میلیاردها نفر تا سال 2070 در گرمای طاقت فرسا زندگی خواهند کرد

به گزارش بلاگ پو، بر اساس یک مطالعه تازه، بیش از سه میلیارد نفر از جمعیت جهان تا سال 2070 میلادی در مناطقی زندگی خواهند کرد که دمای آن تقریبا غیرقابل تحمل خواهد بود.

میلیاردها نفر تا سال 2070 در گرمای طاقت فرسا زندگی خواهند کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، اگر گازهای گلخانه ای کاهش پیدا نکند، دمای میانگین روزانه در محل زندگی گروه بزرگی از مردم بالاتر از 29 درجه سانتیگراد خواهد بود.

این خارج از بازه مطلوبی است که انسان ها در شش هزار سال گذشته از آن بهره مند بوده اند.

تیم لنتون از نویسندگان این مطالعه در این باره گفت: امیدواریم این مطالعه تغییرات اقلیمی را بر اساس شرایط انسانی تعریف کند.

برای این مطالعه از پیش بینی های سازمان ملل در زمینه رشد جمعیت و یک سناریوی افزایش سه درجه ای دما که انتظار آن می رود، استفاده شد.

حتی در صورت اجرای توافق اقلیمی پاریس، جهان در جهت افزایش سه درجه سانتیگرادی دما قرار گرفته است.

بر اساس این مطالعه جمعیت انسانی زمین در نوارهای باریک اقلیمی متمرکز هستند، به طوری که بیشتر مردم در نقاطی زندگی می کنند که میانگین دما حدود 11 تا 15 درجه سانتیگراد است. گروه کوچکتری هم در نواحی ای زندگی می کنند که میانگین دما در آنها 20 تا 25 درجه سانتیگراد است.

بیشتر مردم جهان برای هزاران سال در این شرایط اقلیمی زندگی کرده اند.

با این حال اگر فرایند گرمایش زمین باعث افزایش سه درجه ای دما شود، شمار گسترده ای از مردم در شرایطی قرار خواهند گرفت که خارج از بازه مطلوب اقلیمی قلمداد می شود.

لنتون، کارشناس اقلیمی و مدیر موسسه سیستم های زمین در دانشگاه اکستر این مطالعه را با کمک کارشناسانی از چین، آمریکا و اروپا انجام داد.

وی گفت: خشکی ها زودتر از اقیانوس گرم می شوند به طوری که دمای آنها سه درجه بالا خواهد رفت. انتظار رشد جمعیت در نقاطی می رود که حالا هم داغ هستند، مثل نواحی جنوب صحرای بزرگ آفریقا و به این ترتیب به طور متوسط هر انسان در محیطی داغ تر خواهد زیست.

او می گوید: دمای کل زمین تا سال 2070 سه درجه افزایش خواهد داشت، اما هر انسان به طور متوسط در شرایطی خواهد زیست که 7 درجه سانتیگراد گرمتر است.

پیش بینی می شود استرالیا، هند، آفریقا، آمریکای جنوبی و بخش هایی از خاورمیانه جزو این گروه باشند.

این مطالعه نگرانی هایی را درباره نواحی فقیرتری که قادر به پناه دریافت در برابر حرارت زیاد نیستند، ایجاد می کند.

لنتون گفت: موضوع مطالعه برای من ثروتمندانی نیستند که می توانند داخل ساختمانی مجهز به سیستم های تهویه مطبوع شوند و دیگر در معرض ناملایمات بیرونی نباشند. باید نگران کسانی باشیم که وسایل حفاظت از خود در برابر آب و هوا و شرایط اقلیمی محیط پیرامون را ندارند.

او می گوید: پیام اصلی یافته های این پژوهش این است که محدود کردن عوارض تغییرات اقلیمی می تواند فواید بزرگی در زمینه کاهش شمار کسانی داشته باشد که پیش بینی می شود خارج از محدوده مطلوب اقلیمی قرار گیرند. این کم و بیش شامل حدود یک میلیارد نفر در ازای هر یک درجه گرمایش ورای شرایط امروز می شود. پس در ازای هر یک درجه گرمایش، می توانیم مانع از بروز تغییرات فوق العاده زیادی شویم که امرار معاش مردم را به خطر می اندازد.

مجله گرگانلند

مجله گرگانلند | وبلاگ خبری گرگانلند، مجله خبری گرگان

مجله دانلود و سرگرمی

مجله دانلود و سرگرمی | معرفی بازی ها و سرگرمی های رایانه ای
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 شهریور 1400 بروزرسانی: 1 شهریور 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 25868

به "میلیاردها نفر تا سال 2070 در گرمای طاقت فرسا زندگی خواهند کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میلیاردها نفر تا سال 2070 در گرمای طاقت فرسا زندگی خواهند کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید