ناتو: اگر آلمان به آمریکا پشت کند، اروپا به خطر می افتد

به گزارش بلاگ پو، پس از آنکه وزیر امور خارجه آلمان وحدت را هدیه ای از جانب اروپا خواند دبیرکل ناتو امروز پنجشنبه گفت، برلین نباید نقش اساسی واشنگتن را که پس از جنگ سرد اجازه داد اروپا و آلمان مجددا متحد شوند، فراموش کند.

ناتو: اگر آلمان به آمریکا پشت کند، اروپا به خطر می افتد

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو که توانسته دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا را به ماندن در ناتو متقاعد کند، به آلمانی ها تعهد ایالات متحده به امنیت اروپایی را که شامل نیروهای آمریکا در اروپا می گردد، یادآوری کرد.

او در سی امین سالروز تخریب دیوار برلین گفت: اتحاد آلمان و اروپا بدون ضمانت امنیتی ایالات متحده امکان پذیر نبود. هر کوششی برای فاصله دادن اروپا از آمریکای شمالی، نه تنها اتحاد ترانس آتلانتیک را تضعیف می نماید ، بلکه باعث جدا شدن خود اروپا هم می گردد.

تنش بین برلین و واشنگتن در زمان ریاست ترامپ افزایش یافته است چرا که او از مجموعه ای از معاهدات بین المللی خارج شده و سیاست خارجی اتحادیه اروپا را تضعیف نموده است. استولتنبرگ گفت، در حالی که او از کوشش ها برای انسجام نیروهای دفاعی در اتحادیه اروپا حمایت می نماید، این بلوک که بریتانیا می خواهد آن را ترک کند، جایگزینی برای ایالات متحده که بزرگترین قدرت نظامی دنیا را دارد، نیست. دبیرکل ناتو گفت: اتحادیه اروپا نمی تواند از اروپا دفاع کند.

او همچنین خواهان همکاری اروپا و ایالات متحده آمریکا در زمینه مقابله با قدرت نظامی روز افزون چین شد و به توسعه سریع ناوگان دریایی و سرمایه گذاری آن در بخش موشک اشاره نمود که نقض پیمان های کنترل تسلیحاتی دوران جنگ سرد خواهد بود.

منبع: عصر ایران
انتشار: 9 آذر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 13893

به "ناتو: اگر آلمان به آمریکا پشت کند، اروپا به خطر می افتد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناتو: اگر آلمان به آمریکا پشت کند، اروپا به خطر می افتد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید