معرفی برترین بازارهای محلی باکو برای خرید

به گزارش بلاگ پو، آشنایی با بازارهای محلی باکو

بازارهای محلی و سنتی هر شهر و کشور برترین مکان برای آشنا شدن با سبک زندگی و فرهنگ مردمان یک منطقه است. بازارهای محلی در مقایسه با مراکز خرید شیک و مدرن، حال و هوایی سنتی و اصیل دارد و با خرید در این بازارها می توانید تجربه ای لذت بخش از فرهنگ و زندگی مردم محلی داشته باشید. در این مطلب قصد داریم برترین بازارهای محلی باکو را به شما معرفی کنیم. باکو جاذبه های گردشگری فراوانی دارد که هرکس با هر سلیقه ای را راضی می نماید. اگر با تور باکو به این شهر آذری سفر کنید حتما از برترین دیدنی های شهر بازدید خواهید کرد. اما اگر دوست دارید بیشتر با فرهنگ محلی مردم آشنا شوید و باکوی واقعی را تجربه کنید پیشنهادمان این است که حداقل به یکی از بازارهای محلی باکو سر بزنید. اگر قصد سفر به مرکز زیبای آذربایجان را دارید می توانید برای خرید کردن به این بازارها بروید و سوغاتی های خوبی خریداری کنید. با خبرنگاران همراه باشید.

معرفی برترین بازارهای محلی باکو برای خرید

نکاتی در خصوص خرید در باکو

قبل از آن که بخواهیم برترین بازارهای محلی باکو را به شما معرفی کنیم لازم می دانیم نکاتی در خصوص خرید کردن در باکو با شما در میان بگذاریم. بازارهای محلی باکو طیف متنوعی را شامل می شوند: از بازار دست فروشان و خرده فروشان گرفته تا غرفه های فروش صنایع دستی و سوغاتی. بعضی دیگر هم بیشتر به فروش سبزیجات، میوه، غذا و لباس اختصاص دارد که در امتداد خیابان های جهانگردی و مشهور دایر هستند. دو بازار مشهور باکو عبارتند از تازه بازار و یاسیل بازار. این دو از همه معروفیت بیشتری دارند و بیشتر جهانگرد ها به آن ها نیز سری می زنند. سایر بازارهای محلی باکو در مکان های متفرقه ای وجود دارند و پیدا کردن آن ها بدون یاری و هدایت مردم محلی بسیار سخت است. البته اگر دوست دارید با فرهنگ و بازارهای محلی باکو بیشتر آشنا شوید می توانید با یاری راهنمای تور یا مسئول پذیرش هتل مسیرتان را پیدا کنید.

این موضوع را هم در نظر بگیرید که در باکو همه انگلیسی بلد نیستند، به ویژه در محله های کمتر جهانگردی و سنتی تر احتمال این که فردی انگلیسی بلد باشد کمتر هم می شود. به همین علت اگر هدفتان از سفر، آشنا شدن با فرهنگ مردم محلی است بهتر است حداقل چند جمله ترکی آذربایجانی یا روسی یاد بگیرید تا در ارتباط با مردم محلی دچار مشکل نشوید. جالب است بدانید که آذربایجان سال ها بخشی از شوروی سابق بوده و به همین علت مردم محلی با زبان روسی هم آشنایی دارند.

تازه بازار | Taza Bazaar

اگر می خواهید با فرهنگ محلی و سنتی آذربایجان و باکو آشنا شوید پیشنهادمان این است که به یکی از مشهورترین بازارهای محلی باکو یعنی تازه بازار بروید. تازه بازار همان طور که از نامش معین است بازاری برای فروش مواد غذایی تازه و با کیفیت مثل انواع میوه و سبزیجات و … است. تازه بازار به عنوان بزرگ ترین بازار باکو درست بین ایستگاه مترو 28 می و نظامی قرار گرفته و به راحتی می توانید آن را پیدا کنید. مردم محلی می گویند که قدمت این بازار به بیش از 70 سال پیش برمی شود و بازمانده دوران شوروی سابق است. امروزه مردم برای خرید محصولات مختلف به این بازار می آیند: از مغزیجات و خشکبار تازه و باکیفیت گرفته تا سبزیجات و ادویه های مختلف در این بازار وجود دارند. خاویار بلوگا که یکی از سوغاتی های باارزش آذری است و همین طور ماهی های تازه صید شده از دریای خزر در غرفه های مختلف به فروش می رسند. غرفه های رنگارنگ و سنتی تازه بازار برترین مکان برای عکاسی و لمس فرهنگ سنتی آذری از نزدیک است.

  • ساعات کار: همه روزه از ساعت 8 صبح تا 7 بعدازظهر

یاسیل بازار | Yasil Bazaar

یاسیل بازار یا بازار سبز یکی دیگر از معروف ترین و برترین بازارهای محلی باکو است و تجربه ای لذت بخش و کاملا اصیل از زندگی در باکو به مسافران ارائه می دهد. در این بازار هم انواع محصولات ارگانیک و کشاورزی به فروش می رسد و ظاهرا نام بازار سبز هم به همین دلیل روی آن گذاشته شده است. اگر در مرکز شهر یعنی ایچهری شهر (Icheri Sheher)، یا مراکز خرید مشهور باکو باشید غرفه های محلی کمتری خواهید دید. اما تنها کافیست کمی از منطقه ها جهانگردی باکو دور شوید و به سمت ایستگاه قطار بروید تا با یکی از برترین بازارهای محلی باکو روبرو شوید. مردم محلی باکو از نقاط مختلف برای فروش سبزیجات و میوه های ارگانیک و تازه مثل انگور و بادمجان به یاسیل بازار می آیند. قیمت پایین محصولات و خرید مستقیم از تولیدنماینده و یاری به اقتصاد محلی از جمله دلایلی هستند که هرکس را ترغیب به خرید از بازار یاسیل می نماید. پیشنهاد می کنیم حتی اگر قصد خرید هم ندارید حتما به این بازار سری بزنید و از حال و هوای باصفا و سنتی و کاملا محلی این بازار لذت ببرید. اگر هم ترکی آذربایجانی بلدید می توانید با فروشنده ها و تولیدنماینده ها هم گپ بزنید و بیشتر با زندگی شان آشنا شوید.

  • ساعات کار: همه روزه از ساعت 6 صبح تا 10 شب
  • آدرس: Firdovsi Mammadov, Baku, Azerbaijan

بازار روس ها | The Russian Flea Market

یکی دیگر از برترین بازارهای محلی باکو بازار خرده فروشان در منطقه سانبونچو است که به بازار روس ها هم معروفیت دارد. در این بازار می توانید تجربه ای نزدیک از زندگی واقعی و روزمره ساکنین باکو پیدا کنید. در این بازار محصولات مختلف با قیمت مناسب و ارزان به فروش می رسد و بسیاری از ساکنین باکو برای خرید مایحتاج خود به این بازار می آیند. خرده فروشان محصولاتی مثل وسایل دست دوم، عتیقه جات، لباس های ارزان و وسایل الکترونیکی کارنموده را برای فروش عرضه می نمایند. این بازار در روزهای آخر هفته یعنی شنبه و یکشنبه ها دایر است و مردم محلی از دوران شوروی برای کسب درآمدی مختصر محصولاتشان را برای فروش به این بازار می آورده اند و از آن موقع تا به حال این بازار دایر بوده است. البته همان طور که در بالا هم اشاره کردیم بازار روس ها از آن دست بازارهای محلی باکو است که برای پیدا کردنش احتیاجمند هدایت مردم محلی یا راهنمای تور خواهید بود.

  • ساعات کار: شنبه و یکشنبه از ساعت 9 صبح تا 4 بعدازظهر
  • آدرس: Sabunchu, Baku, Azerbaijan

بازارهای ایچری شهر | The Icheri Sheher Markets

ایچری شهر یا بافت قدیمی باکو بدون شک جهانگردی ترین منطقه در باکو است و بسیاری از جاذبه های گردشگری باکو در همین منطقه تاریخی قرار دارند. بنابراین وقت گذرانی در شهر قدیم باکو یکی از برترین کارهایی است که در سفر به این شهر می توانید انجام بدهید. هرجا جهانگرد ها باشند فروشندگانی هم برای عرضه محصولات مورد احتیاج جهانگرد ها حضور خواهند داشت. در خیابان های تاریخی و سنگفرش شدن منطقه قدیم باکو می توانید مغازه های متعددی را ببینید که محصولات سنتی، صنایع دستی و هنری مثل فرش های دستبافت آذری و … برای فروش عرضه می نمایند. بقیه مغازه ها هم سوغاتی های مختلف و کوچک مثل انواع جاکلیدی، مگنت روی یخچال و یادگاری های دیگر را می فروشند. همان طور که از یک منطقه جهانگردی انتظار می رود قیمت محصولات این فروشگاه ها در مقایسه با سایر منطقه ها شهر کمی گران تر است. بنابراین اگر در پی خریدی ارزان تر هستید بهتر است به بازارهای محلی باکو که در بالا اشاره کردیم بروید.

سایر بازارهای محلی باکو

علاوه بر بازارهای محلی دایمی و معروف که در یک مکان مستقر هستند در خیابان ها و منطقه ها مختلف باکو می توانید مغازه ها و بازارهای کوچکی را ببینید که انواع محصولات را برای فروش عرضه می نمایند. اغلب فروشندگانی را خواهید دید که محصولاتشان را پشت ماشینشان می فروشند و کنار خیابان پارک نموده اند. بعضی دیگر گل یا غذاهای خیابانی می فروشند و فروشندگانی هم به فروش صنایع دستی آذری مشغولند. البته پیشنهاد می کنیم قبل از آن که به این بازارها بروید و خرید کنید حتما از یک راهنمای تور یا فردی محلی در خصوص آن نظرخواهی بکنید.

منبع: theculturetrip.com

منبع: الی گشت
انتشار: 21 خرداد 1401 بروزرسانی: 21 خرداد 1401 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 63068

به "معرفی برترین بازارهای محلی باکو برای خرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی برترین بازارهای محلی باکو برای خرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید