لزوم تغییر تعرفه بیمارستان ها باتوجه به کاهش درآمد آنها

به گزارش بلاگ پو، خبرنگاران/کرمانشاه رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: باتوجه به شیوع بیماری کرونا، هزینه های این دانشگاه بسیار بالا رفته و از سوی دیگر درآمد بیمارستان ها کم شده، لذا باید تغییری در تعرفه بیمارستانها ایجاد گردد.

لزوم تغییر تعرفه بیمارستان ها باتوجه به کاهش درآمد آنها

محمود رضا مرادی در نشست مجازی استاندار کرمانشاه با روسا و اساتید دانشگاه های استان که امروز (12 اردیبهشت) به مناسبت روز معلم برگزارشد، به فعالیت های این دانشگاه در حوزه آموزش، پژوهش و خدمات بهداشتی و درمانی اشاره نمود و اظهار داشت: با اجرای این مجموعه از فعالیت ها بدنبال افزایش رفاه و سلامت مردم هستیم.

وی توضیح داد: زمانی که در بسیاری از بحران ها سایر دانشگاه ها تعطیل هستند، مجموعه دانشگاه علوم پزشکی به واسطه وظیفه ای که دارد با از خودگذشتگی پرسنل به فعالیت های خود ادامه می دهد و به مردم خدمت رسانی می نمایند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان به وقوع بحران هایی همچون سیل و زلزله در استان طی سالهای اخیر اشاره نمود و گفت: اعضای هیات علمی این دانشگاه در این سالها که بحران هایی مثل سیل و زلزله و همچنین سه سال خدمات رسانی و مدیریت راهپیمایی اربعین حسینی را پشت سر گذاشته اند، فشارهای زیادی متحمل شدند.

وی بابیان اینکه در هر بحرانی رشته های مختلف از دانشگاه علوم پزشکی پای کار آمده اند، مطرح نمود: در بحران اخیر بیماری کرونا هم اساتید دانشکده پزشکی، خدمات درمانی 24 ساعته ای به مردم دارند و در کنار آن آموزش هایی را به وسیله صدا و سیما، رسانه ها و فضای مجازی به مردم انجام دادیم.

مرادی توضیح داد: همچنین در این مدت پژوهش هایی در مورد راه های صحیح درمانی این بیماری، آنالیز فرایند ایپدمی بیماری برای اتخاذ تصمیات درست و فراوری الکل و مواد ضد عفونی نماینده را در دستور کار قرار دادیم.

وی در ادامه بابیان اینکه از هم اکنون باید نگران پیامدهای منفی این بیماری پس از فروکش کردن آن باشیم، مطرح نمود: پس از کرونا، نظر مسائل روحی و روانی ناشی از این بیماری هم ادامه خواهیم داشت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان همچنین با بیان اینکه بیماری کرونا بار اقتصادی بسیار زیادی را برای دانشگاه به همراه داشت، گفت: هزینه های دانشگاه چندین برابر شده و از سوی دیگر درآمدهای آن هم کم شده است و همین مسئله در آینده برای ما مشکل ایجاد می نماید، لذا از استاندار می خواهیم رایزنی هایی در سطح کشوری انجام دهد تا تغییری در تعرفه بیمارستانها ایجاد گردد.

مرادی همچنین خواهان رایزنی استاندار کرمانشاه برای افزایش حقوق اعضای هیات علمی این دانشگاه شد و اضافه نمود: باتوجه به حضور اعضای هیات علمی این دانشگاه در کنفرانس های بین المللی و احتیاج ارتباط با پزشکی جهان خواهان این موضوع هستیم.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: تعدادی پروژه پزشکی درمانی در استان داریم که مسکوت مانده اند و احتیاج است برای اتمام آنها گام های برداشته گردد که در این زمینه به حمایت احتیاج داریم.

وی در انتها با اشاره به تحصیل شش هزار دانشجو و 600 هیات علمی در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، اظهار داشت: بیش از 18 هزار دانشجو در سالهای گذشته از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.

علی جلیلیان سرپرست موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی زاگرس نیز در این نشست به نمایندگی از چهار موسسه آموزش عالی غیر انتفاعی شهید رضایی، کبیر غرب، جهاددانشگاهی و زاگرس در استان به تشریح مهمترین مسائل این موسسات از جمله مسائل اقتصادی پرداخت و اظهار کرد: از آنجایی که موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی هیچ اعتبار دولتی دریافت نمی نمایند و از سوی دیگر طی سالهای گذشته شاهد کاهش هر ساله پذیرش دانشجو در آنها بودیم، بنابراین مسائل اقتصادی پیدا نموده اند.

وی خواهان حمایت مسئولین استانی از این موسسات شد و اظهار داشت: همچنین بعضی از موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی استان برای تداوم فعالیت های آموزشی خود اقدام به اجاره اماکن دولتی استان نموده اند، درحالیکه اخیراً طرحی در هیئت دولت به تصویب رسیده که در آن به دستگاه های دولتی اجازه داده می گردد تا بخشی از اماکن غیرقابل استفاده خود را واگذار و یا اینکه بفروشند، لذا از مجموعه استان می خواهیم که در این زمینه حمایت لازم را از موسسات داشته باشند.

سرپرست موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی زاگرس در ادامه بااشاره به تحصیل چهار هزار دانشجو در این چهار موسسه، اظهار کرد: 10 درصد از کل دانشجویان مقطع کارشناسی تا کارشناسی ارشد استان در این چهار موسسه مشغول به تحصیل هستند.

وی در ادامه با اشاره به تعطیلی دانشگاه های استان به دنبال شیوع بیماری کرونا از اواخر اسفند سال گذشته، گفت: به منظور تداوم آموزش های این موسسات به دانشجویان، بسترهای آموزش مجازی آنلاین را فراهم نموده ایم.

wonder-hanger.ir: واندر هنگر | مجله معرفی کالاها و خدمات و تولید داخلی

10az10.ir: مجله سرگرمی، مجله گردشگری، موفقیت، پزشکی، سلامت، مد و لباس

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 25451

به "لزوم تغییر تعرفه بیمارستان ها باتوجه به کاهش درآمد آنها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم تغییر تعرفه بیمارستان ها باتوجه به کاهش درآمد آنها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید