ساختمان کتابفروشی دهد و این کار به پویایی کارشان صدمه می زند. کار کتابفروشی احتیاج به طراحی و بازسازی ویترین و نمای ساختمان دارد که در هر فصل از سال تغییر می نماید و در صورت اجرای این قانون دیگر چنینی چیزی ممکن نخواهد بود.

وی گفت: در نیویورک سال 1950 حدود 386 کتابفروشی کار می کردند که در سال 2015 این رقم به 106 کتابفروشی تقلیل یافته است. مقامات دولتی به جای یاری به کتابفروشی ها و مراکز فرهنگی با این اقدامات زمینه تعطیلی آنها را فراهم می نمایند.

کتابفروشی استرند در حال حاضر با داشتن بیش از دو و نیم میلیون جلد کتاب جدید، دست دوم و نایاب یکی از مهمترین و پررفت و آمدترین مراکز فرهنگ شهر است و به اعتقاد ویدن این اقدام شهرداری به طور حتم به بازدید روزانه 5هزار نفر از این کتابفروشی آسیب خواهد رساند.

وی با تنظیم شکایت نامه ای رسمی از مسئولان نیویورکی خواسته است نسبت به تصمیم خود تجدیدنظر نمایند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 شهریور 1400 بروزرسانی: 13 شهریور 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 13612

به "قانون شهرداری نیویورک دردسر جدید قدیمی ترین کتابفروشی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قانون شهرداری نیویورک دردسر جدید قدیمی ترین کتابفروشی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید