مکمل های ویتامین از نوع اورگانیک

به گزارش بلاگ پو، مکمل های ویتامین از نوع اورگانیک یا طبیعی به مراتب بهتر از مکمل های ویتامین مصنوعی یا غیر طبیعی می باشند. این مقاله را خوانده تا از فوائد ویتامین های اورگانیک نسبت به انواع مصنوعی آن اطلاع کسب کنید.

مکمل های ویتامین از نوع اورگانیک

مترجم: رزیتا ملکی زاده

منبع:راسخون

مکمل های ویتامین از نوع اورگانیک یا طبیعی به مراتب بهتر از مکمل های ویتامین مصنوعی یا غیر طبیعی می باشند. این مقاله را خوانده تا از فوائد ویتامین های اورگانیک نسبت به انواع مصنوعی آن اطلاع کسب کنید.

در زندگی پرمشغله که داریم، پیروی از یک رژیم غذایی متعادل کار بسیار دشواری است. بسکمک از مردم پول زیادی را برای مکمل های ویتامین صرف می کنند. با این حال، این مکمل های ویتامین مخلوطی از مواد شیمیایی بوده و نمی توانند به عنوان جایگزین یک رژیم غذایی متعادل عمل کنند. مکمل های ویتامین غیر طبیعی که به منظور افزایش سطوح ویتامین و مواد معدنی در بدن هدف گذاری شده اند، حاوی کربنات کلسیم، سیترات کلسیم و دیگر مواد شیمیایی بدست آمده از صدف ها، سنگ ها، و یا مرجان ها می باشند. ویتامین های اورگانیک عاری از این ترکیبات شیمیایی هستند. بدن ما به گونه ای ساخته شده است که ما را قادر می سازد که مواد غذایی طبیعی را مصرف کنیم و مکمل های غیر طبیعی به طور کامل در بدن جذب نمی شوند.

مصرف این مکمل ها در صورت داشتن کمبود ویتامین می تواند مفید باشد، اما چنانچه آنها را به جهت جلوگیری از بیماری های قلبی و یا افزایش ایمنی بدن مصرف می کنید، آنگاه این مکمل های ویتامین تأثیری نخواهند داشت. همچنین ویتامین های محلول در آب مانند ویتامین C و ویتامین B هنگامی که در مقادیر بیش از حد ذخیره می شوند از بدن دفع می گردند، از اینرو فرد لازم است که به طور مرتب از آنها مصرف کند. از سوی دیگر مکمل های اورگانیک که از مواد غذایی اورگانیک یا طبیعی تهیه می شوند، بسیار سالم تر و قابل اعتمادتر می باشند.

فوائد

حدود 90% از افراد به نوعی دچار کمبود مواد مغذی می باشند. در چنین مواردی به منظور به دست آوردن مجدد سلامتی، مکمل های طبیعی می توانند به شیوه ای ایمن به بهبود از این کمبودها کمک کنند.

افرادی که بدنسازی می کنند، به منظور پرورش بدن خود در یک زمان تعیین، حتماً نیاز به مصرف ویتامین دارند. ویتامین های طبیعی در چنین مواردی اگر به میزان توصیه شده مصرف شوند، می توانند کمک بزرگی انجام دهند.

ویتامین های ارگانیک دارای مجوز که 100% طبیعی می باشند به راحتی در بدن جذب می شوند. اما تنها 10% از مکمل های غیر طبیعی از طریق بدن جذب می شوند.

مکمل های ویتامین مصنوعی با افزودنی های مصنوعی طعم دار شده و طعمی فلزی دارند. ویتامین های ارگانیک حاوی هیچ گونه مواد غیر طبیعی و یا جداسازی شده نیستند.

مکمل های ویتامین مصنوعی از ترکیبات شیمیایی مختلفی ساخته شده اند، در حالی که مکمل های غذایی ارگانیک حاوی مکمل های ویتامین مواد غذایی کامل می باشند.

مکمل های ویتامین ارگانیک از مواد غذایی کامل همچنین حاوی مواد معدنی هومیوپاتی می باشند.

رژیم غذایی ما به طور کلی فاقد مصرف غذاهای کامل مانند آجیل، دانه ها و غلات است. ویتامین های ارگانیک با عمل به عنوان جایگزین این مواد غذایی کامل به ما کمک می کنند.

هیچ گونه مواد شیمیایی، مواد افزودنی، یا مواد مصنوعی در این مکمل ها اجازه نداشته بکار برده شوند.

آنها دارای فرمول گیاهی و فراورده های لبنی هستند.

تعداد کمی از مردم نسبت به مکمل های ویتامین ارگانیک آگاهی دارند. این مکمل ها در بیشتر داروخانه ها یافت می شوند، با این حال به فراوانی مکمل های ویتامین مصنوعی نمی باشند. فروشگاه ها یا مکان هایی را بیابید که ویتامین های ارگانیک دارای مجوز را به فروش می رسانند. اطمینان حاصل کنید مجوز سازمان بهداشت و درمان را داشته باشند. با این حال به هنگام مصرف این مکمل ها بایستی مراقب باشید بیش از حد از آنها مصرف نکنید، به این دلیل که منجر به بروز عوارض جانبی در شما می شوند. ویتامین های محلول در آب هیچ گونه عوارض جانبی ندارند، اما باز هم مهم است که مکمل های ویتامین و مواد معدنی را طبق دوز و میزان توصیه شده مصرف نمایید.

مهم است که به خاطر داشته باشید مکمل ها خواه از نوع ارگانیک و یا انواع غیر طبیعی باشند نمی توانند به طور کامل جایگزین نیاز یک رژیم غذایی متعادل شوند. از اینرو، همیشه بایستی وعده های غذایی متعادل را امتحان کرده و میزان مصرف مواد غذایی فرآوری شده در رژیم غذایی خود را کاهش دهید. عادتهای خاصی مانند خوردن میزان زیادی میوه و مصرف سالاد به صورت روزانه وجود دارند که فرد می تواند با وارد نمودن آنها به زندگی خود از کمبود مواد مغذی در بدن جلوگیری کند. برای آنکه فوائد بهتری از مواد غذایی طبیعی عایدتان شود، از مواد غذایی استفاده کنید که با استفاده از کشاورزی ارگانیک پرورش داده شده باشند.

abanhome.com: بازسازی ساختمان | برای اجرای یک طرح بازسازی مقرون به صرفه با کارشناسان گروه ساختمانی آبان مشورت کنید

منبع: راسخون
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 56340

به "مکمل های ویتامین از نوع اورگانیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مکمل های ویتامین از نوع اورگانیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید