ماجرای تبلیغ لباس کنار آثار تاریخی تخت جمشید چه بود؟

به گزارش بلاگ پو، کلیپی در شبکه های اجتماعی منتشر شده که در آن، تعدادی دختر جوان در محوطه میراث جهانی تخت جمشید به تبلیغ لباس پرداخته اند؛ در این پیوند، مسئول یگان حفاظت این مجموعه تاریخی تأکید کرد: این کار بدون هماهنگی با مدیران این مجموعه اجرا شده است.

ماجرای تبلیغ لباس کنار آثار تاریخی تخت جمشید چه بود؟

روح الله خالدیان شنبه در مصاحبه با ایرنا اضافه نمود: در این فیلم چهار بانو با لباس ها و پوشش محجبه در حال راه رفتن در دروازه ملل هستند و هیچ حرکت ناموزون و یا شرایط نامناسبی نداشتند، اما منتشر شدن این فیلم در فضای مجازی نشان می دهد که این افراد در پی کاری تبلیغاتی بودند؛ این در حالیست که ما از قصد و هدف این افراد آگاهی نداشتیم.

مسئول یگان حفاظت مجموعه تخت جمشید ادامه داد: این کار با هماهنگی مجموعه انجام نشده است و حتی مکان یا رختکن برای تعویض لباس در اختیار این افراد قرار نگرفته و بدون شک آن ها دوربین هم همراه نداشتند چراکه در مجموعه تخت جمشید عکاسی یا فیلمبرداری با دوربین حرفه ای ممنوع است و به گردشگران اجازه آوردن دوربین حرفه ای داده نمی گردد؛ لذا امکان دارد که این فیلم را با دوربین گوشی و تلفن همراه خود گرفته باشند.

وی بیان نمود: طبق ضوابط موجود مبنی بر ممنوعیت تبلیغات در مجموعه جهانی تخت جمشید، مجوز برای ساخت اینگونه ویدیو ها صادر نمی گردد و اقدام انجام شده می تواند پیگرد قانونی در پی داشته باشد.

مجموعه تخت جمشید به یادگار مانده از دوران هخامنشیان و ثبت شده در لیست جهانی یونسکو در 55 کیلومتری شمال شیراز و در محدوده شهرستان مرودشت واقع شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 6 شهریور 1401 بروزرسانی: 6 شهریور 1401 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 66246

به "ماجرای تبلیغ لباس کنار آثار تاریخی تخت جمشید چه بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای تبلیغ لباس کنار آثار تاریخی تخت جمشید چه بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید