نگاه اجاره ای به دولت یا حمایت از مدافعان خط مقدم سلامت؟

به گزارش بلاگ پو، یک روزنامه زنجیره ای از این که اصولگرایان از وزیر بهداشت در جنگ با کرونا حمایت می کنند، اما اصلاح طلبان علیه او بد می گویند ابراز تعجب کرد.

نگاه اجاره ای به دولت یا حمایت از مدافعان خط مقدم سلامت؟

به گزارش گروه سیاسی بلاگ پو، روزنامه اعتماد (به مدیرمسئولی الیاس حضرتی) نوشت: هستند فعالانی که نه تن ها با این نقدها وجه اشتراکی ندارند؛ بلکه ناکارآمدی های موجود را نشأت گرفته از احتکار و مسائلی از این دست بیان می کنند. این تعارض منافع ها، اما تمام آنچه گذشته، نیست، در این میان اصولگرایان بیش از گذشته به حمایت از سعید نمکی برخاسته اند و او را وزیر جهادی معرفی می کنند؛ حال آنکه طیف حامی دولت و البته اصلاح طلبان با استناد به اظهارات گذشته اش درباره قرنطینه و عدم پذیرش هزینه و ریسک این مهم به او انتقاد دارند. البته که آن ها هم همواره از تلاش های وزیر و مجموعه کادر درمانی کشور تقدیر کرده و می کنند.

اینکه چطور اصولگرایان آن هم قشر نزدیک به تندرو های این جریان به یک باره سعید نمکی را به وزیری جهادی تبدیل کرده و فرایند انتقاد ها به او را تا حدودی قابل توجه متوقف کرده اند، امری است نامشخص، ولی در سوی دیگر میدان کنندگان اصلاح طلب مجلس نوک پیکان نقدهاشان را به سمت او و وزارتخانه متبوع اش چرخانده اند.

واقعیتی که روزنامه اعتماد به آن نپرداخته، تفاوت نگاه معطوف به منافع و مصالح ملی با نگاه باندی و قبیله ای است. واقعیت این است که وقتی چالشی جدی (مانند ویروس کرونا) گریبانگیر یک کشور می شود، شرط اول موفقیت، پشتیبانی از مدیران میدانی و خط مقدم در کنار نقد های دلسوزانه و سازنده است. نقطه مقابل این کار، همان خطی است که رسانه های انگلیسی و آمریکایی با آلوده به دلار های سعودی انجام می دهند. منفی بافی و سیاه نمایی و ترویج بی اعتمادی به مدافعان سلامت در خط مقدم مواجهه با ویروس کرونا.

نکته جالب دیگر این است که برخی مدعیان اصلاح طلبی با نگاه کاسبکارانه مدعی بودند دولت روحانی رحم اجاره ای آنهاست و حداکثر سهم خواهی را نیز پس از پیروزی های سیاسی و انتخاباتی از دولت انجام دادند. اما وقتی پای کارآمدی و کارنامه و پاسخگویی به گلایه های مردم پیش آمد، همین ها پشت دولت را خالی کرده و در کنار رسانه های ضدانقلاب که کاری جز سیاه نمایی و منفی بافی مطلق و جنگ با امید و اعتماد مردم ندارند، ایستادند.

بدین ترتیب، سهم خواهی و مسئولیت ناپذیری و فرار از پاسخگویی، چهره ای غیرقابل اعتماد و فاقد اخلاق، از برخی افراطیون مدعی اصلاح طلبی ساخته و در میان مدت، آن ها را در نقطه مقابل منافع و مصالح ملی جانمایی می کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1399 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 21521

به "نگاه اجاره ای به دولت یا حمایت از مدافعان خط مقدم سلامت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگاه اجاره ای به دولت یا حمایت از مدافعان خط مقدم سلامت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید