لغو صدور 500 مجوز صادرات اسلحه به ترکیه از سوی فرانسه

به گزارش بلاگ پو، فرانسه 500 مجوز صادرات اسلحه به ترکیه را تعلیق کرد.

لغو صدور 500 مجوز صادرات اسلحه به ترکیه از سوی فرانسه

وزیر دفاع فرانسه روز سه شنبه با ناچیز خواندن حجم صادرات تسلیحات فرانسه به ترکیه گفت: 500 مجوز صادرات اسلحه به آنکارا به حالت تعلیق درآمده است.

به گزارش شبکه فرانس 24، فلورانس پارلی در نشست کمیته امور دفاعی و خارجه سنا گفت: فرانسه به طور میانگین در سال 50 میلیون یورو صادرات تسلیحات به ترکیه دارد که با توقف 500 مجوز صادرات تسلیحات اتفاق مهمی رخ نخواهد داد.

ژان ایو لودریان وزیر امور خارجه فرانسه نیز در نشست سنا با اشاره به توقف صادرات تسلیحات به ترکیه گفت: این یک تصمیم جمعی از طرف اعضای اتحادیه اروپا است و شورای اروپا به طور طبیعی به این موضوع رسیدگی خواهد نمود.

ترکیه در طول سال 10 گذشته سفارشات خرید 600 میلیون یورویی تسلیحات از فرانسه داشته است.

وزیر دفاع فرانسه همچنین اضافه کرد: ترکیه کشوری نیست که پاریس تبادلات تجاری بسیاری زیادی با آن داشته باشد در نتیجه تعلیق مجوز صادرات تسلیحات به ترکیه تاثیر آن چنانی بر اقتصاد فرانسه نخواهد داشت.

امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه روز پنجشنبه گذشته در حاشیه نشست اتحادیه اروپا در بروکسل از 28 کشور اتحادیه اروپا خواست تا با توافق جامع صادرات اسلحه به ترکیه موافقت نمایند.

مکرون اضافه کرد؛ اتحادیه اروپا برای خاتمه دادن به این حملات که امروز به یک تراژدی بشردوستانه واقعی تبدیل شده است، باید با شرکای اصلی بین المللی خود همکاری کند.

دیوید ساسولی رئیس مجلس اروپا نیز روز پنجشنبه در بروکسل در کنفرانس مطبوعاتی، خواهان اعمال تحریم های سنگین تر علیه ترکیه شد و گفت: تحریم ها بایستی سخت تر و شامل قراردادهای [تجاری] جاری گردد.

رئیس مجلس اروپا از اقدام آنکارا به عنوان حمله نظامی تعبیر کرد و گفت: ما نه تنها نگران بلکه عصبانی هستیم.

اتحادیه اروپا پیش از این به دلیل آنچه نقض حقوق بشر و آزادی های مدنی، تاثیرپذیری قوه قضاییه و مناقشه مرزی با قبرس و سایر کشورهای همسایه عنوان نموده بود، خواهان تعلیق مذاکرات پیوستن ترکیه به اتحادیه اروپا شده بود.،ایرنا

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

georgiaro.ir: گرجستان: سفری به کشور زیبایی ها

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 3 آبان 1400 بروزرسانی: 3 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 14083

به "لغو صدور 500 مجوز صادرات اسلحه به ترکیه از سوی فرانسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لغو صدور 500 مجوز صادرات اسلحه به ترکیه از سوی فرانسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید