هشدار پلیس نسبت به ترفند های کلاهبرداران در فضای مجازی

به گزارش بلاگ پو، رئیس پلیس فتا استان اردبیل نسبت به ترفند های مختلف کلاهبرداران در فضای مجازی هشدار داد.

هشدار پلیس نسبت به ترفند های کلاهبرداران در فضای مجازی

به گزارش خبرنگاران اردبیل سرهنگ قهرمان طالع رئیس پلیس فتای استان گفت: از کلاهبرداری های شایع در فضای مجازی کلاهبرداری به وسیله سایت های ثبت آگهی مانند دیوار و شیپور می باشد.

وی اضافه کرد:در شیوه اول کلاهبرداران به بهانه فروش کالا یا خدمات در سایت ثبت آگهی، تقاضای مقداری بیعانه از فرد خریدار می نماید و در مرحله بعدی آگهی و تلفن ثبت خود را از دسترس خارج می نماید

رئیس پلیس فتای استان اعلام کرد: در شیوه دوم کلاهبرداری به وسیله رسید جعلی است، بدین صورت که کلاهبردار بعد از حضور در صحنه و انعقاد قرارداد جهت دریافت کالا و خدمات به وسیله اپلیکیشن های رسید ساز جعلی رسید پرداخت به صورت جعلی تهیه و به فروشنده نشان می دهد و جنس را برداشته صحنه را ترک می نماید.

سرهنگ قهرمان طالع مهمترین شیوه و شگرد کلاهبرداری فضای مجازی را کلاهبرداری واسطه عنوان کردو ادامه داد: در این مورد کلاهبردار طی دو مرحله جرم را انجام می دهد، در مرحله اول در نقش خریدار در فضای مجازی دنبال سوژه است و معاملله را به صورت ابتدایی منعقد می نماید و مقرر می گردد مبلغی را به حساب فروشنده واریز کند در مرحله دوم در فضای مجازی به عنوان فرد فروشنده وارد شده خریدار را شناسایی می نماید و در حقیقت پول خریدار را به وسیله مهندسی اجتماعی وشیوه های فریبنده به حساب فردی که در مرحله اول به عنوان فروشنده ظاهر شده واریز می نماید.

رئیس پلیس فتای استان گفت: توصیه های هوشمند و آگاهی بخش پلیس فتا برای عموم همشهریان و کاربران این است که به هیچ وجه فریب تبلیغات اغواگرایانه در فضای مجازی در مورد فروش کالا و خدمات را نخورند و به راحتی اطمینان نکنند.

وی ادامه داد: در مورد کالا و خدمات، احراز هویت اسناد و صحت وسقم و راستی و درستی را بعد از وصول کالا مشاهده و آنالیز نموده معامله را انجام دهند.

wonder-hanger.ir: واندر هنگر | مجله معرفی کالاها و خدمات و تولید داخلی

10az10.ir: مجله سرگرمی، مجله گردشگری، موفقیت، پزشکی، سلامت، مد و لباس

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 50337

به "هشدار پلیس نسبت به ترفند های کلاهبرداران در فضای مجازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار پلیس نسبت به ترفند های کلاهبرداران در فضای مجازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید