مقاصد گردشگری برای هواداران جنگ ستارگان کدامند؟

به گزارش بلاگ پو، اگر از هواداران جنگ ستارگان هستید، در این مقاله می توانید درباره شش لوکیشن فیلم در تونس، ایتالیا و چند کشور دیگر بخوانید.

مقاصد گردشگری برای هواداران جنگ ستارگان کدامند؟

جنگ ستارگان یکی از پیروز ترین و محبوب ترین مجموعه فیلم ها در طول تاریخ سینما است. اما فکر می کنید هواداران جنگ ستارگان چگونه خود را به دنیای خیالی این فیلم ها نزدیک تر می نمایند؟ بخش بزرگی از فیلمبرداری برای تمام فیلم های جنگ ستارگان در داخل استودیو (بیشتر در انگلیس) صورت گرفته است. اما آیا می دانستید که برخی از این صحنه های خاطره انگیز در جنگ ستارگان در واقع در مکان های واقعی تصویربرداری شده اند و کامپیوتری نیستند؟ در این مقاله با خبرنگاران همراه باشید و با شش لوکیشن فیلم جنگ ستارگان آشنا شوید:

تاتونی

محل واقعی: تونس

آیا می دانستید که شهری واقعی در تونس به نام تطاوین (Tataouine) وجود دارد؟ در این شهر می توانید لوکیشن هایی که در آن ها موس اسپا (قصر اولاد سلطان) و بعلاوه مکان هایی که صحرا، دره و خانه خانواده لارس فیلمبرداری شده است را در این شهر مشاهده کنید.

محل واقعی: مرگ دره، کالیفرنیا

هرچند، فیلمسازان تمام صحنه های تاتونی را در آفریقا فیلمبرداری نکردند. برخی از این صحنه ها در پارک ملی دث ولی (Death Valley)، تپه شن و ماسه (جایی که R2D2 و C3PO از محفظه فرار بیرون می آیند)، آرتیستیک پلت و دره گلدن (جایی که R2D2 به وسیله جاواز دستگیر می گردد) و Dantes View تصویربرداری شده اند.

نابو

محل واقعی: کسرتا، ایتالیا

قصر کسرتا در جنوب ایتالیا کاخی متعلق به قرن 18 است که به عنوان میراث دنیای در یونسکو به ثبت رسیده است. در فیلم های جنگ ستارگان، از این مکان به عنوان کاخ سلطنتی نابو استفاده شد.

محل واقعی: سویل، اسپانیا

کاخ معروف پلازا اسپانیا در سویل به عنوان شهر نابو مورد استفاده نهاده شد. امکان ندارد کسی به این شهر سفر کند، از بازدید از این پلازا چشم پوشی کند، به خصوص برای شمایی که از هواداران جنگ ستارگان هستید، باید بسیار جالب باشد.

پایگاه یاوین چهار

محل واقعی: تیکال، گواتمالا

در قسمت چهارم جنگ ستارگان: امید تازه، یاوین چهارم (ماه یوین) پایگاه اصلی نظامی برای شورشیان متحد بود. در حقیقت، تمام صحنه های یاروین (که شامل نبرد زیبا و خشن) بودند، در واقع در ویرانه های مایان تیکال در گواتمالا فیلمبرداری شده است.

سیاره هوت

محل واقعی: Glacier Hardangerjøkulen یک رودخانه یخ در نروژ

صحنه های بیرونی هوت یخی (از جمله صحنه های نبرد برفی) در ششمین یخچال طبیعی بزرگ در نروژ فیلمبرداری شد. یخچال تنها در زمستان قابل دسترسی است.

اندور

محل واقعی: پارک ملی ردوود کالیفرنیا

در قسمت ششم جنگ ستارگان: بازگشت جدی، اندور، خانه ایوکس، را می بینیم. اندور ماه پوشیده از جنگل است و صحنه های مربوط به این بخش در دهکده های قرمز در شمال کالیفرنیا فیلمبرداری شده است.

مخفیگاه لوک

محل واقعی: اسکلینگ مایکل، ایرلند

جای تعجب نیست که لوک اسکایووکر این جزایر زیبای ایرلند را برای مخفی شدن انتخاب کرد.اسکلینگ مایکل در فاصله هشت مایلی از ساحل شهرستان کری ایرلند واقع شده است. این میراث دنیای یونسکو دارای دومین کلنی بالکان ها در دنیا و بعلاوه بسیاری از گونه های دریایی دیگر مانند طوطی دریایی است. به علاوه محل سکونت خانواده سلطنتی در قرن ششم بوده است. تنها راه دسترسی به اسکلینگ مایکل به وسیله قایق است. هیچ اقامتگاه یا هتلی در جزیره وجود ندارد، اما اگر هوس کردید برای تماشا یکی از لوکیشن های جنگ ستارگان به ایرلند سفر کنید، می توانید در شهرستان کری در فاصله اندکی از جزیره اقامت داشته باشید.

منبع: کجارو / nationalgeographic.com / film-travel.com
انتشار: 23 بهمن 1400 بروزرسانی: 23 بهمن 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 59512

به "مقاصد گردشگری برای هواداران جنگ ستارگان کدامند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاصد گردشگری برای هواداران جنگ ستارگان کدامند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید