مردم دغدغه قطع اینترنت دارند

به گزارش بلاگ پو، به گزارش خبرنگاران، نخستین جلسه از سمینار علمی حکمرانی فضای مجازی با موضوع طرح حمایت از حقوق کاربران از منظر کلی (گذشته، حال و آینده) از طریق پژوهشگاه فضای مجازی، دانشگاه امام صادق و دانشگاه آزاد برگزار شد.

مردم دغدغه قطع اینترنت دارند

در این جلسه که با مدیریت علمی محمدصادق نصراللهی عضو هیئت علمی دانشکده معارف اسلامی و فرهنگ و ارتباطات دانشگاه امام صادق علیه السلام برگزار گشت، صادق ستاری فرد مدیر حوزه تقنین معاونت مطالعات فرهنگ و آموزش مرکز پژوهش های مجلس، محمد کشوری کارشناس فناوری اطلاعات و محمدحسین انتظاری مدیر گروه سیاستگذاری و حکمرانی فضای مجازی اندیشکده تداوم، به بحث و تبادل نظر در این مورد پرداختند.

محمدحسین انتظاری مدیر گروه سیاستگذاری و حکمرانی فضای مجازی اندیشکده تداوم در این نشست موضوعاتی چون ابهامات موجود در طرح، تفاوت میان حکمرانی و تنظیم گری، دغدغه های مردم و لزوم اصلاح فضای رسانه ای موجود پیرامون طرح را مورد بررسی قرار داد.

وی گفت: مردم در مورد خدمات پایه کاربردی و مصادیق آن سوال دارند؛ نه اینکه چه کسی تنظیم گر است. این قبیل جنجال ها، در همه کشورها در سطح ژورنالیستی وجود دارد. مردم دغدغه قطع اینترنت دارند زیرا آموزش و شغلشان به فضای مجازی بستگی دارد.

انتظاری با انتقاد از رویکرد دولت پیشین در مواجهه با فضای مجازی، گفت: ما جریان هایی در دولت داشتیم که هر حرکتی در حوزه حکمرانی فضای مجازی را به مثابه محدودگری اینترنت می پنداشت و اعتقادی به حکمرانی نداشت .

مدیر گروه سیاستگذاری و حکمرانی فضای مجازی اندیشکده تداوم اضافه نمود: ما با وجود تمام ایرادات و نواقص موجود، نمی توانیم حکمرانی را به واتس اپ و گوگل واگذار کنیم و از خودمان رد صلاحیت کنیم. اعمال این حاکمیت نباید دست خارجی ها باشد. جای انتقاد زیاد است اما اینکه مدیریت را به پلتفرم ها و شرکت های خارجی بسپاریم به معنای استعمار است.

انتظاری با اشاره به ناکارآمدی های موجود در پلتفرم های داخلی، دستیابی به شبکه ملی اطلاعات را راه چاره حل مسائل موجود دانست و گفت: ما به جز فیلترینگ هیچ ابزاری در اختیار حکمران نگذاشته ایم. شبکه ملی اطلاعات ابزار حکمرانی را توسعه می دهد. از طریق شبکه ملی اطلاعات می توان بخش بزرگی از ترافیک را به داخل کشور منتقل کنیم.

وی تاکید کرد: ما به جای یک قانون کلی، به قوانین مادر نیاز داریم و باید این قوانین مادر قدم به قدم پیش رفته و جامعه را با خود همراه کنند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

malayro.ir: مالزی: سفر به کشور زیبای مالزی و دیدار از شهرهای توسعه یافته کوالالامپور، پنانگ و لنکاوی

asiaro.ir: آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 53881

به "مردم دغدغه قطع اینترنت دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردم دغدغه قطع اینترنت دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید