نگاهی به کلکسیون موتورسیکلت های جذاب کیانو ریوز

به گزارش بلاگ پو، خبرنگاران: چند سالی است که تصویر کیانو ریوز از پرده سینماها جمع نمی گردد و به هر منبع سینمایی که سرَک می کشیم خبری از پیروزیت فیلم جان ویک با هنرپیشگی کیانو ریوز می شنویم. به همین دلیل کیانو ریوزِ 54 ساله به نُقل مجلس انجمن های سینمایی تبدیل شده و طرفداران از هم اکنون چشم انتشار انتشار سومین نسخه از فیلم های جان ویک نشسته اند. محبوبیت کیانو ریوز تنها به جان ویک ختم نمی گردد و این هنرپیشه کهنه کار بیشتر از دو جین فیلم بسیار پیروز در کارنامه اش دارد و به لطف این فیلم ها دارایی های خالص کیانو در سال 2019 چیزی حدود 360 میلیون دلار ناقابل برآورد شده است.

نگاهی به کلکسیون موتورسیکلت های جذاب کیانو ریوز

کاملاً تعیین است با چنین ثروتی، کیانو ریوز هر چیزی که اراده کند را می تواند بخرد، در نتیجه کیانو که علاقه زیادی به موتورسیکلت دارد، جذاب ترین موتورهای جهان را به گاراژ شخصی اش اضافه نموده است. به همین دلیل خالی از لطف نیست اگر در ادامه با هم نگاهی به کلکسیون موتورسیکلت های جذاب کیانو ریوز داشته باشیم.

وِست کُوست چاپرز اِل دیابلو

(West Coast Choppers EL Diablo)

کیانو ریوز وسواس زیادی در انتخاب موتورسیکلت دارد و حاضر نیست سوار موتورهای معمولی شود. به همین دلیل یک دستگاه موتورسیکلت اِل دیابلو مشکی را خریداری کرد اما از آنجایی که امکانات این موتور باب میلش نبود، ال دیابلو را به شرکت وست کوست چاپرز تحویل داد تا بنا به سلیقه شخصی کیانو ریوز، این موتورسیکلت شخصی سازی شود. اگر به جهانی موتورسیکلت ها علاقه داشته باشید حتماً در جریان هستید که شرکت وست کوست چاپرز یکی از معتبرترین نام ها برای شخصی سازی موتورسیکلت به حساب می آید و جِسی جِیمز (Jesse James)، معروف، شخصاً به فرایند شخصی سازی موتورها در این شرکت نظارت دارد.

بیشتر مشتری های جسی جیمز را سلبریتی های ترازاول و بسیار وسواسی تشکیل می دهند که تغییرات زیادی را به موتورهای دلخواهشان اعمال می نمایند، در نتیجه جسی جیمز در هر سال چند دستگاه بیشتر، موتورسیکلت شخصی سازی نمی نماید و از قرار معلوم جسی جیمز در کنار شخصی سازی ال دیابلو برای کیانو ریوز، این مدل موتورسیکلت را برای شکیل اُونیل (Shaquille ONeal)، و کید راک (Kid Rock) نیز شخصی سازی نموده است. جالب است بدانید وست کوست چاپرز ال دیابلو که کیانور ریوز در کلکسیون اش دارد چیزی حدود 150 هزاردلار در بازار قیمت می خورد.

هارلی دیویدسون دینا واید گلاید

(Harley Davidson Dyna Wide Glide)

سلبریتی را سراغ نداریم که اهل موتورسیکلت نباشد و دست کم یک دستگاه هارلی دیویدسون در گاراژ شخصی اش نداشته باشد. کیانو ریوز نیز که عشق موتور است یک دستگاه هارلی دیویدسون دیتا واید گلاید به کلکسیون اش اضافه نموده است. تاریخ فراوری این موتورسیکلت به سال های 1991 تا 2017 باز می شود و حدود 15 هزار دلار در بازار معامله می شود.

ناگفته نماند با هارلی دیویدسون معمولی طرف نیستیم و همان گونه که از کیانو ریوز انتظار می رود این موتورسیکلت را برای شخصی سازی به دست گارد هولینگِر (Gard Hollinger) سپرده است. شخصی سازی این موتورسیکلت داستان جالبی دارد و نقشه طراحی آن باعث شد تا کیانو ریوز را به فکر ساخت یک برند موتورسیکلت بیاندازد. در نتیجه پس از شخصی سازی هارلی دیویدسون دیتا واید گلاید شاهد فراوری موتورسیکلت آرچ کی . آر. جی . تی.وان (Arch KRGT-1) از برند موتورسیکلت سازی آرچ بودیم. بنیانگذار این برند کیانو ریوز است و موتورسیکلت های شخصی سازی شده ای را در اختیار مشتری ها قرار می دهد.

آرچ کی . آر. جی . تی.وان (Arch KRGT-1)

کیانو ریوز با ساخت این موتورسیکلت قدم به جهانی فراورینمایندگان موتورسیکلت گذاشت و برند آرچ را معرفی کرد. این موتورسیکلت اختصاصا برای مسافت های طولانی طراحی شده است و برای هر مشتری کاملاً شخصی سازی می شود تا بهترین تجربه را از موتورسواری در اختیار سرنشین آن قرار دهد.

آرچ کی . آر. جی. تی. وان ابتدا در سال 2015 روانه بازار شد و در سال 2018 نیز نسخه ای بهینه شده از این موتورسیکلت را با تغییرات فنی و بصری شاهد بودیم. فرایند ساخت این موتورسیکلت کاملاً زیرنظر کیانو ریوز اجرا شده است و همان گونه که انتظار دارید یک دستگاه از آن در گاراژ کیانو ریوز جا خوش نموده است. از قرار معلوم به لحاظ رانندگی نیز با موتورسیکلت خوش رکابی طرف هستیم که در مسافت های طولانی، موتورسیکلت سوار را خسته نمی نماید و کنترل آن در سر پیچ ها بسیار راحت است.

نورتون کوماندو 750 (Norton Commando 750)

کیانو ریوز از هواداران پروپاقرص برند موتورسیکلت های نورتون است و در بازه های زمانی مختلف، چندین دستگاه از این موتورسیکلت ها را در اختیار داشته است. کیانو ریوز به اندازه ای به این موتورسیکلت علاقه دارد که از هرفرصتی برای سواری دریافت از نورتون کوماندو 750 بهره

می گیرد. به همین دلیل در سال 2011 این موتورسیکلت عزیزِ کیانو ریوز دچار حادثه شد.

ماجرا از این قرار بود که کیانو ریوز موتورسیکلت نورتون کوماندو 750 خودش را جلوی یک مرکز درمانی پارک نموده بود و یک راننده خانم با اتومبیل مرسدس با موتورسیکلت کیانو ریوز تصادف می نماید. خوشبختانه در این حادثه کیانو ریوز صدمه ای نمی بیند و موتورسیکلت نورتون کوماندو 750 نیز آسیب زیادی ندید و در عکس هایی که پس از این حادثه از کیانو ریوز سوار بر نورتون کوماندو 750 شاهد بودیم، این موتورسیکلت صحیح و سالم است و حسابی به کیانو سواری می دهد.

نورتون کوماندو 850 ام. کی 2 رودستر مدل 1973

(1973 Norton Commando 850 MK II Roadster)

در بالا برای شما از علاقه کیانو ریوز به برند نورتون کوماندو گفتیم و برای اثبات این ادعا کافی است به نورتون کوماندو 850 ام. کی 2 رودستر مدل 1973 کیانو ریوز اشاره کنیم. این موتورسیکلت، قدیمی ترین موتورسیکلت در کلکسیون کیانو ریوز به حساب می آید و تاریخ خرید آن به سال 1987 باز می شود. از قرار معلوم این اولین موتورسیکلتی است که کیانو ریوز خریداری نموده است و مِهر این موتورسیکلت به رغم موتورهای جدید کلکسیون کیانو ریوز، در دل این هنرپیشه کم نشده است و هنوز هم گاه و بیگاه کیانو ریوز را سوار بر این موتورسیکلت قدیمی اما جذاب مشاهده می کنیم.

خالی از لطف نیست اگر برای شما ماجرای ایجاد عشق کیانو ریوز به موتورسیکلت را هم بازگو کنیم. قضیه از این قرار است که سال ها پیش کیانو ریوز برای فیلمبرداری به آلمان مسافرت می نماید و در آنجا یک زن که سوار موتورسیکلت کاوازاکی اِندورو (Kawasaki Enduro) بود، به کیانو ریوز اصول اولیه موتورسیکلت سواری را آموزش می دهد و از آن موقع به بعد عشقی پایدار میان کیانو ریوز و موتورسیکلت های ترازاول و جذاب را شاهد هستیم.

آرچ متد 143 (Arch Method 143)

در این قسمت به دومین موتورسیکلتی رسیدیم که توسط برند آرچ و زیرنظر کیانو ریوز فراوری شده است. شاسی اولین مدل مفهومی این موتورسیکلت با الیاف کربن ساخته شد و در دیگر قسمت های آن از آلومینیوم یاری گرفته شده است. این موتورسیکلت به لحاظ ظاهری نیز طراحی بسیار شیک و جذابی دارد و از موتورسیکلتی برای شما صحبت می کنیم که به تعداد محدود فراوری شد و تنها 23 دستگاه از آن در جهان وجود دارد. با این حساب کاملاً به کیانو ریوز حق می دهیم اگر به عنوان مالک برند آرچ، یک دستگاه آرچ متد 143 را به گاراژ شخصی اش اضافه کند.

آرچ 2019 وان .اس (Arch 2019 1S)

این موتورسیکلت یکی از جدیدترین دستاوردهای برند آرچ به حساب می آید و برای موتورسوارانی که به دنبال موتورهای هیجان انگیز می گردند طراحی شده است. از طرف دیگر اصل مهم برند آرچ که راحتی موتورسیکلت سوار است نیز در طراحی آرچ 2019 وان . اس رعایت شده و این موتورسیکلت به رغم سرعت زیادی که دارد، قدرت مانور خوبی را در اختیار سرنشین قرار می دهد. آرچ 2019 وان . اس همانند دیگر موتورسیکلت های برند آرچ کاملاً از جانب مشتری قابل شخصی سازی است و افرادی که سوار این موتورسیکلت شده اند مدعی هستند تجربه ای همانند موتورسیکلت های مسابقه ای را به ارمغان می آورد.

با این حساب کاملاً منطقی به نظر می رسد که کیانو ریوز یک دستگاه آرچ 2019 وان. اس را روانه کلکسیون موتورسیکلت های خود کند.

دوکاتی سبز فیلم ماتریکس: بارگذاری مجدد

قانون نانوشته ای وجود دارد که بر اساس آن هنرپیشه ها تمایل دارند تا موتورسیکلت ها و خودروهای جذابی که در فیلم ها استفاده می نمایند را به کلکسیون شخصی شان اضافه نمایند. به همین دلیل نیز کیانو ریوز که ستاره اول مجموعه فیلم های ماتریکس بود، موتورسیکلت دوکاتی سبزی که در دومین نسخه از این فیلم ها، کری ان ماس (Carrie-Ann Moss)، سوار شده بود را روانه گاراژ شخصی اش کرد.

جالب اینجاست که از قرار معلوم کری ان ماس قبل از موتورسواری در دومین نسخه از ماتریکس، تاکنون سوار موتورنشده بود و با این حساب می توان گفت انصافاً به خوبی از عهده صحنه های پرهیجان موتوسواری در این فیلم بر آمده است. پس از فیلمبرداری، کیانو ریوز ترجیح می دهد این بوکاتی را که به رنگ سبز برای فیلم های ماتریکس رنگ آمیزی شده بود را به کلکسیون موتورسیکلت هایش اضافه کند.

منبع: hotcars

abanhome.com: بازسازی ساختمان | برای اجرای یک طرح بازسازی مقرون به صرفه با کارشناسان گروه ساختمانی آبان مشورت کنید

منبع: برترین ها
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 16781

به "نگاهی به کلکسیون موتورسیکلت های جذاب کیانو ریوز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگاهی به کلکسیون موتورسیکلت های جذاب کیانو ریوز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید