هشدار آتش نشانی نسبت به افزایش قربانیان مرگ خاموش در تهران

به گزارش بلاگ پو، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از افزایش 25درصدی تلفات حوادث گاز مونواکسید کربن در استان تهران اطلاع داد.

هشدار آتش نشانی نسبت به افزایش قربانیان مرگ خاموش در تهران

سید جلال ملکی در گفت وگو با خبرنگاران درباره جزئیات اقدامات اجرا شده در طرح ارتقاء آگاهی عمومی شهروندان در راستای کاهش حوادث گاز مونوکسید کربن، گفت: روز گذشته سومین مرحله از بازدید کارشناسان این سازمان از محلات قدیمی شرق تهران (منطقه 14) با حضور نیروهای امدادی انجام شد که در این بازدید 20گروه پنج نفره از آتش نشانان حضور داشتند. پیش از این نیز این بازدیدها در منطقه سه و هفت شهرداری تهران اجرا شده که نتایج مطلوبی را در این زمینه شاهد بودیم.

وی با بیان اینکه طی این بازدیدها کارشناسان در قالب چندین گروه به محلات قدیمی اعزام می شوند و توصیه های ایمنی را به شهروندان ارائه می نمایند گفت: اگر احتیاج باشد کارشناسان به داخل منزل رفته و وسایل گرمایشی شهروندان را از نظر ایمنی مورد آنالیز قرار می دهند. طی دو مرحله گذشته نیز کارشناسان به حدود 1000 منزل مراجعه کردند.

ملکی اضافه کرد: حتی اگر احتیاج باشد دستگاه هایی هشدار دهنده به شهروندان ارائه شده و برایشان نصب می گردد. نیروهای امدادی تا آن جایی که در توان دارند این اقدامات را انجام می دهند که آمار حوادث کاهش یابد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران درباره آمار مرگ خاموش در تهران اظهار کرد: آمارهای تلفات توسط سازمان پزشکی قانونی ارائه می گردد؛ اما آمارهای پزشکی قانونی حاکی از آن است که تلفات این حادثه در سطح کشور طی شش ماه اول امسال نسبت به شش ماه سال گذشته 14 درصد افزایش یافته است. در استان تهران نیز متاسفانه حدود 25درصد تلفات جانی این حادثه افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: یکی از موارد مورد توجه این است که آمار تلفات محل هایی که سال قبل بازدیدهای ایمنی انجام شد، کاهش یافته است بنابراین این طرح موثر بوده است. قرار است که پهنه شرقی تهران را از شمال تا جنوب مورد بازدید قرار دهیم تا حوادثی که در این زمینه رخ می دهد، کاهش یابد.

wonder-hanger.ir: واندر هنگر | مجله معرفی کالاها و خدمات و تولید داخلی

10az10.ir: مجله سرگرمی، مجله گردشگری، موفقیت، پزشکی، سلامت، مد و لباس

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 17509

به "هشدار آتش نشانی نسبت به افزایش قربانیان مرگ خاموش در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار آتش نشانی نسبت به افزایش قربانیان مرگ خاموش در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید