مدت زمان خرید تضمینی گندم تضمین شد

به گزارش بلاگ پو، سعادتی کیا گفت: مهلت قانونی خرید تضمینی گندم تا سرانجام شهریور ماه بود، اما این مهلت تمدید شده است.

مدت زمان خرید تضمینی گندم تضمین شد

به گزارش خبرنگار، مرتضی سعادتی کیا مدیر کل هماهنگی خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران در حاشیه بازدید از یک کارخانه آرد در شهر دماوند اظهار کرد: تا به امروز 7 میلیون و 715 هزار تن گندم به صورت تضمینی از کشاورزان خریداری شده است.

او اضافه نمود: مهلت قانونی خرید تضمینی گندم تا سرانجام شهریوربود، اما این مهلت تمدید شده است و کشاورزان می توانند کماکان گندم خود را به مراکز خرید تضمینی گندم تحویل دهند.

سعادتی کیا ادامه داد: نرخ خرید تضمینی گندم بر اساس نرخ مصوب سال زراعی گذشته (97-98) خواهد بود و بابت خرید هر کیلوگرم گندم معمولی 1700 تومان به کشاورزان پرداخت می گردد.

مدیر کل هماهنگی خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران توضیح داد: موضوع تمدید خرید تضمینی گندم به وسیله ادارات شهرستانی به اطلاع کشاورزان رسیده است، اما در این مدت حجم زیادی از گندم خریداری نشده است.

او گفت: میزان خرید تضمینی دانه روغنی کلزا نیز 362 هزار تن، آفتابگردان هزار تن و 8 هزار تن گلرنگ از کشاورزان خریداری شده است.

سعادتی کیا ادامه داد: مهلت خرید دانه روغنی آفتابگردان به سرانجام رسیده است. به نظر می رسد که تا سرانجام زمان خرید تضمینی افزایش چندانی نداشته باشند، زیرا مصارف آجیلی دارد.

مدیر کل هماهنگی خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران در سرانجام گفت: پیش بینی می گردد میزان خرید تضمینی دانه گلرنگ تا سرانجام آذر حداکثر 10 هزار تن باشد چرا که عمده خرید این محصول تا سرانجام شهریور اجرا شده است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

malayro.ir: مالزی: سفر به کشور زیبای مالزی و دیدار از شهرهای توسعه یافته کوالالامپور، پنانگ و لنکاوی

asiaro.ir: آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 13294

به "مدت زمان خرید تضمینی گندم تضمین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدت زمان خرید تضمینی گندم تضمین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید