نشانه های آمادگی کودک برای از پوشک گرفتن

به گزارش بلاگ پو، این آموزش کوچک معمولاً در فکر والدین ظاهر می گردد، زیرا این نقطه عطف مهم هم هیجان انگیز و هم کمی پر از دردسر است و می تواند تا حدودی گیج کننده نیز باشد، زیرا طیف وسیعی از تمرینات در سنین مختلف وجود دارد که بچه ها ممکن است با موفقیت آن ها را بگذرانند.

نشانه های آمادگی کودک برای از پوشک گرفتن

تعدادی از نشانه های آمادگی تمرینی وجود دارد که به شما نشان می دهد کودک نوپا شما آماده است تا پوشک را کنار بگذارد؛ بنابراین سعی کنید فراموش کنید که کودک نوپا همسایه شما در سن 2 سالگی بسیار سریع آموزش دیده است و روی سیگنال های فرزند خود تمرکز کنید.

در اینجا بعضی از نشانه های آمادگی برای آموزش لگنی وجود دارد که ممکن است نشان دهد کودک شما آماده است یک بار برای همواره با آن پوشک عزیزش خداحافظی کند:

کودک نوپا شما برای مدت طولانی تری پوشکش را خشک نگه می دارد

آیا پوشک های خیس کمتری عوض می کنید؟ تا سن حدود20ماهگی، بچه ها آنقدر مکرر ادرار می نمایند که انتظار کنترل مثانه از آن ها غیرواقعی است. اما کودک نوپایی که حداقل دو ساعت در طول روز پوشکش را خشک نگه می دارد (مثلاً بعد ازیک چرت معمولی) از نظر بدنی آماده است تا تمرینات لگن را امتحان کند.

او می تواند دستورالعمل های ساده را دنبال کند

اگر لطفاً آن کتاب را به من بدهید یا این اسباب بازی را در دست بگیرید منجر به عملکرد مناسب کودک نوپاتان شد، به این معنی است که او می تواند دستورالعمل های آسان را دنبال کند و این یکی دیگر از نشانه های آمادگی برای آموزش است.

دنبال کردن و درک فرآیند پایین کشیدن شلوار، نشستن روی لگن یا قصری و سپس کوشش برای مدفوع، همه بخشی از یادگیری موفقیت آمیز تمرین لگن است.

کودک نوپا شما در حال نشان دادن استقلال است

آیا می خواهید چیز های تازه را امتحان کنید؟ خواه او خودش غذا بخورد، بدود و پرش کند یا توپ را پرتاب کند، میل شدید به استقلال می تواند یکی دیگر از سیگنال های تمرینی کوچک باشد و تمایل به نشستن روی لگن مانند خواهر یا برادر بزرگ ترش، نشانه دیگری است که نشان می دهد او آماده است تا آموزش ببیند و پوشکش را کنار بگذارد.

او طبق برنامه مدفوع می نماید

در روز های مه آلود دوران نوزادی، دفع مدفوع کودک شما در تمام ساعات شبانه روز ظاهر می شد. اما به عنوان یک بچه بزرگتر، مدفوع کودک نوپای شما ممکن است قابل پیش بینی تر باشد. چه او در صبح، چه بعد از غذا یا درست قبل از خواب، یک ریتم منظم به شما یاری می نماید تا پیش بینی کنید چه زمانی باید قصری را بیرون بیاورید و در نتیجه احتمال موفقیت او را افزایش می دهد.

او به این روند علاقه مند است

سایه کوچکی که هنگام ورود به حمام برای استفاده از توالت همراه شما می نشیند، می تواند نشانه دیگری باشد که نشان می دهد کودک نوپا شما آماده است تا تمرین کند.

اگر کودکتان مایل است برای داستان هایی در خصوص آموزش لباس های زیر بی حرکت بنشیند، درباره پوشیدن لباس زیر واقعی بپرسد یا بخواهد خودش روی لگن یا صندلی کوچک بنشیند، شما یک کاندیدای اصلی دارید که می توانید آموزش او را با موفقیت آغاز کنید.

نوزاد شما ادرار و مدفوع خود را اعلام می نماید

مهارت های کلامی بهبود یافته، حتی اگر هنوز فقط به زبان کودک نوپا صحبت می نمایند (من الان پوف می کنم)، به این معنی است که کودک نوپای شما با بدن خود هماهنگ است، یک سیگنال آمادگی برای تمرین دیگر.

بچه ها نوپا به وسیله روش های کلامی کمتر ارتباط برقرار می نمایند - مثلاً با عقب نشینی به گوشه ای یا یک غرغر پیشگیرانه.

مهم نیست که چه نوع علامتی از خود نشان می دهند، کودکی که از عملکرد بدن خود مطلع است، احتمالاً برای تمرین با قصری نیز آماده شده است.

کودک شما خیس یا کثیف بودن را دوست ندارد

در بعضی مواقع، بیشتر بچه ها نوپا زمانی که از آشفتگی های شخصی بیزارند، مرحله ای (گذرا) را پشت سر می گذارند؛ درواقع اگر آن ها به وسیله خرده های ریخته شده غذا و یا انگشت های چسبنده درگیر می شوند، هوشیار باشید که آن ها مشتاق هستند تا در اسرع وقت از پوشک کثیف یا خیس خود فرار نمایند.

اگر و زمانی که کودک شما نسبت به پوشک بیزاری می نماید، با ان ها برای رفتن به مرحله بعدی زندگی خود به خوشحالی بپردازید: این یک فرصت طلایی برای آغاز آموزشجداسازی از پوشک است.

کودک نوپا شما می تواند خودش لباس بپوشد

بستن بند کفش های خودش به خوبی انجام می گردد، اما توانایی مقابله با سایر لباس ها خیلی زودتر اتفاق می افتد. اگر کودک نوپای شما می تواند شلوار و لباس زیر خود را کنترل کند (مانند بالا و پایین کشیدن آن ها)، نشانه ای است که او آمادگی دارد تا روی قصری نیز تمرین کند.

برای اینکه کار را برای او راحت کنید، حتماً شلوار های کشدار به او بپوشانید و از پوشیدن لباس هایی که به سختی می توان آن ها را پوشید و درآورد، اجتناب کنید.

او می تواند به صورت فیزیکی از لگن استفاده کند

روند آموزش لگن بسیار فیزیکی است، به این معنی که کودک نوپای شما باید نشان دهد که می تواند به حمام برود، لباس هایش را باز کند، روی لگن بنشیند و سپس در زمانی که می خواهد مدفوع کند همان جا بماند. صبوری و توانایی انجام این کار های سخت، همگی نشانه ای از آمادگی بیشتر برای این تمرین است.

ممکن است به نظر برسد که آموزش لگن برای همواره طول می کشد، اما بدانید که بازه زمانی برای هر کودک فرق دارد. در حال حاضر، مراقب این علائم آمادگی برای آموزش کوچک باشید تا بتوانید برترین لحظه را برای کار با نوزاد خود انتخاب کنید و به زودی، پوشک او به گذشته شیرین او تبدیل گردد.

منبع: سلامت نیوز

منبع: فرارو
انتشار: 15 اسفند 1401 بروزرسانی: 15 اسفند 1401 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 70166

به "نشانه های آمادگی کودک برای از پوشک گرفتن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشانه های آمادگی کودک برای از پوشک گرفتن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید