هزینهVAR در لیگ برتر،هر استادیوم 300 هزار دلار!

به گزارش بلاگ پو، باشگاه ها تفاهم نمایند، در همه استادیوم ها دوربین نصب نمایند و از VAR استفاده گردد.اگر چنین اتفاقی بیفتد، دولت هم باید یاری کند. استادیوم های ما باید به دوربین مجهز شوند و داوران ما آموزش های لازم را ببینند.

هزینهVAR در لیگ برتر،هر استادیوم 300 هزار دلار!

این حرف ها چیزی از ارزش فغانی کم نمی نماید

بعد از اشتباهات سریالی داوران فوتبال در لیگ برتر،فریدون اصفهانیان رئیس بازنشسته کمیته داوران تحت فشار است و می گوید چاره ای نیست تا از یاری داور ویدئویی استفاده گردد که البته این تکنولوژی هزینه های گزافی خواهد داشت.

*ما نمی گوییم اشتباه نداریم اما اکثر تیم ها می گویند اشتباهات به ضرر ما بوده و ضربه خوردیم. تیمی نمی گوید ما هم از اشتباهات داوری سود بردیم.اگر شما صد اسکناس بشمارید و فشاری هم روی شما نباشد، ممکن است اشتباه کنید. پبه همین خاطر دستگاه پول ها را می شمارد. ممکن است این دستگاه هم اشتباه کند.در جام دنیای هم که بهترین داوران در آن قضاوت می نمایند، از یاری داور ویدیویی استفاده می گردد.

*داوران ما زحمت می کشند و دوست دارند قضاوت درستی داشته باشند.قبول ندارم که می گویند اشتباه داوری جزئی از بازی نیست. داوران ممکن الخطا هستند و ممکن است خطا نمایند. انسان در هر زمینه ای اشتباه می نماید اما باید کوشش کنیم و کوشش هم می کنیم. بهترین مدرسان را که برای داوران جام دنیای تدریس کردند، به ایران می آوریم.در ابتدای فصل و تعطیلات نیم فصل برای داوران کلاس می گذاریم و کوشش می کنیم نقاط ضعف آنها را کم کنیم.نمی دانیم دیگر چه کنیم.

*راه دیگری وجود دارد که باشگاه ها تفاهم نمایند، در همه استادیوم ها دوربین نصب نمایند و از VAR استفاده گردد.اگر چنین اتفاقی بیفتد، دولت هم باید یاری کند. استادیوم های ما باید به دوربین مجهز شوند و داوران ما آموزش های لازم را ببینند.در این زمینه با تاج هم صحبت کردم. او تأکید می نماید که این اتفاق بیفتد.ارقام مورد نظر برای این پروسه را نیز به تاج گفتیم. برای هر استادیوم باید حداقل 10 دوربین نصب گردد و اتاقی برای یاری داور ویدیویی و تلویزیون های متعدد استفاده کنیم. فکر کنم هزینه آن برای هر استادیوم، 300 هزار دلار می گردد.مجموعه ای که این کار را پیگیری می نماید، از کشور کره جنوبی قیمت گرفته و آنها چنین مبلغی را به ما اعلام کردند.

*استفاده از این کلمات(قلدر خان)درباره فغانی که الگوی داوران ماست و کل دنیا او را قبول دارند، درست نیست.متأسفم که این کلمات به کار برده شده است. فغانی بهترین داور ایران و آسیاست و در جام دنیای برای ایران افتخار آفریده است. این صحبت های از ارزش های او نمی کاهد.داور باید بازی ها را مدیریت کند و رفتار او باید به گونه ای باشد که بتواند بازی را به خوبی قضاوت کند.

*برخی اوقات ایجاب می نماید داور لبخند بزند یا چشم غره برود.این به بازی ها بستگی دارد.قلعه نویی هم برخی اوقات عصبانی می گردد یا دستش را تکان می دهد، چون می خواهد تیمش را مدیریت کند.برخی اوقات داور ما تغییر می نماید و می گویند چرا داور عوض شد، اما وقتی یک مربی بازیکنی را به زمین می فرستد و چند دقیقه بعد او را تعویض می نماید، کسی به این مربی خرده نمی گیرد.شاید فکر خوبی پشت این تصمیم بوده است.

*باشگاه های ما فرهنگی ورزشی هستند و باید فرهنگ سازی نمایند.این اشتباهات مگر در والیبال نیست؟چرا ویدیوچک در این رشته استفاده کردند.ما استرالیا را با گل آفساید شکست دادیم.اشتباه وجود دارد اما باید کوشش کنیم کمتر کنیم.باید هزینه های زیادی پرداخت گردد و داوران آموزش های بیشتری ببینند. اینکه داوران ما بتوانند 20 روز در کشورهای حرفه ای فوتبال چون ایتالیا بمانند و دوره ببینند، خیلی خوب است.

*داوران ما باید همیشه در سطح بالایی باشند و برای آنها هزینه گردد. مگر داوران احتیاج به فیزیوتراپ و مربی بدنساز ندارند؟ این موارد را نداریم. در کوزه همان تراود که در اوست. فدراسیون فوتبال هم با توجه به پتانسیلی که دارد، در حد وسع خود کار می نماید. اگر دو یاری داور کنار دروازه ها بگذاریم، قطعاً می توانند به داوری یاری نمایند، اما در این خصوص باید هزینه کنیم. با بضاعت فدراسیون فوتبال، باید قبول کنیم که کار سخت است.در کدام کشور حق پخش نمی گیرند؟ همه جا این مبلغ را دریافت نموده و برای فوتبال خرج می نمایند، اما عایدی فوتبال ما از پخش تلویزیونی چیست؟

*مسئله ای (به خاطر قانون منع حضور بازنشسته ها)نداریم. چون چیزی به ما نگفتند.ساکت باید خودش درباره استعفایش پاسخگو باشد اما دو ماه قبل نامه ای به وزارت ورزش و جوانان نوشتیم تا تکلیف ما را روشن کند.مطابق اساسنامه فدراسیون فوتبال، این فدراسیون یک نهاد غیردولتی است. ما هم با اساسنامه فدراسیون فوتبال کار می کنیم.این اساسنامه در سال 83 به تصویب هیئت وزرا رسیده و در آن آمده که فدراسیون فوتبال یک نهاد غیردولتی است، نه حتی نهاد عمومی غیردولتی مانند شهرداری ها.

3-670

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

malayro.ir: مالزی: سفر به کشور زیبای مالزی و دیدار از شهرهای توسعه یافته کوالالامپور، پنانگ و لنکاوی

asiaro.ir: آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 3438

به "هزینهVAR در لیگ برتر،هر استادیوم 300 هزار دلار!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزینهVAR در لیگ برتر،هر استادیوم 300 هزار دلار!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید