مقام آمریکایی: ترامپ آماده گفتگوی بدون پیش شرط با ایران است

به گزارش بلاگ پو، یک مقام آمریکایی بار دیگر ادعاهای دیگر مقامات این کشور مبنی بر آمادگی رئیس جمهور آمریکا برای گفتگوی بدون پیش شرط با ایران را تکرار کرد.

مقام آمریکایی: ترامپ آماده گفتگوی بدون پیش شرط با ایران است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یک مقام بلندپایه آمریکایی روز شنبه در تبادل نظر با رویترز مدعی شد که دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور آماده است تا بدون هیچ گونه پیش شرطی با مقامات ایرانی تبادل نظر کند.

این مقام ارشد آمریکایی که رویترز به نامش اشاره ننموده، گفته است: رئیس جمهور ترامپ همچنان به انجام تبادل نظرهای بدون قید و شرط با ایران متعهد است.

وی در ادامه مدعی شده است: کارزار فشار حداکثری واشنگتن علیه تهران پیروزیت آمیز و مؤثر بوده است.

این مقام آمریکایی همچنین درباره تبادل دو زندانی ایرانی و آمریکایی که بامداد امروز شنبه صورت گرفت، به رویترز گفته است: آزادی زندانی آمریکایی نشانه ای از این است که ایران مایل به تبادل نظر و بحث در خصوص همه موضوعات است.

در حالی که دولت آمریکا از زمان خروجش از برجام در اردیبهشت ماه 97 تاکنون از هیچ کوششی برای تشدید فشارهای مالی علیه ملت ایران فروگذار ننموده و همیشه با افتخار از کارزار فشار حداکثری علیه ایران سخن گفته است، مقامات این کشور به ویژه شخص دونالد ترامپ بارها از آمادگی برای مذاکره بدون پیش شرط با ایران صحبت نموده اند.

علاوه بر این، مقامات آمریکایی کوشش می نمایند به نوعی ایران را مشتاق مذاکره نشان دهند؛ در حالی که ایران بارها قاطعانه مذاکره با آمریکا را رد نموده است. مقامات ایران بارها تأکید نموده اند که سیاست فشار حداکثری ترامپ راه به جایی نخواهد برد و ایران کشوری نیست که مذاکره تحت فشار ، آن هم با کشوری که به توافقات بین المللی پایبند نیست، را بپذیرد.

در عین حال رئیس جمهور آمریکا طی ماههای اخیر خود را به آب و آتش زده است تا نظر ایران را برای مذاکره جلب کند و با پیروز جلوه دادن خود در عرصه سیاست خارجی، شانس بیشتری برای پیروزی در انتخابات 2020 کسب کند.

حسین امیرعبداللهیان، مدیر کل امور بین الملل و دستیار ارشد رئیس مجلس شورای اسلامی، چندی پیش در یک مصاحبه تلویزیونی درباره سیاست خارجی ترامپ گفت: تمامی سیاست ترامپ در کاخ سفید در قبال کشور هایی همچون ایران، چین، و... مبتنی بر تهدید، اعمال فشار و وادار کردن به مذاکره است. او می خواهد ایران را پای مذاکره بیاورد و هدفش نیز پیروزی در انتخابات 2020 آمریکا است. ترامپ با اتخاذ سیاست هایی همچون تحریم در کوشش است که بتواند در انتخابات پیروز گردد.

.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

malayro.ir: مالزی: سفر به کشور زیبای مالزی و دیدار از شهرهای توسعه یافته کوالالامپور، پنانگ و لنکاوی

asiaro.ir: آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 17192

به "مقام آمریکایی: ترامپ آماده گفتگوی بدون پیش شرط با ایران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام آمریکایی: ترامپ آماده گفتگوی بدون پیش شرط با ایران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید